Schüco Arama

Uzmanlık alanları

Bielefeld'deki Schüco Teknoloji Merkezi, pencere, kapı ve cephe teknolojisi için dünyanın en büyük test merkezlerinden biridir. Tüm Schüco ürünlerinin kalitesini, güvenilirliğini ve dayanıklılığını nasıl optimize ettiğimizin bir sembolüdür.

Kalibrasyon Laboratuvarı

Kalibrasyon Laboratuvarı

EN YÜKSEK STANDARTLARDA ÖLÇÜM
Teknoloji Merkezinde (TC), kalibrasyon diğer uzmanlık alanları arasındaki arayüzdür, çünkü burada her şey test teknolojisinin etrafında döner - yani Teknoloji Merkezi'nde kullanılan veya gerekli olan (ölçüm) cihazlar, test donanımları, sistemler ve yazılımlar. Bu alanın temel görevi test ekipmanlarının izlenmesidir.

Bu nedenle test ekipmanı izlemesi için kalibrasyonların çoğu şirketin kendi kalibrasyon laboratuvarında DAkkS calibration laboratory, gerçekleştirilir ki izlenebilir referans standartlarını kullanarak hassas DAkkS ve fabrika kalibrasyonları yapabilir. Bunun nedeni, bir DAkkS kalibrasyon laboratuvarı olarak Teknoloji Merkezi'nin, Almanya'daki türünün en yüksek otoritesi olan Ulusal Metroloji Enstitüsü'nün (Physikalisch-Technische Bundesanstalt) doğrudan yargı yetkisine girmesidir. Elektriksel ölçülen değerler (akım, gerilim, direnç), mekanik ölçülen değerler (basınç), termodinamik ölçülen değerler (sıcaklık, nem) ve akış hızı ölçülen değerler (hava ve su akışı) için burada en yüksek kalibrasyon seviyesi yapılır.

Bina akustiği

Bina akustiği

ORİJİNAL BİLEŞENİN SES YALITIMI
Harici gürültüye ilişkin ses azaltma gereklilikleri, özellikle karmaşık cepheler için laboratuvar ölçümleri kullanılarak sağlanabilir. Benzer şekilde, odalar arasındaki güvenilir ses yalıtımı sadece dış cephede gürültü iletimi önlendiğinde çalışabilir. Schüco bunu sadece Teknoloji Merkezi'ndeki orijinal bileşenler üzerinde doğru bir şekilde test etmekle kalmaz, aynı zamanda bileşeni daha sonra geliştirmek için herhangi bir kusurun nedenlerini de bulabilir. Bu, özellikle ofis binalarındaki bölme odalarına esnek bir şekilde kullanılabilen sistemlerin ses azaltımı için önemlidir. İç mekanlar dönüştürüldükten sonra bile, özellikle hassas alanlarda ses azaltma yoluyla gizlilik sağlanmalıdır. Bina akustiği alanındaki gerçekçi ölçümler için, Teknoloji Merkezi'nin geri kalanındaki titreşimlerden akustik olarak yalıtılan, birbirinden bağımsız dört oda mevcuttur.

Ayrıca, bina akustiği alanının portföyü, elektrikle çalışan fanlar ve bağlantı parçaları gibi ses yayan bileşenlerin emisyon ölçümlerinin yanı sıra oda akustiği ölçümlerini içerir. Schüco, bina danışmanlarına, metal imalatçılarına ve mimarlara bina akustiğiyle ilgili karmaşık konularda tavsiyelerde bulunur. Schüco ayrıca imalat ve kurulum kalitesini sağlamak veya diğer alanlardan akustik ayrılma için sahada ölçümler yapar. Ayrıca, akustik gereksinimler için özel çözümler veya spesifikasyonlar için ortak testler de vardır.

Bileşen ve malzeme testi

Bileşen ve malzeme testi

BÜK, ÇEK VE BASINÇ UYGULA 
Schüco'nun kendi bileşen ve malzeme testlerini yapma geleneği vardır. Testler 1967'de başladı ve 1968'de ilk ikinci el üniversal test makinesi TU Berlin'den alındı. Günümüzde statik ve dinamik basınç, eğilme ve çekme testlerine ek olarak, ısı yalıtımlı dış ve havalandırma çerçeve profillerinin mekanik performansı da test edilmektedir. Testler oda sıcaklığında ve bağımsız bir ölçüm odasında -20 ° C ile + 80 ° C arasında gerçekleştirilir. Test numunelerinin ağırlık ve sıcaklıkta tanımlanan varyasyonlar altında yaşlanması da 1000 saate kadar bir süre boyunca test edilir.
Hiçbir standardı olmayan testler de yapılabilir. Örneğin, bunlar eklemlerin yapısal hesaplaması için test değerlerini hesaplamak içindir. Bunlar, sadece bileşenler ve malzemeler için değil, aynı zamanda çevresel simülasyonlar için ve ayrıca gerektiğinde Teknoloji Merkezi'nin diğer test alanlarında da müşteri ile mutabık kalınarak hesaplanır.

Su geçirimsizlik testleri

Su geçirimsizlik testleri

KASIRGALARIN HİÇ ŞANSI YOK

Teknoloji Merkezi'nde Schüco, Avrupa'nın en büyük iç cephe cephe test donanımına sahiptir. Yeni inşa edilen 18 m yüksekliğindeki salonda, 21 m genişliğe ve 13 m yüksekliğe kadar birleştirilmiş cephe üniteleri test edilebilir. Bu, Schüco'nun daha büyük ve daha karmaşık yapıları hiç olmadığı kadar gerçekçi bir şekilde test etmesini sağlar. Uzantı, müşterilerin artan taleplerini uzun vadede karşılama yolunda büyük bir adımdır. İmalat ve montaj kalitesi hakkındaki bilgilere ek olarak, bu testler özel çözümlerin yapım kalitesinin erken bir aşamada değerlendirilmesine izin verir. Schüco tarafından gerçekleştirilen ek görevler arasında hata analizleri ve çok çeşitli danışmanlık hizmetleri bulunmaktadır.

Münferit bileşenlerden komple cephe ünitelerine kadar hava geçirmezlik testi, su geçirmezlik, hava geçirgenliği ve rüzgar yükü testlerini içerir. Cephe testleri için, dinamik rüzgar yükü test edilir, böylece yağmur suyunun boşaltılmasına ek olarak, dışarıdan güçlü, çalkantılı bir hava akımı oluşur. Contalar ayrıca tüm bina hareket halinde tavan hareketleri veya güvenlik bariyerleri simüle edilerek test edilir.

Elektromagnetik uyumluluk

Elektromagnetik uyumluluk

GÜVENLİ ELEKTRONİKLER VE ÜST DÜZEY BİNA KORUMA 
Şirketin kendi elektronik bileşenleri veya üçüncü taraf ürünleri ile donatılmış tüm Schüco sistemleri, elektromanyetik uyumluluklarının kanıtına sahip olmalıdır. Bunun için bileşenlerin parazit bağışıklığı ve parazit emisyonlarının standartlara uygun olarak test edilmesi gerekir. Herhangi bir arıza olmamasını ve zararlı elektromanyetik dalgaların yayılmamasını sağlar. Aynı zamanda, koruma sınıfı testleri, bileşenlerin toz ve su gibi çevresel faktörlere karşı yeterince dirençli olup olmadığını veya tehlikeli ve canlı bileşenlerin yeterince kaynaşıp kaynaşmadığını doğrular. Schüco elektrikle çalışan, kontrol edilen ve enerji üreten cepheler, pencereler ve kapılardaki keskin artışa bu şekilde yanıt veriyor. Tüm testler, geliştirme sırasında zaten erken bir aşamada değil, aynı zamanda zaten tamamlanmış projelerde de yapılmaktadır.

IP koruma sınıfı testleri, damlama, püskürtme ve su sıçramasına direnç (IPX1, IPX2, IPX3 ve IPX4), tehlikeli ve canlı parçalara (IP1X, IP2X, IP3X) karşı koruma gibi Schüco ürünleriyle ilgili tüm testleri kapsar. , IP4X), toz koruması (IP5X ve IP6X) ve test örneklerinin suya daldırılması (IPX7 ve IPX8). Şirketin kendi ürünlerinin veya üçüncü tarafların ürünlerinin açıkça değerlendirilmesini ve güvenilir çalışmasını sağlarlar.

Mekanik ve Dayanıklılık

Mekanik ve Dayanıklılık

KALİTEYE ODAK
Schüco Teknoloji Merkezi için kilit konu mekanik, dayanıklılık ve güvenlik alanıdır. Burada pencereler, kapılar, sürme sistemleri, güneş kırma perdeleri ve elektrikli tahrikler dayanıklılık testlerine tabi tutulur. Test sırasında, pencereler 20.000'e kadar açılış ve kapanış döngüsüne ve bir milyona kadar kapıya ulaşır. Bunun için 180 ° 'ye kadar açılma genişlikleri oluşturan modern test donanımları kullanılır. Ek olarak, daha karmaşık hareket dizileri ve açma tipleri için iki endüstriyel robot mevcuttur. Bireysel pencere kolları, kaviteye takılan dişli kutuları, silindirler ve boru şeklindeki motorlar da özel test donanımlarında test edilir. Pencereler ve kapılar diğer birçok gerilime maruz kaldıkça, tek tek bileşenler dikey yükler, burulma testleri, çarpma testleri ve aşırı yükleme gibi gerilme testlerine tabi tutulur.

Güvenlik Testi

Güvenlik Testi

KURŞUNA DAYANIMLA GÜVENLİK

Balistik test ekipmanında, test numuneleri, 20 m'ye kadar farklı açılardan ve mesafelerden çeşitli mermiler kullanılarak çekilir. Sonuç standart açısından pozitifse, bu FB1 ila FB7 kurşun direnci sınıflarından birinde sınıflandırma ile sonuçlanır. Schüco pencere, kapı ve cephe sistemlerinden imal edilebilecek tüm kurşun geçirmez ünitelere uygulanır. Bu, bir atış yapıldığında merminin içeriye nüfuz etmemesini ve test örneğinin içinde malzeme veya camın parçalanmasını önler.

Schüco, kendi balistik testleri ile birlikte standartlara uygun bir ön test gerçekleştirir. Bunun için mermi hızı da doğru bir şekilde ölçülmelidir. Tam bir metal ceket spitzer mermisi için bu, ses hızının neredeyse üç katı olan 950 m / s'ye kadar.

Sarkaç darbe testleri ve RC 5 sınıfına kadar hırsızlık direnci testleri de yapılır.

En yüksek gizlilik, diğer departmanlardan fiziksel olarak ayrılması ile sağlanır.

Çevresel Simulasyon

Çevresel Simulasyon

HER İKLİM YAKIN TAKİBİMİZDE

Bina kabuğu etrafındaki iklimsel sorularla ilgili güvenilir açıklamalar gerekiyorsa, çevresel simülasyon testleri gereklidir. Bu aynı zamanda ısı, soğuk, nem, UV radyasyonu ve korozif ortam nedeniyle malzemelerin, yüzeylerin ve ürünlerin yaşlanma davranışı hakkında bilgi için de geçerlidir. Schüco Teknoloji Merkezi bunun için çok çeşitli seçenekler sunar.
3.000 x 3.000 mm boyutuna kadar bileşenler ve komple üniteler için yepyeni bir iklim değişim odası. Schüco için üretilen bu özel yapı, iç ve dış mekan arasındaki sıcaklık ve nem farklılıklarını simüle eder. Ayrıca, hacimli bileşenlerin tüm nem koşullarında bile test edilmesini sağlar.

Bu konuda

Daha fazlasını okuyun