Čo hľadáte?
Das richtige Material
...

SCHÜCO CARBON CONTROL

Fotovoltaika integrovaná do budov účinne spĺňa požiadavky

Smernica EÚ o budovách 2010/31/EÚ, ktorá platí od roku 2021, stanovuje, že každá nová budova v EÚ sa môže realizovať len ako "budova s takmer nulovou spotrebou energie". Vďaka kombinácii vysoko tepelnoizolačných obvodových plášťov budov a BIPV (fotovoltika integrovaná do budovy) ponúka Schüco Carbon Control už teraz klimaticky priaznivé riešenia na realizáciu vyváženej celkovej energetickej efektívnosti. Týmto spôsobom podporujeme investorov pri plnení zvýšených požiadaviek na udržateľné investície a energeticky efektívne budovy. Znižujú sa náklady na energiu a hodnoty CO₂ - budova sa stáva vlastným dodávateľom energie.

Udržateľné hospodárenie s BIPV

Budova s integrovanou fotovoltikou môže nezávisle vyrábať energiu a vďaka vyrobenej elektrine znížiť emisie CO₂ a prevádzkové náklady. BIPV sa zohľadňuje v rôznych systémoch certifikácie budov, ako sú DGNB, LEED a BREEAM. Moduly výrazne zlepšujú energetickú bilanciu, majú pozitívny vplyv na bilanciu CO₂ a dlhodobo zvyšujú ekonomickú efektívnosť vašich budov.

Šetrný k životnému prostrediu a univerzálny

Ponúkame široký sortiment modulov BIPV, ktoré je možné prispôsobiť. Flexibilné systémové komponenty umožňujú jednoduchú a bezpečnú integráciu do fasádnych systémov Schüco. Početné možnosti buniek, farieb a skiel poskytujú maximálnu architektonickú slobodu. Od fasád a strešných konštrukcií až po prístrešky a balkóny. Fotovoltaické moduly ponúkajú riešenia na mieru a možno ich integrovať do koncepcií kruhovej dekonštrukcie a recyklácie. Investujte udržateľne a profitujte vďaka inovatívnemu systémovému riešeniu!