İstediğiniz alanı seçin
Alan seçin
Schüco Arama
4038a02
...

Esneklik için prefabrik parçalar

Apartman bloğu, normalde endüstriyel binalarda kullanılan seri üretim ve inşaat yöntemi kullanılarak inşa edildi.

Berlin Moabit'te bir apartman bloğu olan Wohnregal, genellikle depo gibi endüstriyel binalarda kullanılan prefabrik, açık beton sistemler kullanılarak inşa edildi. Bu yöntem ekonomiktir ve inşaatı hızlandırarak mimarların endüstride artan inşaat maliyetleriyle mücadele etmesine yardımcı olur. Proje aynı zamanda geleceği de akılda tutuyor. Yapının bozulması durumunda bileşenler temiz bir şekilde ayrılabilir ve geri dönüştürülebilir veya imha edilebilir.

Esnek kat planları

Seri inşaatın otomatik olarak standartlaştırılmış yaşam birimleri anlamına geldiği varsayımının aksine Wohnregal, sürekli büyüyen kentsel yaşam tarzlarına uyum sağlamak için alan açısından maksimum esneklik sunuyor. Kullanım gereksinimlerinin değişmesi durumunda yaşam alanları gelecekte kolaylıkla uyarlanabilir. Prefabrik beton yapının cepheleri arasında uzanan geniş açıklıklı TT kirişleri, içeride taşıyıcı duvar ihtiyacını ortadan kaldırıyor. Sonuç, boyutları 37 ila 110 m2 arasında değişen, her biri kendi bireysel kat planına sahip, uygun fiyatlı yaşam alanlarıdır.


Net bir manzara

Tabandan tavana kadar kaldır-sür üniteleri olan pencereler standartlaştırılarak binanın sokağa ve avluya bakan uzun cephelerinde perde duvar olarak yapının önüne monte edilmektedir. Yaz aylarında bu, kapalı alanın çevreye açılmasına olanak tanıyarak tüm yaşam alanını ferah bir sundurmaya dönüştürüyor. Isı yalıtımlı Schüco sürme sistemi, kapatıldığında dar ön görünüm genişlikleriyle odaların bol ışık almasını sağlar.


Proje:

Wohnregal – yaşam/iş studyosu

Yer:

Moabit, Berlin

Mimari:

FAR frohn&rojas Architekten

Toplam alan:

1.040 m²

Tamamlanma tarihi:

2019

Schüco ürünleri:

Kaldır-sür sistem

Schüco sistemleri:

ASS 70.HI