İstediğiniz alanı seçin
Alan seçin
Schüco Arama
EPDs auf Knopfdruck

SCHÜCO CARBON CONTROL

Bir tuşa dokunarak EPD'ler oluşturun

Yatırımcılar ve inşaatçılar, binalarının LEED, BREEAM, QNG veya DGNB gibi sertifikalara dayalı sürdürülebilirlik kriterlerini karşıladığına dair kanıtlara giderek daha fazla ihtiyaç duyuyor.


EPD'ler (Çevresel Ürün Beyanları) mimarlara, planlamacılara, yatırımcılara ve bina sertifikasyon kuruluşlarına bir inşaat ürününün karbon ayak izi gibi değerli bilgiler sağlar. Schüco, SchüCal uygulaması aracılığıyla bir tuşa dokunarak kendi cephe üniteleri için EPD'ler bile sunuyor.


Bu, genel verilerin ötesine geçerek Schüco sistemleri hakkında spesifik bilgiler sağlar. Çeşitli farklı cephe tasarımlarının simülasyonu, beklenen karbon ayak izini görebileceğiniz ve buna göre optimize edebileceğiniz anlamına gelir.

2016_Schueco_Training_MA_19

Uygun malzemelerin seçilmesinin yanı sıra verimli çalışma konseptleri, bina kabuğunun karbon ayak izi üzerinde de olumlu bir etkiye sahip olabilir. Yüksek yalıtımlı cephe üniteleri ve enerji tasarruflu sistemler artık standart haline geldi. Gece soğutma veya ısı geri kazanımlı havalandırma sistemlerine sahip otomatik bina yönetimi de operasyonel karbonda önemli bir azalmayı kolaylaştırır.


Merkezi olmayan enerji üretimi ve verimli bakım ve yenileme konseptleri için Bina Entegre Fotovoltaik Sistemleri (BIPV) ile birlikte mimarlar ve planlamacılar, bina işletimi için karbon ayak izini hedefli bir şekilde yönetmek için ihtiyaç duydukları her şeye sahiptir.


Sertifikaya göz at