Co hledáte?
082_Heinl_MA71_Humboldthafen_B_6236645
...

Městské bydlení v Humboldthafenu

Obytný a komerční komplex postavený podle zásady udržitelnosti v centru města.

Dvě nové budovy H3B a H4B zaujmou moderní nadčasovou architekturou a díky své oboustranné poloze na nábřeží berlínského Humboldtova přístavu nabízejí centrální a vysoce kvalitní celek. Kromě využití jako komerční komplex mají nové sedmipodlažní budovy, každá s vnitřním dvorem a podzemním parkovištěm, prostor pro celkem 188 bytů.

Obytný prostor pro každý požadavek


Většinu bytů tvoří byty se dvěma až třemi ložnicemi, což podle odpovědných architektů odpovídá nejčastější poptávce. Větší byty v nejvyšším patře, jejichž výška místností je odlišuje od nižších pater, jsou srovnatelné se standardem rodinného domu. Otevřené obytné prostory mají řízené větrání s rekuperací tepla.
 

Certifikovaná fasáda pasivního domu


Komplex je působivý zejména díky vysoké kvalitě konstrukce obvodových plášťů budov. Fasádní systém Schüco s certifikátem pasivního domu se sloupky a příčkami podporuje vizuální odlišení ploch budov díky jasnému rozlišení mezi obytným a komerčním využitím. . Stejně jako fasádní systém jsou i instalované okenní a dveřní systémy Schüco vysoce tepelně izolované a zajišťují tak efektivní provoz budovy. To je jeden z aspektů, který pomohl komplexu získat zlatý certifikát LEED.
 

Objekt:

Humboldthafen H3B/H4B – Obytné a komerční budovy

Místo:

Berlín

Architekt:

Hadi Teherani Architects mit prasch buken partner architekten bd

Celková plocha:

37.600 m² (brutto)

Dokončení:

2020

Certifikovaná udržitelnost:

LEED Gold

Schüco produkty:

Okna, dveře, fasády

Schüco systémy:

AWS 75.SI, ADS 75 HD.HI, FWS 50.SI