Wyszukiwarka Schüco
Carbon Control - Recycle to Decarb

Schüco Carbon Control

Planowanie i kontrola nad bezpieczeństwem inwestycji oraz niezawodna eksploatacja

Schüco Carbon Control to modułowa oferta rozwiązań skierowanych m.in. do inwestorów budowlanych, deweloperów i wykonawców. Nasze produkty minimalizują ślad węglowy przegród zewnętrznych budynku przez cały okres jego użytkowania, od projektu aż po demontaż. Towarzyszymy naszym Partnerom na każdym etapie unijnego projektu CRREM (Carbon Risk Real Estate Monitor) i pomagamy im spełnić wymagania taksonomii UE oraz zapobiec tzw. aktywom osieroconym.


Na każdym etapie inwestycji pomagamy kontrolować wartość CO₂, ograniczać ryzyko inwestycyjne i zwiększać wartość portfela nieruchomości. Nasze narzędzia i usługi mogą posłużyć do przygotowania odpowiednich certyfikatów oraz dokumentów w celu zagwarantowania efektywnego procesu budowy, modernizacji i eksploatacji i o wiele więcej.


Nasz zespół konsultingowy Carbon Control dostarcza kompleksowego doradztwa w zakresie zgodności ze złożonymi wymogami zarządczymi i oceny klimatycznej budynków. Zainwestuj w przyszłościowe, efektywne 
i zrównoważone rozwiązania Schüco.

Indywidualna dla budynku redukcja CO₂ na wszystkich etapach inwestycji: Schüco Carbon Control

Design to Decarb: Ekologiczne projektowanie budynku oraz certyfikacja

Schüco Carbon Control ułatwia ekologiczne projektowanie budynku i certyfikację, a w efekcie optymalizuje bilans węglowy budynku.

Dowiedz się więcej

Build to Decarb: Materiały i systemowe rozwiązania redukujące emisje CO₂

Schüco Carbon Control zmniejsza ślad węglowy budynku dzięki kombinacji materiałów i rozwiązań systemowych przyjaznych dla klimatu.

Dowiedz się więcej

Operate to Decarb: Optymalizacja emisji CO₂ na etapie zarządzania i modernizacji budynków

Schüco Carbon Control redukuje emisje i koszty energii poprzez inteligentne, zoptymalizowane pod kątem CO₂ zarządzanie budynkiem.

Dowiedz się więcej

Recycle to Decarb: Budynki jako magazyny surowców na przyszłość

Istniejące dziś budynki będą magazynami surowców w przyszłości. Certyfikowane systemy pomagają spełnić wymagania gospodarki cyrkularnej.

Dowiedz się więcej

Zrównoważona kontrola nad redukcją emisji CO₂

Dzięki kompleksowym rozwiązaniom Schüco Carbon Control producenci mogą oferować indywidualne wsparcie w zakresie dekarbonizacji powłok budynków w całym cyklu życia.

Obiekty referencyjne

Sprawdź, w jaki sposób Schüco Carbon Control może pomóc we wdrożeniu indywidualnego projektu dekarbonizacji powłoki budynku.

4023a140

Schüco One | Nowa siedziba firmy

Bielefeld, Niemcy

Dowiedz się więcej
137_Heinl_MA71_Humboldthafen_B_6236745

Humboldthafen | Budynek mieszkalny i komercyjny

Berlin, Niemcy

Dowiedz się więcej
Stresemannstrasse_4 (Custom)

PULSE Berlin | Nowy budynek komercyjny

Berlin, Niemcy

Dowiedz się więcej
4038a01

Wohnregal | Lokale biurowe i mieszkalne

Berlin, Niemcy

Dowiedz się więcej
Czym jest IoF ID?

Czym jest IoF ID?

Identyfikator „Internet of Façades” (IoF) to elektronicznie odczytywalna etykieta służąca do digitalizacji wszystkich elementów powłoki budynku. Zapisane dane przyczyniają się do oszczędnej eksploatacji i wydłużenia żywotności systemów dzięki wydajnej konserwacji i aktualizacjom produktów. Ponadto elementy przekazywane do późniejszego recyklingu są dokładnie udokumentowane, mogą być oddzielone, sortowane i ponownie wprowadzone do obiegu materiałowego.

Co oznacza Cradle to Cradle?

Co oznacza Cradle to Cradle?

Cradle to Cradle to certyfikat przyznawany systemom i produktom, które można zastosować w celu spełnienia wymogów UE w zakresie gospodarki cyrkularnej, ograniczania CO₂ i ochrony zasobów. Wymaga on, aby wszystkie surowce użyte w danym systemie zostały w pełni zwrócone do obiegu materiałowego i poddane recyklingowi w celu uzyskania nowego materiału o podobnej jakości.

Czym jest taksonomia UE?

Czym jest taksonomia UE?

Taksonomia UE to ogólnounijny system klasyfikacji zrównoważonej działalności gospodarczej. Pozwala ona ustalić na podstawie kryteriów i wartości pomiarowych, czy firma prowadzi zrównoważoną działalność. Wsparcie finansowe może być nakierowane na zrównoważone przedsiębiorstwa i technologie, co wspiera Europejski Zielony Ład. Taksonomia UE tworzy wiążące definicje tego, czym faktycznie jest zrównoważony biznes. Wiąże się to z konkretnymi wymaganiami nie tylko dla przedsiębiorstw, ale także dla banków i ich produktów rynku kapitałowego.
 

Czym jest BREEAM?

Czym jest BREEAM?

BREEAM to skrót nazwy metody oceny środowiskowej budynków - Building Research Establishment Environmental Assessment Method. To uznany, kompleksowy system oceny stosowany od 1990 roku. W jego ramach uwzględnia się zużycie energii i wody, metody i materiały budowlane, wpływ na zdrowie i komfort użytkowników oraz na środowisko na każdym etapie cyklu życia. Pozwala to również zidentyfikować potencjał poprawy.

Co to jest EPD?

Co to jest EPD?

Skrót EPD to w rozwinięciu „Environmental Product Declaration”, czyli Deklaracja Środowiskowa Produktu. Dokument ten opisuje w formie danych istotne dla środowiska właściwości konkretnego materiału, który ma być użyty w procesie budowlanym. W idealnym przypadku uwzględnia on jego cały cykl życia. Dzięki danym opartym na wartości GWP materiału i konstrukcji, można przeprowadzić ocenę ekologiczną budynku i uzyskać certyfikat budynku.