İstediğiniz alanı seçin
Alan seçin
Schüco Arama
Carbon Control - Design to Decarb

Schüco Carbon Control

Mimarlar için özel karbon azaltıcı çözümler

Avrupa Yeşil Anlaşması, Avrupa'da 2050 yılına kadar iklim nötrlüğünü şart koşuyor. Almanya'da bu hedefe 2045 yılına kadar ulaşılması gerekiyor: Bu, özellikle küresel CO₂ emisyonlarının %38'inden sorumlu olan inşaat sektörü için büyük bir zorluktur. Bu, CO₂'yi yeni para birimine dönüştürecek ve optimum karbon ayak izi, ihale gerekliliklerinin tam olarak karşılanması ve değeri artan yatırımların sağlanmasının anahtarı olacak.


Schüco Carbon Control tarafından sunulan ve her inşaat aşamasını kapsayan çözümler, mimarların ve planlamacıların ilk taslaktan itibaren binanın tüm yaşam döngüsü boyunca bina kabuğundaki karbon emisyonlarını en aza indirmelerine ve müteahhitler ve yatırımcılar için karlılığı en üst düzeye çıkarmalarına yardımcı olabilecek özelleştirilmiş araçlar almaları anlamına gelir. . Bu, iyi planların iklim açısından nötr bir gerçekliğe dönüştürülebileceği anlamına gelir.

İnşaatın tüm aşamalarında binaya özel CO₂ azaltımı: Schüco Carbon Control

Karbon Azaltmak için Tasarım: Karbon dengenizi otomatik olarak görüntüleyin

CO₂ azaltıcı ürünler ve hizmetler, tasarım ve planlama aşamasından inşaat ve işleve kadar hem yeni binalar hem de yenileme projeleri için bir bina için ideal CO₂ sonucuna doğru rotayı belirliyor.

Karbon Azaltmak İçin İnşaat: Karbon emisyonlarının en aza indirilmesinin sürdürülebilir şekilde kontrol edilmesi

CO₂ azaltıcı ürün ve hizmetler, planlanan binanın karbon ayak izinin etkin bir şekilde yönetilmesine ve yasal gerekliliklere uyulmasına yardımcı olur.

Dekarbonizasyon için İşletim: CO₂ açısından optimize edilmiş bina işletimi

CO₂ azaltıcı ürün ve hizmetler, binaların hem yüksek verimli CO₂ azaltılmış işletimini hem de bu binaların değerlerini koruyacak şekilde bakımlarının kolay yapılmasını kolaylaştırır.

Karbon Azaltımı için Geri Dönüşüm: Malzemelerin tamamının yeniden kullanılması

CO₂ azaltıcı ürün ve hizmetler, malzemelerin kullanım ömürlerinin sonunda yeni kaynaklar olarak malzeme döngüsüne geri döndürülmesine yardımcı olur.

Dekarbonisierungs-Lösungen für Architekten

İlk tasarımdan, karbondan arındırılmış bina kabuğu tamamlanmasına kadar dekarbonizasyon

Rota, bir binanın tasarım ve planlama aşamasından başlayarak, karbon ayak izi için oluşturuldu. Planlama ve mimari uygulamalar açısından, yasal gereklilikleri yerine getirmek ve inşaat müteahhitlerinizin taleplerini karşılamak giderek daha da zorlaşıyor.


CO₂ azaltıcı ürün ve hizmetlerden oluşan birleşik paketimiz 'Design to Decarb' ile, hem yeni yapılar hem de renovasyon projeleri için planlama aşamasından itibaren bir bina için ideal CO₂ sonucuna yönelik rota belirlenebilir.

CO₂ değerinizi otomatik olarak görüntüleyin

Bütünsel modüler Schüco Karbon Kontrolü çözümleri kullanılarak bina kabuğu, binanın tüm yaşam döngüsü boyunca karbondan arındırılabilir. Mimarlar ve planlamacılar, ekolojik bina değerlendirmesi ve sertifikasyonu için önemli verileri istedikleri zaman çağırabilir, böylece hesaplamalarını ideal karbon ayak izi için optimize edebilir ve otomatikleştirebilirler. Çözümler herhangi bir inşaat aşamasında kullanılabilir ve birbirleriyle sorunsuz bir şekilde entegre edilerek sürekli olarak etkili CO₂ azaltımına olanak tanır.

Referans projeleri

Schüco Carbon Control ile bina kabuğunun projeye özel karbondan arındırılmasını nasıl başarılı bir şekilde yönetebileceğinizi öğrenmek için referans projelerimize göz atın.

137_Heinl_MA71_Humboldthafen_B_6236745

Humboldt Limanı | Konut ve Ticari Bina

Berlin, Almanya

Fazlasını öğrenin
Stresemannstrasse_4 (Custom)

PULSE Berlin | Ticari yeni bina

Berlin, Almanya

Fazlasını öğrenin
4023a140

Schüco One | Yeni şirket merkez binamız

Bielefeld, Almanya

Fazlasını öğrenin
4038a01

Wohnregal | Yaşam/çalışma studio

Berlin, Almanya

Daha fazlasını öğrenin

SSS

EPD nedir?

EPD nedir?

EPD kısaltması 'Çevresel Ürün Beyanı' anlamına gelir. EPD, inşaatta kullanılacak belirli bir malzemenin çevreyle ilgili özelliklerini veri biçiminde listeleyen bir belgedir. İdeal olarak burada malzemenin tüm yaşam döngüsü dikkate alınacaktır. Malzemenin ve yapının GWP değerine dayanan bu veriler kullanılarak binanın ekolojik değerlendirmesi yapılabilir ve bina sertifikalandırılabilir.

GWP değeri nedir?

GWP değeri nedir?

GWP değeri, bir binanın tüm hizmet ömrü boyunca 'Küresel Isınma Potansiyelini' (İçerilmiş Karbon ve Operasyonel Karbondan kaynaklanan CO₂ emisyonlarını) ölçer. GWP değeri CO₂e veya CO₂ eşdeğeri olarak gösterilir.

CO₂'yi gözlemlemek neden bu kadar önemli?

CO₂'yi gözlemlemek neden bu kadar önemli?

Avrupa Yeşil Anlaşması, 2030 yılına kadar sera gazı emisyonlarını %55 azaltmayı ve 2050 yılına kadar iklim açısından nötr olmayı hedefliyor. AB'nin CO₂ azaltımı gerekliliği, 2000 m²'den fazla kullanılabilir alana sahip yeni binalar için 2027'den itibaren ve 2030'dan itibaren tüm yeni binalar için geçerli olacak. 

Carbon Control nedir?

Carbon Control nedir?

Schüco'nun Karbon Kontrolü, bina kabuğunun karbondan arındırılmasını yönetilebilir hale getirir. Modüler yapı bloğu prensibini kullanarak inşaatın tüm aşamalarında (planlama, inşaat, işletme ve geri dönüşüm) binaya özgü CO₂ azaltımına olanak sağlar.