1. Företaget
  2. Kontakt
  3. Organisation Schüco Sverige

Organisation Schüco Sverige

Niklas Bergström

Country Manager
Tel.: 08 - 442 76 19
Mobil: 070 - 226 88 85
Mejladress: nbergstroem@schueco.com

Annika Stein

Assistent
Tel.: 08 - 442 76 20
Mejladress: astein@schueco.com

Byggteknisk rådgivning

Erik Lööf Ekström

Technical support
Tel.: 08 - 442 76 08
Mobilnummer: 070 - 616 17 60
Mejladress: elekstroem@schueco.com

Mathias Palmquist

Technical support
Mobil: 072 - 363 35 33
Mejladress: mpalmquist@schueco.com

Försäljning

Erik Åsgård

Area Sales Manager South
Mobil: 0703 - 99 14 90
Mejladress: easgard@schueco.com

Adam Sagström

Area Sales Manager North
Tel.: 08 - 442 76 12
Mobilnummer: 072 - 999 19 92
Mejladress: asagstroem@schueco.com

Order och logistik

Katharina Poivert

Teamleading coordinator
Tel.: 08 - 442 76 17
Mejladress: kpoivert@schueco.com

Malin Andersson

Coordinator
Tel: 08 - 442 76 06
Mejladress: mandersson@schueco.com

Teknisk support

Henrik Andersson

Head of technical department
Tel.: 08 - 442 76 15
Mobil: 076 - 794 55 19
Mejladress: handersson@schueco.com

Jonathan Petersson

Project Coordinator / Product Specialist
Tel.: 08 - 442 76 14
Mobil: 073 - 508 43 73 
Mejladress: jpetersson@schueco.com

Andreas Brännström

Teamleader support
Tel.: 08 - 442 76 16
Mobil: 070 - 512 44 69
Mejladress: abraennstroem@schueco.com

John Andersson

Technical support
Tel.: 08 - 442 76 04
Mobil: 070 710 85 83
Mejladress: jandersson@schueco.com

Marknad

Karolina Dahl Blomberg

Marketing Assistant
Tel.: 08 - 442 76 21
Mejladress: kblomberg@schueco.com 

Schüco Europe North

Magnus Winegård

General Manager Europe North
Telefonnummer: 08 - 442 76 10
Mobilnummer: 070 - 600 71 00
Mejladress: mwinegard@schueco.com

Sofia Uhlmann

Assistent Europe North
Tel.: 08 - 442 76 05
Mejladress: suhlmann@schueco.com

Christian Geiler

Koordination maskiner och mjukvarulösningar
Tel.: 08 - 442 76 07
Mobilnummer: 070 - 270 90 50
Mejladress: cgeiler@schueco.com

Danny Mieles

Digital Expert 
Mobil: 070 - 850 00 11
Mejladress: dmieles@schueco.com