Schüco ASE 60/80

Aluminiowy system przesuwny

Dowiedz się więcej!

Drzwi przesuwne Schüco - Platforma systemowa ASE 60/80

Swoboda architektoniczna w nowych wymiarach

Nowe oczekiwania związane ze stylem i komfortem życia wymagają przemyślanych i kreatywnych rozwiązań. Brak utrudnień przy przechodzeniu, maksymalny komfort i purystyczny design nie wykluczają się - nowa generacja systemów przesuwnych Schüco ASE 60/80 umożliwia indywidualną konfigurację i spełnienie niemal wszystkich oczekiwań.

System przesuwny Schüco ASE 60/80

Zobacz wysokiej jakości design i optymalny komfort obsługi na filmie.

Schüco ASE 60/80 wyznacza nowe standardy

Schüco stale i konsekwentnie optymalizuje istniejące i sprawdzone produkty. Efektem tych prac jest nowa platforma systemowa drzwi przesuwnych ASE 60/80, której celem było nie tylko opracowanie konstrukcji, lecz także optymalizacja procesu produkcji w każdym szczególe. Poprzez wprowadzenie nowej platformy systemów przesuwnych ASE 60/80 Schüco otwiera kolejne możliwości zastosowań. Dzięki zoptymalizowanym strefom izolacji systemy profili oferują znacznie lepszą izolacyjność cieplną dla wszystkich głębokości zabudowy skrzydła, nawet w standardzie budownictwa pasywnego (głębokość zabudowy 80 mm). Wszystkie wersje systemu, 1, 2 i 3- torowe, oparte są na profilach wielofunkcyjnych, które umożliwiają optymalne wykorzystanie wspólnych komponentów. System okuć, również modularny, może być stosowany nie tylko w drzwiach przesuwnych, ale również podnoszono-przesuwnych. Niemal wszystkie komponenty systemowe są wspólne dla dwóch głębokości zabudowy skrzydła. Aby sprostać licznym wymaganiom architektonicznym, przyszłościowe parametry izolacyjności cieplnej uzupełnia szeroka gama rozmiarów, wąskie profile i rozwiązania redukujące efekt bimetaliczny.

Design i komfort

Wąska strefa styku skrzydeł Design Line
Maksymalną przezierność zapewnia opcjonalny wariant z wąską strefą styku skrzydeł - już od 40 mm.

Systemowa eliminacja barier
Przy opcjonalnym zastosowaniu zlicowanego z posadzką progu Design Line można w prosty sposób zapewnić bezproblemowe przechodzenie.

Zredukowana szerokość profili
Zredukowana widoczna szerokość profilu skrzydła nadaje drzwiom niezwykle filigranowy wygląd.

Ukryty rowek okuciowy
W celu zapewnienia klarownego designu elementy okucia zostały ukryte pod profilem osłonowym.

Elastyczne opcje zaryglowania
W przypadku szczególnie purystycznego designu zaczepy ryglujące mogą być opcjonalnie zamontowane nie w ościeżnicy, lecz w skrzydle.

Schüco SmartStop/SmartClose
Zintegrowane moduły SmartStop i SmartClose delikatnie wyhamowują skrzydło. W zależności od wersji skrzydło jest doprowadzane do pozycji zamkniętej i wspomagane podczas zamykania.

Architektura i technologia

SYSTEM PRZESUWNY I PODNOSZONO-PRZESUWNY
SCHÜCO ASE 80.HI

System przesuwny i podnoszono-przesuwny Schüco ASE 80. HI łączy w sobie zalety aluminium z przyszłościową izolacyjnością cieplną w standardzie budownictwa pasywnego, umożliwiając tworzenie zrównoważonej architektury. W tej generacji zwiększony ciężar skrzydeł oraz większe formaty idą w parze z designem i komfortem, które nie wykluczają się wzajemnie.

SYSTEM PRZESUWNY I PODNOSZONO-PRZESUWNY
SCHÜCO ASE 60

Nowy system przesuwny i podnoszono-przesuwny Schüco ASE 60 przekonuje doskonałą izolacyjnością cieplną i szerokimi możliwościami konfiguracji w zakresie wzornictwa i komfortu. Pozwala to na spełnienie indywidualnych oczekiwań przy realizacji elementów wielkopowierzchniowych.

Różnorodne typy otwarć
Nowe typy otwarć z prowadnicami 1, 2 i 3 torowymi poszerzają możliwości projektowania.

Maksymalna transparentność
Wielkoformatowe skrzydła o wymiarach do 3,5 x 3,2 m lub 3,2 x 3,5 m tworzą przestrzenne i przepełnione światłem wnętrza.

Modularny system profili
Wszystkie wersje systemu bazują na modułach o niewielkiej liczbie profili, co pozwala realizować szeroką gamę rozwiązań w sposób modularny i elastyczny .

Duży ciężar skrzydeł
Dostępne są trzy warianty wagowe skrzydeł. Wysokiej jakości komponenty umożliwiają komfortową obsługę dużych skrzydeł o ciężarze do 600 kg.

Bezpieczeństwo
Nowoczesne okucia z ukrytymi zabezpieczeniami antywłamaniowymi zapewniają maksymalne bezpieczeństwo i nie zakłócają estetyki drzwi.

Elastyczność
Dzięki nowej platformie okuciowej składającej się z niewielu elementów można realizować dwa różne warianty obsługi: przesuwny i podnoszono - przesuwny.

 

Modularny i skalowalny system profili o najlepszej izolacyjności cieplnej

Modularny i skalowalny system profili platformy systemu przesuwnego ASE 60/80 umożliwia spełnienie różnorodnych wymagań w zakresie izolacyjności cieplnej. W przypadku wysokich wymagań związanych z ochroną cieplną - aż po standard budownictwa pasywnego - dostępny jest wariant o głębokości zabudowy skrzydła 80 mm. Produkcja i obróbka zostały uproszczone: różne warianty otwierania mogą być realizowane na bazie niewielkiej ilości profili pozwalających wykonywać zróżnicowane głębokości zabudowy. Dzięki możliwości integracji wielu innych funkcji, nowa platforma systemu przesuwnego oferuje maksymalną modularność.

Nagrodzony

System przesuwny Schüco ASE 60/80 TipTronic został uhonorowany nagrodami German Design Award 2020, Red Dot Design Award 2019 i iF Design Award 2019. Wyrafinowany design uzyskano dzięki ukryciu elementów okucia w skrzydle oraz klarownemu wyglądowi ościeżnicy ze zlicowanymi zaryglowaniami i ukrytymi rowkami, nawet gdy system jest otwarty. Modułowy i skalowalny system profili umożliwia optymalne dostosowanie izolacji termicznej nawet do standardu budownictwa pasywnego.

Masz pytania?

Z przyjemnością na nie odpowiemy

Nasi wyspecjalizowani, kompetentni doradcy są otwarci na wszelkie pytania, problemy i sugestie.