Wyszukiwarka Schüco
4023a131
...

Zrównoważony pod każdym względem

Ten budynek jako pierwszy na świecie uzyskał certyfikacje LEED Platinum, BREEAM Excellent oraz DGNB Platinum i Diamond

Siedziba główna firmy to charakterystyczny obiekt na kampusie Schüco w Bielefeld, który zapewnia idealne miejsce pracy dla kolejnego pokolenia. Dynamicznie uformowana bryła budynku zrealizowana w najnowocześniejszych systemach fasadowych pokazuje, że można idealnie połączyć doskonałej klasy design, funkcjonalność i wymogi zrównoważonego rozwoju.

Idealnie dopasowana konstrukcja fasady

Zrównoważony charakter budynku to w pewnej mierze efekt odpowiednio dobranej do potrzeb konstrukcji fasadowej, która została opracowana przez zespół inżynierów z firmy Schüco. Łączy ona niepowtarzalny styl z doskonałymi parametrami technicznymi zastosowanych w niej licznych systemów Schüco. Charakteryzują się one optymalnymi współczynnikami izolacyjności cieplnej, co przyczynia się do efektywnej energetycznie eksploatacji budynku.


Liczne nagrody

Wysiłek włożony w projektowanie z uwzględnieniem wymagań zrównoważonego rozwoju, a także zapewnienie energooszczędnej eksploatacji i zdrowego środowiska pracy został doceniony przez organizacje przyznające certyfikaty w trzech uznanych na całym świecie systemach oceny środowiskowej budynków: LEED, BREEAM i DGNB. W ramach certyfikacji DGNB uzyskał dwa najbardziej prestiżowe wyróżnienia: Platinum za rozwiązania zgodne z zasadami zrównoważonego rozwoju oraz Diamond za design i wysokiej jakości architekturę.


Projekt:

Schüco One – nowa siedziba główna firmy

Lokalizacja:

Bielefeld  

Pracownia architektoniczna:

3XN Copenhagen A/S 

Powierzchnia całkowita:

8.500 m² (brutto) 

Data ukończenia:

2022 

Certyfikaty zrównoważonego rozwoju:

DGNB – Platinum i Diamond, LEED Platinum, BREEAM 

Zastosowane produkty Schüco:

Osłony przeciwsłoneczne, fasady, okna, systemy bezpieczeństwa 

Zastosowane systemy Schüco:

AWS 90.SI+, AWS 57 RO, AWS 75.SI+, FWS 35 PD.SI, ADS 80 FR 30, ADS 65 SL, SensTrack wireless, FWS 50, FWS 35 PD.HI, ADS 75 SL.SI