Co hledáte?
...

SCHÜCO CARBON CONTROL

Stavební fond jako zásoba surovin budoucnosti

Dnešní budovy mohou být "sklady surovin budoucnosti" pro dobu po jejich použití. Certifikované systémy pomáhají plnit požadavky oběhového hospodářství a zajišťují fungující procesy.


Základem pro jakoukoli certifikaci, například pro koncepci "cradle-to-cradle", je, že všechny materiály použité v rámci systému mohou být na konci své životnosti vráceny do cyklu jako nové materiály v plném rozsahu a téměř ve stejné kvalitě. Tím se šetří primární zdroje a snižují emise CO₂. Internet fasád ID (IoF ID) od společnosti Schüco podporuje tento proces průběžnou dokumentací údajů o materiálech, usnadňuje třídění recyklovatelných materiálů podle druhu a pomáhá předcházet vzniku odpadu.


S více než 75 certifikovanými hliníkovými systémy je společnost Schüco průkopníkem v zavádění principu "od kolébky ke kolébce" ve stavebnictví. Společnost Schüco však přispívá k oběhovému hospodářství a minimalizaci emisí CO₂ také výrobky z PVC-U. To potvrzuje i udělení značky pro výrobky VinylPlus®, kterou společnost Schüco získala jako první firma v oboru.

Kromě toho společnost Schüco v rámci nově vyvinutého programu RE:CORE sbírá materiál z PVC-U ze starých oken a zbytků profilů po celém světě a vrací jej do oběhu bez výrazné ztráty kvality. Díky tomu je pro všechny partnery společnosti Schüco mnohem snazší uzavřít recyklační cyklus.