Schüco Sök

...

Organisation Schüco Sverige

Niklas Bergström

Country Manager Sweden

Tel.: 08 - 442 76 19
Mobil: 070 - 226 88 85

nbergstroem@schueco.com

Annika Stein

Assistent Sweden

Tel.: 08 - 442 76 20

astein@schueco.com

Byggteknisk rådgivning

Erik Lööf Ekström

Architectural Project Manager, North

Tel.: 08 - 442 76 08
Mobil: 070 - 616 17 60

elekstroem@schueco.com

Mathias Palmquist

Architectural Project Manager, South

Mobil: 072 - 363 35 33

mpalmquist@schueco.com

Försäljning

Erik Åsgård

Area Sales Manager South

Mobil: 0703 - 99 14 90

easgard@schueco.com

Adam Sagström

Area Sales Manager North

Tel.: 08 - 442 76 12
Mobil: 072 - 999 19 92

asagstroem@schueco.com

Order och logistik

Katharina Poivert

Teamleading coordinator

Tel.: 08 - 442 76 17

kpoivert@schueco.com

Malin Andersson

Coordinator

Tel: 08 - 442 76 06

mandersson@schueco.com

Teknisk support

Henrik Andersson

Head of Technical Department

Tel.: 08 - 442 76 15
Mobil: 076 - 794 55 19

handersson@schueco.com

Jonathan Petersson

Project Coordinator /

Product specialist

Tel.: 08 - 442 76 14
Mobil: 073 - 508 43 73 

jpetersson@schueco.com

Andreas Brännström

Teamleader support

Tel.: 08 - 442 76 16
Mobil: 070 - 512 44 69

abraennstroem@schueco.com

John Andersson

Technical support

Tel.: 08 - 442 76 04
Mobil: 070 710 85 83

jandersson@schueco.com

Marknad

Karolina Westerborn

Marketing Manager

Tel.: 08 - 442 76 21
Mobil: 070 - 673 01 61

kwesterborn@schueco.com

Schüco Europe North

Magnus Winegård

GM Europe North

Tel.: 08 - 442 76 10
Mobil: 070 - 600 71 00

mwinegard@schueco.com

Sofia Uhlmann

Assistent Europe North

Tel.: 08 - 442 76 05

suhlmann@schueco.com

Christian Geiler

Coordinator IT & Machinery

Tel.: 08 - 442 76 07
Mobil: 070 - 270 90 50

cgeiler@schueco.com

Danny Mieles

Digital Expert

Mobil: 070 - 850 00 11

dmieles@schueco.com