İstediğiniz alanı seçin
Alan seçin
Schüco Arama
Stresemannstrasse_2 (Custom)
...

Sürdürülebilir bina için GOLD

Geri dönüştürülebilir malzemelerden ve yeniden kullanılabilir birimlerden üretilmiştir

PULSE Berlin sürdürülebilir ticari mülkler konusunda yolu açıyor. Bina, inşaat sırasında kullanılan sağlıklı ve sürdürülebilir malzemeler, verimli su kullanımı ve yenilenebilir enerji kaynaklarının kullanımı sayesinde ekoloji ve işyeri kalitesi açısından yeni standartlar belirliyor.

Kaynakları korumak, değer artışı sağlamak

Yeni bina “Beşikten Beşiğe” (C2C) konsepti ilkelerine uygun olarak tasarlandı ve DGNB Gold sertifikası aldı. Binada C2C sertifikalı Schüco pencereleri ve cephe sistemleri bulunmaktadır. Beton zeminler, betondan tasarruf etmek, yapıyı daha hafif hale getirmek ve böylece karbon emisyonlarını azaltmak için geri dönüştürülmüş plastik toplarla doldurulmuş BubbleDeck döşeme sisteminden oluşuyor. Ses azaltıcı duvarlar, boya ve halılar gibi diğer bileşenler de C2C sertifikalıdır.


Yeşil avlu

Yedi katlı ofis binasının kalbi yeşil avludur. Cömert ve ışık dolu alan, seçilen malzemeler (örneğin merdivenler için hızlı büyüyen bambu) ve bitkilerin bolluğu, doğal bir oda iklimi ve konforlu, dinlendirici bir atmosfer yaratır. Atriyumu çevreleyen zemin kat erişilebilir ve halka açıktır ve çeşitli restoranlar sunmaktadır. Bodrum katında 64 park yeri, elektrikli araçlar için şarj istasyonları ve yaklaşık 120 bisiklet için raflar bulunan bir yer altı garajı bulunmaktadır.


Proje:

Pulse Berlin – commercial newbuild

Yer:

Kreuzberg, Berlin

Mimari:

IAA Architecten

Toplam alan:

13.300 m²

Tamamlanma tarihi:

2021

Sürdürülebilirlik sertifikası: 

DGNB – Gold

Schüco ürünleri:

Cepheler (alüminyum ve çelik), pencereler, kapılar, yangına dayanım, güneş kırıcı

Schüco sistemleri:

AWS 90 BS (özel çözüm), güvenlik bariyeri yüklemesi için kilitlenebilir sınırlama destekleri, FWS 60, FWS 50, ADS 90, ADS 75, ADS 80 FR 30, ALB pasif güneş kırıcı louvre blades, Jansen VISS