Co hledáte?
Stresemannstrasse_2 (Custom)
...

Zlato za udržitelnou výstavbu

Vyrobeno z recyklovatelných materiálů a opakovaně použitelných prvků.

Společnost PULSE Berlin je průkopníkem v oblasti udržitelných komerčních nemovitostí. Nastavuje nová měřítka z hlediska ekologie a kvality pracovního prostředí, díky zdravým a udržitelným materiálům ve stavebnictví, efektivnímu využívání vody a zapojení obnovitelných zdrojů energie.

Šetřit zdroje, zajistit zvyšování hodnoty


Nová budova byla navržena podle zásad procesu "Cradle to Cradle" (C2C) a získala zlatý certifikát DGNB. Mimo jiné byly instalovány okenní a fasádní prvky od společnosti Schüco s certifikací C2C. Betonové stropy tvoří podlahový systém bublinkové podlahy vyplněné plastovými kuličkami z recyklovaného materiálu, který šetří beton a hmotnost a snižuje tak emise CO₂. Další komponenty, jako jsou zvukotěsné stěny, nátěry stěn a koberce, jsou rovněž certifikovány podle C2C.

Zelené atrium

Zelené atrium tvoří ústřední bod sedmipatrové kancelářské budovy. Velkorysost prostoru, výskyt světla, zvolené materiály (např. rychle rostoucí bambus na otevřeném schodišti) a výsadba zajišťují přirozené vnitřní klima a příjemnou atmosféru, v níž se lze zdržovat. Přízemí kolem atria je otevřené veřejnosti a je ideální pro stravování a veřejný provoz. V suterénu se nachází podzemní parkoviště s prostorem pro 64 vozidel, nabíjecí stanice pro elektromobily a úschovna pro přibližně 120 jízdních kol.

Objekt:

PULSE Berlin – Nová komerční budova

Místo:

Berlin-Kreuzberg

Architekt:

IAA Architecte

Celková plocha:

13.300 m²

Dokončení

2021

Certifikovaná udržitelnost:

DGNB Gold

Schüco produkty:

fasády (hliníková a ocelová), okna, dveře, protipožární systémy a protisluneční systémy

Schüco systémy:

AWS 90 BS, uzamykatelné omezovače otevírání pro ochranu proti pádu, FWS 60, FWS 50, ADS 90, ADS 75, ADS 80 FR 30, ALB lamely, Jansen VISS