1. Şirket
  2. Schüco hakkında
  3. Tarih

Şirket tarihinde Schüco kilometre taşları

1951: Schüco'nun doğuşu

Federal Cumhuriyet'in genç öncülerinden Heinz Schürman, Porta Westfalica'da Heinz Schürmann & Co şirketini kurar. Küçük bir arka bahçede altı çalışanı ile vitrinler, tenteler ve makaralı ızgaralar imal eder.

1954: Yeni ev Batı Alman ekonomi mucizesinin olduğu zamanlarda yenilikçi pencereler ve cepheler gittikçe önem kazanır. Schüco bunları tedarik eder. Şirket, hafif ve modern alüminyum maddesi ile zamanın ihtiyacını keşfeder. Schüco, Bielefeld'e taşınarak kendine yeni bir yuva kurar.

1955-1963: Sınırların aşılması Schüco'nun hızla büyümesi, yeni satış yollarını gerektirir. Düsseldorf, Frankfurt, Stuttgart ve Hamburg'da şubeler açılır. Lisans ve temsil anlaşmaları, Avrupa çapında yeni işbirlikleri sağlar. Schüco, 1958 yılında Alu König Stahl ile bugüne kadar devam eden bir ortaklık kurar.

1964: Güçlü bağ - Bugüne kadar Teknoloji şirketi OTTO FUCHS KG'ye satışı sayesinde, Schüco için yeni ticari ve teknik bakış açılarının önü açılır. Schüco kurucusu Heinz Schürmann şirket yönetimini mühendis Dr. Ernst von Wedel'e devreder.

1964-1969: Ortak yükseliş Schüco, yurtdışındaki genişlemesini sürdürür. 1964 yılında Fransa, Hollanda ve Danimarka'da yan kuruluşlar oluşur. Aynı yıl Borgholzhausen'de Schüco Design kurulur.

1970'li yıllar: Sistemler

Schüco, alüminyum pencereler ve kapılar için sistem tedarikçisi olur. Şirket, Almanya çapında yeni merkezler kurar ve satış ağını sürekli olarak genişletir.

1970-1971: Çağının ilerisinde Mükemmel ısı yalıtımına sahip alüminyum pencereler, kapılar, cepheler ve geniş yüzeyli sürme sistemler: Schüco, petrol krizinden iki yıl önce yenilikçi ürünlerle yönünü iklimin ve kaynakların korunmasına çevirir.

1972: Müşteri daima haklıdır Servis konusu gittikçe önem kazanır. Schüco, burada da öncüdür. Üç çalışan ile yüzde yüz bir yan kuruluş olan Schüco Service GmbH kurulur. Şirket, yazılım yardımıyla kendi alüminyum üreticisi müşterilerine hesaplamada ve konstrüksiyonda destek sağlar.

1975: Yönetim değişikliği Şirketin yönetimini, yönetici ortak olarak Günter Reinecke devralır.

1980'li yıllar: Yeni hammadde ile küresel oyuncu

Schüco, Avrupa'daki lisans sahipleri sayesinde de gün geçtikçe uluslararası bir yer edinir. Şirket, ayrıca PVC-u hammaddesinin potansiyelini erkenden keşfeder ve ürün portföyünü PVC-u pencereler ile genişletir.

1980: Trenle adım adım Schüco ekspresi 1970'li yılların ortasından beri Batı Almanya'da dolaşır. Müşteriler, vagonların içerisinde Schüco'nun en yeni pencere ve cephe teknolojisini hayranlıkla izleyebilir. Ürün sunumunun benzersiz bir şeklidir bu.

1982: Bir adım önde Schüco, gürültüye ve çevresel koşullara karşı koruma gereksinimlerini yıllardır başarıyla karşılar. Şirket, onaylanmış ilk yangına dayanımlı sistemi ile artık güvenlik konusunda da ölçütler belirler.

Pazar lansmanı Schüco, yeni alüminyum pencere sistemi ISKOTHERM'i sunar. Isı yalıtımlı yalıtım profilleri, özellikle konutlarda veya yenilemelerde kullanılır.

1989: Yeni hammadde Schüco, PVC-u pencerelere yönelik sistem işine girer.

1990'lı yıllar: Milat

Doğu Almanya ve Doğu Avrupa'da duvarın yıkılmasından sonra çevre dostu yapı malzemeleri ile bina yenilemesi büyük bir sorundur. Schüco bu fırsatı görür ve uluslararası işini daha da genişletir. Şirket, aynı zamanda büyük ölçekli projelere ve güneş enerjisi işine girer.

1990: Tarihi sonuç Schüco, doğudaki yapı patlaması sayesinde ilk defa bir milyar Alman Marklık sihirli ciro sınırına ulaşır. Bu başarıya uygun olarak yüzyılın futbolcusu Franz Beckenbauer marka elçisi olarak kazanılır.

1992: Zirveye doğru Bielefeld'de, 81.000 m2 üzerinde 22.000 depolama yeri sağlayan yeni bir yüksek raflı depo oluşturulur.

1997: Halefiyet 45 yılı aşan şirket tarihinde, Schüco'nun yönetimi üçüncü kez değişir. 1997 yılında Dirk U. Hindrichs, Günter Reinecke'nin yerine geçer.

1999: Damarlarda benzin Schüco, milenyumdan kısa bir süre önce Formula 1'e girer. McLaren-Mercedes'in sponsoruyken, Schüco logolu yarış arabası dünya çapında motor yarışının önde gelen sınıfına hakim olur.

Tükenmez enerji kaynağı Schüco, güneş ısıtması ve fotovoltaik ile ürün portföyünü üçüncü bir şirket alanı ile genişletir ve sürdürülebilir bir yarın için sorumluluk alır.

Güçlü işbirliği Schüco Jansen ÇelikSsistemler adı altında Almanya ve İsviçre için ortak bir çelik işletmesi doğar.

2000'li yıllar: Kaynaşma ve kaynakların korunması

Schüco, globalleşme fırsatını görür ve etkinliklerini ABD, Güney Amerika ve Çin'e yayar. Şirket, alüminyum üretimi, PVC-u ve güneş enerjisi bölümlerinde, bina kabuğunun tamamına yönelik sürdürülebilir çözümlerde uzmandır.

2005: Son derece üretken Schüco Teknoloji Merkezi, 2005 yılında bina kabuğuna yönelik bağımsız ve sertifikalı test laboratuvarı olarak yetkilendirilir.

2008: Odak noktası olarak spor Schüco, golf sporuna girer. Kombinasyon uyuyor: Doğa ve teknoloji ile ahenk içerisinde hassasiyet ve mükemmellik. Bir yıl sonra ilk defa, çok sayıda uluslararası golf yıldızı ile birlikte Schüco Open golf turnuvası yapılır.

Alüminyumdan yenileşim Pencere ve kapı sistemi Schüco AWS / ADS, yeni ölçütler belirler ve kendini kanıtlamış Royal S sisteminin yerini alır.

2009: Sıcaklık ayarlayıcısı Schüco, BAU 2009'da bina kabuğu için 2° konseptini tanıtır. Şirket, geleceğe yön veren, enerji tasarruflu teknoloji ile küresel ısınmayı 2 santigrad derece ile sınırlandırmak için önemli bir katkıda bulunur.

2011: Akıllı bir şekilde birbirine bağlı Schüco, BAU 2011'de enerjisi kendi kendine yeterli Schüco Energy3 Building ile ziyaretçileri büyüledi. Birbirine bağlı pencereler, kapılar ve cepheler sayesinde tükettiğinden fazla enerji üretir.

2012: Takım ruhu ve güven Mühendis Dr. Hinrich Mählmann Haziran'da Schüco International KG'nin yönetimini devralır. Kendisi Schüco'nun ve ayrıca ana şirket OTTO FUCHS KG'nin yönetici ortağıdır.

1 Ekim'de, Andreas Engelhardt yeni İcra Kurulu Başkanı olur.

2013: İnsan. Doğa. Teknoloji. Schüco, BAU 2013'te bu slogan ile temsil edilir. Dört konu stüdyosu, Schüco içeriklerini interaktif ve duygusal olarak yaşanabilir yapar. Şirket; mimariye, malzemelere ve sistemlere yönelik Münih'teki lider dünya fuarında 11.000'den fazla kişiye ulaşır. Bu bir ziyaretçi rekorudur.

İyi yatırım Weißenfels'de 6.300 m² üzerine, renkli PVC-u profillerin folyolaması ve folyo kaplaması için 11 yüksek otomasyonlu laminasyon hattına sahip yeni bir üretim hangarı oluşturulur.

2014: Birlikte güçlü OTTO FUCHS KG ile Schüco International KG arasındaki başarılı birlik 50 yıldır sürüyor.

Gelecek göz önünde Andreas Engelhardt Eylül'de Genel Müdür ve yönetici ortak olur.

Dokunulabilir teknoloji Bielefeld'de alüminyum bölümünün interaktif ürün sergisi, Schüco Showroom açılır. Schüco, 800 m² alanda büyüleyici teknolojiler ve etkileyici alüminyum sistemler sunar.

Geleceğe hazır

2018 Schüco ürün portföyünü genişletiyor: Marburg'daki SÄLZER GmbH firmasına katılım sağlayarak Schüco Yüksek Güvenlik iş alanını belirgin oranda büyütmeyi hedefliyor. İsviçre'deki Soreg AG firmasını satın alarak, odağını en yüksek kalitede sürme sistemlerinin dağıtımını ve satışına yöneltiyor.

2019 Schüco iklim koruma konusunda da sorumluluk üstleniyor. Firma WWF (Doğal Hayatı Koruma Vakfı) ile işbirliği yaparak, küresel ısınmayı 1,5 derece ile sınırlamaya katkıda bulunacak, CO2 azaltma hedefleri oluşturuyor.

2020 Servise yeni bakış açısı: Tasarım sürme elemanlarının yapı setlerinin ön üretimi için KIT imalatının yapımı ile Schüco firması mükemmel servisin temelini atıyor.

2021 Bielefeld'deki Schüco Campus ve başka noktalarda, çalışanlar ve müşteriler için odak noktası teşkil eden ve başarılı bir geleceğin temelini oluşturan modern çalışma dünyaları, yeni üretim yerleri ve yenilikçi sergi salonları ortaya çıkıyor.

Bu bölümden

Okumaya devam etmek için

Kurumsal değerler
Şirket profili
OTTO FUCHS grubu