1. Spoločnosť
  2. O Schüco
  3. História

Míľniky histórie spoločnosti Schüco

1951 Zrod spoločnosti Schüco

Heinz Schürmann zakladá firmu Heinz Schürmann & Co. v Porta Westfalica. Na úzkej zadnej časti dvora vyrába so šiestimi zamestnancami výkladné skrine, markízy a rolovacie mreže.

1954 

Nový domov V časoch západonemeckého ekonomického zázraku sú čaraz žiadanejšie inovačné okná a fasády. A Schüco ich dodáva. S ľahkým, moderným materiálom - hliníkom, držala firma prst na pulze dňa. Presťahovaním sa do Bielefeldu našla firma Schüco nový domov.

1955-1963 

Prekonanie hraníc Prudký rast Schüco si vyžadoval nové odbytové cesty. V Düsseldorfe, Frankfurte, Stuttgarte a Hamburgu vznikajú obchodné zastupiteľstvá. Licenčné a zastupiteľské zmluvy umožňujú nové kooperácie v rámci Európy. Firma Schüco v roku 1958 uzavrela partnerstvo s Alu König Stahl, ktoré trvá dodnes.

Inovácie na trhu Prvé veľké systémové vyvinutie posuvných dverí a okien "do každého počasia",  dobylo v roku 1963 s novým tesniacim systémom trhy.

1964-1969

Spoločný rozmach Schüco expanduje do zahraničia. V roku 1964 vznikajú dcérske spoločnosti vo Francúzsku, Holandsku a Dánsku. V rovnakom roku sa v Borgholzhausen zakladá Schüco Design (dnešné Schüco Alu Competence).

Pevný základ So systémom "Alldoor" v 1966 odprezentovalo Schüco prvé celohliníkové dvere. Dodnes tvoria základ pre všetky ďalšie dverné systémy.

Silná väzba - trvajúca až dodnes Predajom firmy technologickej spoločnosti OTTO FUCHS KG, sa pre Schüco otvárajú nové ekonomické a technické perspektívy. Zakladateľ Schüco, Heinz Schürmann, pred8va vedenie spoločnosti Dr. - Ing. Ernstovi von Wedelovi.

70-te roky So systémom

Schüco sa vyvíja v systémového dodávateľa hliníkových okien a dverí. Po celom Nemecku sa zakladajú nové pobočky a kontinuálne sa rozvíja predajná sieť.

1970-1971

Predbiehame dobu Hliníkové okná, dvere a fasády ako aj veľkoplošné posuvné systémy s vynikajúcou tepelno-izolačnou schopnosťou: Už dva roky pred ropnou krízou sa začalo Schüco zameriavať so svojimi inovačnými výrobkami na ochranu klímy a úsporu financií.

1972

Všetko z jedného zdroja Na veľtrhu BAU 1972 v Mníchove bude spoločnosť Schüco prezentovať svoju rozmanitú ponuku služieb: hliníkové okná, dvere a fasády, ako aj tapety, strešné krytiny, ochranné systémy proti slnečnému žiareniu a oveľa viac.

Náš zákazník - náš pán Stále dôležitejšou sa stáva téma servisu. I tu je Schüco priekopníkom. S tromi pracovníkmi zakladá stopercentnú dcérsku spoločnosť Schüco Service GmbH. Za pomoci software spoločnosť podporuje svojich kovospracujúcich zákazníkov pri kalkuláciach a konštrukciách.

1975

Zmena vo vedení Günter Reinecke preberá, ako spoločník s osobným ručením, vedenie spoločnosti.

Nové obchodné trasy Schüco expanduje aj mimo Nemecka a razí cestu exportu do východnej Európy veľtrhom Aluminium '75 v Moskve.

1977 - 1979 

Inžinierska činnosť 

Na výstave Constructa 1977 v Hannoveri Schüco presvedčilo návštevníkov veľtrhu o novom systéme "Royal", prvotriednom produkte z hľadiska tepelnej izolácie okien a dverí. O dva roky neskôr zavádza CAD - systém pre digitálne projektovanie.

80-te roky Globálny hráč s novým materiálom

Schüco sa so svojimi európskymi partnermi stále viac zameriava na medzinárodné trhy. Okrem toho ale včas rozpozná potenciál všestranného plastového materiálu a rozširuje výrobné portfólio o plastové okná. 

1980

Vlak za vlakom Schüco Expres brázdi od polovice 80 tych rokov západné Nemecko. V jeho  vagónoch zákazníci môžu obdivovať najnovšiu okennú a fasádnu techniku značky Schüco - je to jedinečná forma prezentácie výrobkov.

1981

Jubileum Schüco oslavuje 30 rokov svojej existencie so zamestnancami, mnohými partnermi a významnými hosťami pod veľkým párty stanom v Bielefelde.

1982 Inovácie Schüco spĺňa už dlhé roky všetky požiadavky na zvukovú izoláciu a na ochranu životného prostredia.Prvý schválený protipožiarny systém značky Schüco "T-30-1" nastavil merítko aj v oblasti bezpečnosti.

Schüco prezentuje nový hliníkový okenný systém "Iskotherm". Tepelne izolované profily sú vhodné pre predovšetkým bytovú výstavbu alebo renovácie.

1984-1989 

Nový materiál v roku 1985 Schüco začína podnikať s plastovými oknami.

Futbalová vášeň Schüco po prvýkrát umiestňuje reklamu na mantineloch nemeckých štadiónov. Srdce bije pre Ost-Westfálsko: počas sezóny 1988/1989 sa spoločnosť prezentuje na dresoch DCS Arminia Bielefeld. V roku 2004 je samotný štadión premenovaný a už ako SchücoArena prepája firmu s okolitým svetom.90-te roky Obdobie prevratu

Vo Východnom Nemecku a vo východnej Európe je po páde Berlínskeho múru veľkou výzvou sanácia budov pomocou ekologických materiálov. Schüco využíva príležitosť a ďalej rozširuje medzinárodný obchod. Súčasne vstupuje do podnikania so solárnou energiou s účasťou na veľkých projektov.

1990-1991

Historický výsledok V roku 1990 spoločnosť dosiahla vďaka stavebnému rozmachu na Východe po prvý raz magickú hranicu obratu 1 miliardy nemeckých mariek. K tomuto úspechu sa podarí získať futbalistu storočia Franza Beckenbauera na propagovanie značky.

1992-1993

Vysoko nad Na ploche 81 000 m2 vzniká v Bielefelde nový, výškový regálový sklad, ktorý ponúka 22 000 úložných miest.

Zjednotenie Schüco prostredníctvom "Royal S" predstavuje novú techniku spájania pre okná a dvere. Systém, vyvinutý na základe svojich predchodcov "Royal" a "Iskotherm", bude použitý pre okná so skrytým krídlom.

1996-1998 

Výstavba na východe V meste Weißenfels (Sasko-Anhaltsko) začína Schüco s výstavbou jedného z najmodernejších samostatných závodov pre plastové profily v Európe. Aj v športovej sfére sa spoločnosť orientuje na nové spolkové republiky: Franziska van Almsick sa stáva novou tvárou reklamy.

Dedičstvo Len tretíkrát v 45-ročnej histórii spoločnosti Schüco prichádza ku zmene vo vedení. V roku 1997 Dirk U. Hindrichs nahradil Güntera Reineckeho. 

Benzín v krvi V roku 1998 vstúpilo Schüco do Formule 1. Sponzorovaná stajňa McLaren-Mercedes s logom Schüco dominuje tomuto kráľovskému závodnému športu.

1999 

Silná kooperácia Pod názvom Schüco Stahlsysteme Jansen vzniká spoločný odbyt pre Nemecko a Švajčiarsko.

Nevyčerpateľný zdroj energie So solárnou termikou a fotovoltaikou dopĺňa Schüco svoje portfólio produktov o tretiu divíziu.


Od r. 2000 Stmeliť sa a chrániť zdroje

Schüco rozpoznáva šance v oblasti globalizácie a rozširuje svoje aktivity do USA, do Južnej Ameriky a Číny. V všetkých troch divíziach -kovových konštrukciách, plastoch a solárnych energiách - je spoločnosť špecialistom pre udržateľné riešenia kompletného fasádneho opláštenia.

2005

Extrémna výkonnosť Technologické centrum Schüco získava v roku 2005 akreditáciu nezávislého testovacieho a certifikačného laboratória pre fasádne plášte.

2007-2008 

Inovácia z hliníka Okenný a dverný systém "Schüco AWS/ADS" nastavuje nové merítko a nahrádza renomovaný systém "Royal S".

Zamerané na šport Od 2008 sa Schüco angažuje v golfovom športe. Táto kombinácia je príznačná: precíznosť a dokonalosť - v súlade s prírodou a technikou. O rok neskôr sa koná prvý golfový turnaj Schüco Open s celou radou medzinárodných golfových hviezd.

Zdieľanie poznatkov V sídle spoločnosti, v Bielefelde, v roku 2007 otvorené "Schüco Competence Center" rozvíja odborné znalosti zamestnancov aj partnerov. Vzdelávacie kurzy v zákazníckej dielni, kde sa vyučuje spracovanie systémov Schüco a manipulácia so strojmi Schüco, sú obzvlášť praktické.

2009

Regulátor teploty Schüco predstavuje na veľtrhu BAU 2009 svoj 2° koncept pre fasádne plášte. S touto progresívnou, energeticky účinnou technológiou prispieva spoločnosť k zníženiu ohrevu Zeme o 2 stupne Celzia.

2010 Byť fit pre budúcnosť 

Spoločnosť Schüco sa ako vedúca spoločnosť v oblasti technológií a služieb venuje inovatívnym výrobkom a digitálnym riešeniam. Strategické miliónové stavebné investície vytvárajú moderné pracovné prostredie. Pre všetky aktivity stojí v popredí udržateľnosť: pre spoločnosť Schüco to nie je trend, ale postoj.

2012

Tímový duch a dôvera Dr.-Ing. Hinrich Mählmann preberá v júni vedenie spoločnosti Schüco International KG. Stáva sa osobne ručiacim spoločníkom Schüco a materskej spoločnosti OTTO FUCHS KG.

1. októbra sa novým CEO stáva Andreas Engelhardt.

2013 

Technológia na dotyk V roku 2013 sa v Bielefelde otvára showroom s interaktívnou prezentáciou produktov. Od rozšírenia v roku 2017 spoločnosť Schüco prezentuje fascinujúce technológie a služby na viac ako 800 m². Vždy aktuálne exponáty ukazujú, že spoločnosť kráča s dobou.

Dobre investované Na ploche 6 300 m² vzniká vo Weissenfelse nová výrobná hala s jedenástimi vysoko automatizovanými kašírovacími linkami pre nanášanie farebných fólií a kašírovanie plastových profilov.

2015

Na ceste k inováciam Subtílne pohľadové šírky fasádneho systému Schüco "FWS 35" a posuvného systému "ASS 77 PD", umožňujú takmer dokonalú transparentnosť. Fasádny systém "FWS 60 CV" presviedča  vďaka skrytým otváravým prvkom. Parametrický systém uvedený na trh v roku 2015 je prvý trojrozmerný fasádny systém dodávaný systémovo.

2017

Plány do budúcna Schüco zahájilo investíciu vo výške 95 miliónov euro do svojej novej centrály.  Výstavbou nového moderného kampusu pre svojich zamestnancov myslí predovšetkým na budúcnosť.

Vieme ako Na veľtrhu BAU 2017 v Mníchove oslávilo Schüco 66 rokov od založenia spoločnosti. Okrem iného tu predstavilo nový systém protipožiarnych a protidymových profilov FireStop. Ďalšou novinkou bola textilná fasáda FACID alebo nové digitálne nástroje pre všetky cieľové skupiny.

Vyváženosť Zverejnením prvej správy o trvalej udržateľnosti podľa štandardov GRI 4 sa Schüco postavilo do čela podobných aktivít v stavebnej branži. Princíp Cradle to Cradle - od Kolísky do kolísky, potvrdzuje náš prístup k recyklácii a využitiu prírodných zdrojov.

2018

Zjednotené sily Schüco rozširuje svoje potrfólio: Účasťou vo firme Sälzer GmbH v Marburgu sa Schüco usiluje vyrazne posilniť svoju rolu v oblasti bezpečnostných konštrukcií. Akvizíciou švajčiarskej firmy Soreg AG následne aj v high-end-produktoch posuvných systémov.

Kráčať s dobou V apríli odštartoval prvý ročník IHK certifikačného kurzu pre "digitálnych spracovateľov kovových konštrukcií" v spolupráci s "Digital v NRW" a Obchodnou a priemyselnou komorou Východného Westfálska.

S dobrým postavením do budúcnosti

2018 Schüco rozširuje svoje produktové portfólio: Účasťou v spoločnosti SÄLZER GmbH v Marburgu sa Schüco usiluje o výrazný ďalší rozvoj oblasti obchodnej činnosti v oblasti vysokej bezpečnosti. S nadobudnutím spoločnosti Soreg AG vo Švajčiarsku sme sa zamerali na odbyt a predaj High End posuvných systémov.

2019 Schüco preberá zodpovednosť aj pri ochrane klímy. Podnik vypracováva spolu s WWF (World Wide Fund for Nature) náročné ciele znižovania emisií CO2, ktoré majú prispieť k tomu, aby sa zohrievanie zeme obmedzilo na 1,5 stupňa.

2020 Novo premyslený servis: S budovaním výroby KIT na prefabrikáciu stavebníc pre dizajnové posuvné prvky pokladá Schüco základný kameň pre vynikajúce služby.

2021 Na Schüco kampuse v Bielefelde a mimo neho vznikajú moderné pracovné svety, nové výrobné lokality, ako aj inovatívne showroomy, ktoré kladú do stredobodu úžitok pre zamestnancov a zákazníkov a vytvárajú základ pre úspešnú budúcnosť.