İstediğiniz alanı seçin
Alan seçin
Schüco Arama
4023a131
...

Her kademede sürdürülebilirlik

Bina, dünyada LEED Platinum, BREEAM Excellent ve DGNB Platinum ve Diamond etiketlerine layık görülen ilk binadır.

Şirket merkezi, Bielefeld'deki Schüco Kampüsü'ne karakteristik bir vurgu yapıyor ve gelecek nesiller için bir çalışma alanı sunuyor. Geleceğe yönelik cephe sistemleriyle dinamik olarak şekillendirilen ofis binası, tasarım, işlevsellik ve sürdürülebilirlik açısından en yüksek taleplerin mükemmel bir şekilde birleştirilebileceğini gösteriyor.

Projeye özel cephe

Binanın sürdürülebilirliği kısmen Schüco mühendislik ekibi tarafından geliştirilen özel cephe yapısından kaynaklanmaktadır. Cephe, stili kurulu çok sayıda Schüco sisteminin teknik özellikleriyle birleştiriyor. Sistemler, verimli bina işletimine katkıda bulunan optimum ısı yalıtım değerleri sunar.


Birçok ödül

Sürdürülebilir bina tasarımına, enerji tasarruflu çalışmaya ve sağlıklı bir çalışma ortamına yönelik bu çalışma, sürdürülebilir bina için uluslararası kabul görmüş üç sertifika sistemi tarafından takdirle karşılandı: LEED, BREEAM ve DGNB. Bina, DGNB'den en prestijli iki ödülü aldı: Sürdürülebilirlik alanında Platin ve tasarım ve kültürel bina mirası açısından Elmas.


Proje:

Schüco One – yeni şirket genel merkezimiz 

Yer:

Bielefeld  

Mimari:

3XN Copenhagen A/S 

Toplam alan:

8.500 m² (brüt) 

Tamamlanma tarihi:

2022 

Sürdürülebilirlik sertifikası:

DGNB – Platinum ve Diamond, LEED – Platinum, BREEAM 

Schüco ürünleri:

Güneş kırıcı, cepheler, pencereler, güvenlik 

Schüco sistemleri:

AAWS 90.SI+, AWS 57 RO, AWS 75.SI+, FWS 35 PD.SI, ADS 80 FR 30, ADS 65 SL, SensTrack wireless, FWS 50, FWS 35 PD.HI, ADS 75 SL.SI