Čo hľadáte?
4038a02
...

Prefabrikované diely pre väčšiu flexibilitu

Sériová výroba a stavebné metódy z priemyselnej výstavby prenesené do rohového bytového domu

Bytové regály v Berlíne-Moabite pozostávajú z prefabrikovaných systémov z pohľadového betónu, ktoré sa bežne používajú v priemyselných budovách, ako sú obchodné haly. Rozhodujúce výhody: Úspora nákladov a kratší čas výstavby, ktoré zodpovední architekti využívajú proti rastúcim stavebným nákladom v bytovej výstavbe. A uvažuje sa aj o budúcnosti: V prípade demontáže možno komponenty čisto oddeliť a recyklovať alebo zlikvidovať.

Flexibilné pôdorysy

Na rozdiel od predsudku, že sériová výstavba automaticky znamená štandardizáciu obytnej jednotky, obytná polica ponúka maximálnu priestorovú flexibilitu pre stále sa rozširujúci rozsah mestských životných štýlov. Okrem toho existuje možnosť neskoršieho jednoduchého prispôsobenia, ak sa zmenia požiadavky na využitie. Prefabrikovaná betónová konštrukcia so širokými rozpätiami stropov TT od fasády k fasáde umožňuje upustiť od nosných stien vo vnútri. Výsledkom je cenovo dostupný obytný priestor s veľkosťou od 37 do 110 m² s pôdorysmi na mieru.


Jasný pohľad

Okná, zdvíhacie a posuvné prvky od podlahy po strop, sú štandardizované a osadené v prednej časti stavby ako závesné steny na dlhých stranách pozdĺž ulice a smerom do vnútorného nádvoria. V letných mesiacoch to umožňuje otvoriť interiér do okolia a premeniť celý obytný priestor na priestrannú lodžiu. V zatvorenom stave tepelne izolovaný posuvný systém Schüco s úzkymi šírkami líc zabezpečuje, že miestnosti sú zaplavené svetlom.


Objekt:

Wohnregal – Obytné a pracovné ateliéry

Miesto:

Berlin-Moabit

Architekt:

FAR frohn&rojas Architekten

Celková plocha:

1.040 m²

Dokončenie:

2019

Schüco produkty:

Zdvižné posuvné systémy

Schüco systémy:

ASS 70.HI