Wyszukiwarka Schüco
...

SCHÜCO CARBON CONTROL

Budynki jako magazyny surowców na przyszłość

Istniejące dziś budynki mogą stać się magazynami surowców w przyszłości, gdy skończy się faza ich użytkowania. Certyfikowane systemy pomagają dostosować się do wymagań gospodarki cyrkularnej i zapewnić prawidłowe funkcjonowanie procesów.


Podstawą każdej certyfikacji, m.in. zgodnej z koncepcją Cradle to Cradle, jest zapewnienie możliwości zwrócenia
w całości wszystkich materiałów użytych w systemie do obiegu materiałowego i przetworzenia ich w nowe materiały
o podobnej jakości. Taki proces pozwala na oszczędzanie surowców pierwotnych i zmniejsza emisję dwutlenku węgla. Internet of Façades ID (IoF ID) firmy Schüco wspiera ten proces, dostarczając spójnej dokumentacji materiałów, co ułatwia ich rozdzielanie według typów i pozwala uniknąć odpadów.


Schüco oferuje ponad 75 certyfikowanych systemów aluminiowych, co czyni nas niekwestionowanym liderem
w zakresie implementacji koncepcji Cradle to Cradle w branży budowlanej. Schüco wnosi ważny wkład w ekonomię cyrkularną także w obszarze produktów z PVC-U i tym samym minimalizuje emisje gazów cieplarnianych. Potwierdza to przyznana firmie etykieta produktu VinylPlus®. Schüco otrzymało to wyróżnienie jako pierwsza firma w branży.


Ponadto w ramach nowo wdrożonego programu RE:CORE firma Schüco zbiera materiał PVC-U ze starych okien i ścinki profili na całym świecie, a następnie wprowadza je z powrotem do obiegu materiałowego bez znaczącej utraty jakości. Dzięki temu wszyscy Partnerzy Schüco mogą uczestniczyć w tworzeniu gospodarki cyrkularnej.