Čo hľadáte?
082_Heinl_MA71_Humboldthafen_B_6236645
...

Mestské bývanie v Humboldthafen

Obytný a obchodný komplex postavený na princípe udržateľnosti v centre mesta

Dve nové budovy H3B a H4B zaujmú svojou modernou, nadčasovou architektúrou a vďaka obojstrannej polohe na nábreží berlínskeho prístavu Humboldt ponúkajú centrálny a vysokokvalitný súbor. Okrem využitia ako obchodný komplex majú nové 7-poschodové budovy, každá s vnútorným dvorom a podzemným parkoviskom, priestor pre celkovo 188 bytov.

Obytný priestor pre všetky potreby

Väčšinu bytov tvoria 2- až 3-izbové byty, čo podľa zodpovedných architektov zodpovedá najčastejšiemu dopytu. Väčšie byty na najvyššom poschodí, ktorých výlučná výška izieb ich odlišuje od úrovní pod nimi, sú porovnateľné so štandardom rodinného domu. Otvorené obytné priestory majú riadené vetranie s rekuperáciou tepla.


Fasáda s certifikátom pasívneho domu

Komplex je mimoriadne pôsobivý vďaka vysokej kvalite dizajnu obvodových plášťov budov. Fasádny systém Schüco s certifikátom pasívneho domu so stĺpikmi a priečkami podporuje vizuálnu diferenciáciu priestorov budovy prostredníctvom jasného rozlíšenia medzi obytným a komerčným využitím. . Rovnako ako fasádny systém, aj inštalované okenné a dverné systémy Schüco sú vysoko tepelne izolované, a tak zabezpečujú efektívnu prevádzku budovy. To je jeden z aspektov, ktorý pomohol komplexu získať zlatý certifikát LEED.


Objekt:

Humboldthafen H3B/H4B - Obytné a komerčné budovy

Miesto:

Berlín

Architekt:

Hadi Teherani Architects mit prasch buken partner architekten bd

Celková plocha:

37.600 m² (brutto)

Dokončenie:

2020

Certifikovaná udržateĺnosť:

LEED Gold

Schüco produkty:

okná, dvere, fasády

Schüco systémy:

AWS 75.SI, ADS 75 HD.HI, FWS 50.SI