Čo hľadáte?
Stresemannstrasse_2 (Custom)
...

Zlato za trvalo udržateľnú budovu

Vyrobené z recyklovateľných materiálov a opätovne použiteľných prvkov

Spoločnosť PULSE Berlin je priekopníkom v oblasti udržateľných komerčných nehnuteľností. Stanovuje nové štandardy v oblasti ekológie a kvality pracovného prostredia vďaka zdravým a udržateľným materiálom v stavebníctve, efektívnemu využívaniu vody a využívaniu obnoviteľných zdrojov energie.

Šetrenie zdrojov, zabezpečenie zvyšovania hodnoty

Nová budova bola navrhnutá podľa zásad procesu "Cradle to Cradle" (C2C) a získala zlatý certifikát DGNB. Okrem iného boli nainštalované okenné a fasádne prvky od spoločnosti Schüco s certifikátom C2C. Betónové stropy pozostávajú z bublinkového podlahového systému vyplneného plastovými guľôčkami z recyklovaného materiálu, ktorý šetrí betón a hmotnosť, a tým znižuje emisie CO₂. Ostatné komponenty, ako sú zvukovo izolované steny, nátery stien a koberce, sú tiež certifikované podľa C2C.


Zelené átrium

Zelené átrium tvorí ústredný prvok 7-poschodovej kancelárskej budovy. Veľkorysosť priestoru, výskyt svetla, zvolené materiály (napr. rýchlo rastúci bambus na otvorenom schodisku) a výsadba zabezpečujú prirodzenú vnútornú klímu a príjemnú atmosféru, v ktorej sa dá zdržiavať. Prízemie okolo átria je otvorené pre verejnosť a je ideálne na stravovanie a verejnú prevádzku. V suteréne sa nachádza podzemné parkovisko s miestom pre 64 vozidiel, nabíjacie stanice pre elektromobily a skladovacie priestory pre približne 120 bicyklov.


Objekt:

PULSE Berlin – Nová komerčná budova

Miesto:

Berlin-Kreuzberg

Architekt:

IAA Architecte

Celková plocha:

13.300 m²

Dokončenie:

2021

Certifikovaná udržateľnosť:

DGNB Gold

Verbaute Schüco produkty:

Fasády (hliníkové a oceľové), okná, dvere, protipožiarna ochrana, ochrana pred slnkom

Schüco systémy:

AWS 90 BS, uzamykateľné obmedzovače otvárania na ochranu proti pádu, FWS 60, FWS 50, ADS 90, ADS 75, ADS 80 FR 30, pevné tieniace lamely ALB, Jansen VISS