İstediğiniz alanı seçin
Alan seçin
Schüco Arama
082_Heinl_MA71_Humboldthafen_B_6236645
...

Humboldt limanında şehir yaşamı

Şehir içi konut ve ticari komplekste sürdürülebilirlik ön plandadır

Yeni inşa edilen H3B ve H4B, modern, zamana meydan okuyan bir mimariye sahip ve Berlin'deki Humboldt limanında suya bakan şehir içi ve sofistike bir topluluk yaratıyor. İç avlusu ve yer altı garajı bulunan yedi katlı yeni binalar sadece ofis alanı sunmakla kalmıyor, aynı zamanda toplam 188 daireye de ev sahipliği yapıyor.

Her ihtiyaca uygun yaşam alanı

Dairelerin çoğunluğu, mimari uygulamaya göre en çok talep gören iki veya üç yatak odalı. Üst kattaki daha büyük daireler, özel evlerle karşılaştırılabilecek nitelikte olup, ayrıcalıklı yükseklikleriyle alt dairelerden ayrılmaktadır. Yaşam alanları açık plan tasarıma sahip olup ısı geri kazanımlı kontrollü havalandırma özelliğine sahiptir.


Pasif ev sertifikalı cephe

Bina kabuğunun yüksek kaliteli tasarımı özellikle etkileyicidir. Kullanılan Schüco pasif ev sertifikalı dikme/vasilik cephe sistemi, bina alanlarının görsel olarak ayrılmasına katkıda bulunarak konut ve ticari alanlar arasındaki ayrımı netleştirir. Çözüm aynı zamanda kurulu Schüco pencere ve kapı sistemlerinde olduğu gibi en yüksek ısı yalıtım değerlerini sunarak binanın verimli çalışmasını sağlar. Bu da kompleksin LEED Altın ödülünü almasına katkıda bulunan bir faktör oldu.


Proje:

Humboldthafen H3B & H4B – konut ve ticari bina kompleksi

Yer

Merkez, Berlin

Mimari

Hadi Teherani Architects ve prasch buken partner architekten bda

Toplam Alan:

37,600 m² (brüt)

Tamamlanma Tarihi:

2020

Sürdürülebilirlik Sertifikası:

LEED Gold 

Schüco ürünleri:

Pencereler, kapılar, cepheler

Schüco sistemleri:

AWS 75.SI, ADS 75 HD.HI, FWS 50.SI