Co hledáte?
...

SCHÜCO CARBON CONTROL

Budoucnost díky udržitelným materiálům

Použité materiály a systémy mají významný vliv na budoucí životaschopnost nemovitostí. Dobrou investicí je stavba, jejíž materiály lze po použití vrátit do koloběhu materiálů bez relevantní ztráty kvality. Recyklovatelnost použitých materiálů a systémů je dána tzv. šedými emisemi, tedy CO₂ zachycenými v budově.


Důležitou roli zde hraje princip udržitelnosti " Cradle to Cradle ". Tento certifikát potvrzuje, že jsou splněny všechny požadavky stanovené EU s ohledem na oběhové hospodářství, úspory CO₂ a šetření zdrojů. Na tomto principu jsou založeny i hlavní certifikační systémy BREEAM, DGNB a LEED. Při investování do nemovitostí je proto pro investory nezbytné mít partnera, který používá udržitelné materiály a ekologickou výstavbu, aby splnil požadavky. Se společností Schüco jste na bezpečné straně.

Vaše budovy jako sklad surovin budoucnosti

S výrobky a systémy Schüco se budova stává skladem surovin budoucnosti - a splňuje tak příslušné požadavky oběhového hospodářství.
 

  • Společnost Schüco sází na hliník, protože tento materiál lze téměř kompletně a bez ztráty kvality vrátit do oběhu.
  • Celkem 76 výrobků a systémů Schüco získalo zlatý nebo stříbrný certifikát "Cradle to Cradle" a jsou ideální pro udržitelnou výstavbu.
  • Mnoho systémů Schüco z PVC-U získalo certifikát VinylPlus. Díky tomu jsme lídrem v celém stavebnictví.
  • V rámci nového programu RE:CORE sbírá společnost Schüco po celé Evropě plastový materiál ze starých oken a zbytků profilů a vrací jej do oběhu.
  • V rámci IoF (Internet of Façades) jsou výrobky Schüco označeny digitálním štítkem, který dokumentuje recyklovatelnost materiálů a usnadňuje tak jejich demontáž podle typu.

"Stavebnictví se na celosvětové spotřebě materiálů podílí zhruba 50 procenty. Měli bychom to vnímat jako příležitost pro inovace a pokračovat v rozvoji skutečně recyklovatelných výrobků."

- Prof. Dr. Michael Braungart, spoluzakladatel konceptu "Cradle to Cradle".