Wyszukiwarka Schüco
Stresemannstrasse_2 (Custom)
...

Złoto dla zrównoważonego budynku

Wzniesiony z materiałów przydatnych do recyklingu i elementów wielokrotnego użytku

PULSE Berlin zajmuje wiodącą pozycję wśród zrównoważonych nieruchomości komercyjnych. Wyznacza nowe standardy w zakresie ochrony środowiska i jakości środowiska pracy ze względu na zastosowanie zdrowych i zrównoważonych materiałów, racjonalne zużycie wody oraz wykorzystanie odnawialnych źródeł energii. 

Ochrona zasobów i gwarancja wzrostu wartości

Nowy obiekt został zaprojektowany zgodnie z koncepcją „Cradle to Cradle” (C2C) i otrzymał certyfikat DGNB Gold. Zastosowano w nim systemy okienne i fasadowe Schüco z certyfikatami C2C. Betonowe podłogi składają się z systemu BubbleDeck, w którym zastosowano kulki z tworzywa sztucznego z recyklingu, aby ograniczyć zastosowanie betonu i zmniejszyć jej ciężar, a tym samym zredukować wbudowane emisje. Pozostałe komponenty, takie jak dźwiękochłonne ściany, farby i dywany, również mają certyfikat C2C.
 

Zielone atrium

Sercem siedmiopiętrowego biurowca jest zielone atrium. Przestronna, wypełniona światłem przestrzeń, starannie dobrane materiały (jak np. okładziny z szybko rosnącego bambusa na klatce schodowej) i bogactwo roślin kreują naturalny klimat pomieszczenia oraz komfortową, odprężającą atmosferę. Otaczający atrium poziom parteru jest ogólnodostępny i przeznaczono go na gastronomię. W podziemiach znajduje się garaż podziemny z 64 miejscami, stacje ładowania pojazdów elektrycznych oraz stojaki na około 120 rowerów.


Projekt:

Pulse Berlin – nowy budynek komercyjny

Lokalizacja:

Kreuzberg, Berlin

Pracownia architektoniczna:

IAA Architecten

Powierzchnia całkowita:

13.300 m²

Data ukończenia:

2021

Certyfikat zrównoważonego rozwoju:

DGNB Gold

Zastosowane produkty Schüco:

Fasady (aluminiowe i stalowe), okna, drzwi, systemy przeciwpożarowe, osłony przeciwsłoneczne

Zastosowane systemy Schüco:

AWS 90 BS (konstrukcja specjalna), zamykany na klucz ogranicznik otwarcia do systemów ochrony przed wypadnięciem, FWS 60, FWS 50, ADS 90, ADS 75, ADS 80 FR 30, ALB pasywne  stałe lamele przeciwsłoneczne, Jansen VISS