Wyszukiwarka Schüco
Recycling Potenziale nutzen
...

SCHÜCO CARBON CONTROL

Maksymalne wykorzystanie potencjału recyklingu

Recykling jest niezbędnym elementem na drodze do osiągnięcia neutralności klimatycznej. Niesie za sobą ogromny potencjał redukcji emisji CO₂ - nawet  do 23% do roku 2030  i aż 60% do roku 2050. Oznacza to, że zarówno w przypadku nowych, jak i remontowanych budynków, należy zawsze brać pod uwagę możliwość recyklingu wszystkich materiałów użytych w ich powłoce.


Jednakże elewację można uznać za zrównoważoną tylko wtedy, jeśli będzie miała długą żywotność. Można to osiągnąć poprzez regularną konserwację i zapewnienie opcji modernizacji jej poszczególnych komponentów. Jej elementy można poddać recyklingowi tylko w przypadku konieczności rozbiórki.


Aluminium zapewnia w tym zakresie ogromny potencjał. To wszechstronny materiał, który może sprostać bardzo szerokiej gamie architektonicznych wymagań związanych ze statyką, wytrzymałością i możliwościami projektowymi.
Co więcej, aluminium może być wielokrotnie poddawane recyklingowi przy relatywnie niskich emisjach CO₂ - to właściwość, która czyni je zrównoważonym, długowiecznym materiałem przydatnym do wtórnego przetwarzania.

2016_Schueco_Training_VA_16

Systemy z certyfikatem "Cradle to Cradle" w decydujący sposób przyczyniają się do ponownego wykorzystania aluminium. Materiały są rozdzielane, a surowiec nadający się do recyklingu jest rozdrabniany i topiony przed ponownym użyciem. Oznacza to, że okna i drzwi po zakończeniu użytkowania mogą być zwrócone do pętli A/U/F (Aluminium and the Environment in Window and Façade Construction), co zmniejsza potrzebę ponownej produkcji aluminium do zastosowań w konstrukcjach elewacyjnych.


Schüco jako jeden z liderów programu Cradle to Cradle w sektorze budowlanym
ma w swojej ofercie 76 certyfikowanych systemów. Angażuje się również w zrównoważony rozwój przemysłu aluminiowego i tworzy wiążące standardy zrównoważonego rozwoju. W nagrodę za te działania Schüco jako jedna z pierwszych firm w branży budowlanej otrzymała certyfikat zgodnie z uznanym na całym świecie standardem łańcucha dostaw przyznawany przez organizację Aluminium Stewardship Initiative (ASI).