Wyszukiwarka Schüco
4038a02
...

Prefabrykowane komponenty zapewniające elastyczność

Blok mieszkalny zbudowany przy użyciu systemów modułowych i metod budowlanych tradycyjnie stosowanych w budownictwie przemysłowym

Wohnregal to budynek wielorodzinny w berlińskiej dzielnicy Moabit, który został zbudowany przy użyciu prefabrykowanych elementów z betonu architektonicznego, które zwykle znajdują zastosowanie w budynkach przemysłowych, takich jak magazyny. Metoda ta jest bardzo ekonomiczna i przyspiesza budowę oraz jest doceniana przez architektów, gdyż stanowi dobrą odpowiedź na wzrastające koszty budowy. W projekcie uwzględniono także kwestię rozbiórki budynku w przyszłości. Jego elementy można w łatwy sposób oddzielić i poddać recyklingowi lub utylizacji.

Elastyczność planowania kondygnacji

Wbrew obiegowej opinii, że modułowe ​​budownictwo jest powtarzalne, Wohnregal zapewnia maksymalną elastyczność pod względem planowania przestrzeni i umożliwia jej dopasowanie do wciąż rosnących wymagań miejskiego stylu życia. Pomieszczenia mieszkalne można łatwo w każdej chwili zaadaptować, jeśli zmienią się wymagania użytkowe. Rozciągające się pomiędzy ścianami prefabrykowanej konstrukcji betonowej, szeroko rozpięte stropy żebrowe z płyt TT, eliminują potrzebę stosowania ścian nośnych wewnątrz budynku. W efekcie powstały ekonomiczne przestrzenie mieszkalne o powierzchni od 37 do 110 m2, z czego każda jest indywidualnie rozplanowana.


Niczym niezakłócony widok

Sięgające od podłogi do sufitu drzwi podnoszono-przesuwne o ujednoliconych wymiarach zostały zamontowane tuż przed prefabrykowaną konstrukcją i pełnią funkcje ścian osłonowych na dłuższych ścianach budynku od strony ulicy i podwórza. W miesiącach letnich użytkownicy mogą otworzyć wnętrza szeroko na otoczenie, przekształcając przestrzeń mieszkalną w przestronną loggię. W pozycji zamkniętej izolowany cieplnie system przesuwny Schüco o wąskich szerokościach czołowych zapewnia doskonałe doświetlenie pomieszczeń.


Projekt:

Wohnregal – studia do mieszkania i pracy

Lokalizacja:

Moabit, Berlin

Pracownia architektoniczna:

FAR frohn&rojas Architekten

Powierzchnia całkowita:

1.040 m²

Data ukończenia:

2019

Zastosowane produkty Schüco:

Systemy podnoszono-przesuwne

Zastosowane systemy Schüco:

ASS 70.HI