Co hledáte?
4038a02
...

Prefabrikované díly pro větší flexibilitu

Sériová výroba a stavební postupy z průmyslové výstavby přenesené do rohového bytového domu

Bytové regály v Berlíně-Moabitu se skládají z prefabrikovaných systémů z pohledového betonu, které se běžně používají pro průmyslové budovy, jako jsou obchodní haly. Rozhodující výhody: Úspora nákladů a kratší doba výstavby, kterou odpovědní architekti využívají proti rostoucím stavebním nákladům v bytové výstavbě. A uvažuje se i o budoucnosti: V případě demontáže lze komponenty čistě oddělit a recyklovat nebo zlikvidovat.

Flexibilní půdorysy
 

Oproti předsudku, že sériová výstavba automaticky znamená standardizaci obytné jednotky, nabízí "Wohnregal" maximální prostorovou flexibilitu pro stále se rozšiřující škálu městských životních stylů. Navíc existuje možnost pozdější snadné adaptace, pokud se změní požadavky na využití. Betonová prefabrikovaná konstrukce s širokými rozponovými TT stropy od fasády k fasádě umožňuje upustit od nosných stěn na vnitřní straně. Výsledkem je cenově dostupný obytný prostor o velikosti od 37 do 110 m² s individuálními půdorysy.
 

Jasný výhled
 

Okna, zdvižně-posuvné prvky od podlahy ke stropu, jsou standardizovaná a na dlouhých stranách podél ulice a směrem do vnitřního nádvoří jsou předsazená před konstrukcí. V letních měsících se tak interiér otevírá do okolí a celý obytný prostor se mění v prostornou lodžii. V zavřeném stavu zajišťuje tepelně izolovaný posuvný systém Schüco s úzkou pohledovou šířkou, že místnosti jsou zaplaveny světlem.
 


Objekt:

Wohnregal – Obytné a pracovní ateliéry

Místo:

Berlín-Moabit

Architekt:

FAR frohn&rojas Architekten

Celková plocha:

1.040 m²

Dokončení:

2019

Schüco Produkte:

Zdvižně posuvné systémy

Schüco Systeme:

ASS 70.HI