İstediğiniz alanı seçin
Alan seçin
Schüco Arama
CO₂ objektspezifisch steuern
...

SCHÜCO CARBON CONTROL

Schüco Karbon Kontrolü ile projeye özel CO₂ kontrolü

Mimarlar ve planlamacılar bir binanın sürdürülebilirliğini ve ihalelerde kendi rekabet güçlerini sağlamak için karbon ayak izi üzerinde erken bir aşamada çalışabilirler.


Bu nedenle Schüco, bir binanın tüm yaşam döngüsü boyunca bina kabuğunun karbondan arındırılmasını projeye özel olarak yönetmek için kullanılabilecek bütünsel, modüler bir ürün ve hizmet yelpazesi geliştirdi: Schüco Karbon Kontrolü.


Ürün yelpazesi, bir binanın dört yaşam aşaması (planlama, inşaat, işletme ve yıkım) boyunca bir alet kutusu olarak yapılandırılmıştır ve Schüco portföyündeki ürün ve hizmetlerle her aşama için özelleştirilmiş çözümler sunar.

shutterstock_387274780

Schüco Carbon Control, binaların form faktörünü optimize etmeye yönelik yöntemler, enerji tasarruflu cephe inşaatı konseptleri, CO₂ azaltıcı geri dönüştürülebilir malzemeler, binanın GWP değerini ya da bina özelinde karbon ayak izini kontrol etmek için tek tuşla ve gerçek zamanlı olarak EPD'ler oluşturma seçeneğini içerir.


Aynı zamanda bina kabuğunun karbon ayak izinin aktif olarak en aza indirilmesi söz konusu olduğunda mimarları, uygulamacıları ve yatırımcıları destekleyen CO₂ danışmanlarından oluşan bir ekiple projeye özel danışmanlığı da kapsar.


Bina kabuğunun tüm değer zinciri ve binaların yaşam döngüsü boyunca bütünsel olarak ele alınması, inşaat sürecine dahil olan herkesin bir araya gelerek inşaat sektörünün tamamında iklim nötrlüğüne yönelik büyük bir adım atabileceği anlamına geliyor.