Schüco ASS 77 PD

Najnovšia generácia panoramatického dizajnu

Panoramatický dizajnový systém ASS 77 PD s maximálnou transparentnosťou sa vyznačuje štíhlymi pohľadovými šírkami a skrytým dverným rámom. Ovládanie je voliteľne buď manuálne alebo elektronické. Kompletný systém ponúka flexibilitu a bezpečnosť v oblasti projektovania, výroby a montáže. Posuvný systém ASS 77 PD ocenili švajčiarskym certifikátom Minergie.

Panoramatický dizajn posuvného systému Schüco ASS 77 PD sa vyznačuje minimálnou šírkou profilov na zaháknutie od 37 mm a skryto zabudovaným okenným rámom aj rámom krídla. Popri týchto estetických výhodách systém spĺňa najnáročnejšie požiadavky na komfort a bezpečnosť. Automatická posuvná a blokovacia technika integrovaná do profilov poskytuje maximálne pohodlné ovládanie. Vysokú bezpečnosť ovládania zabezpečuje okrem iného integrovaná ochrana proti zakliesneniu a do stropu zapustené infračervené snímače na kontrolu priechodného priestoru. Inteligentná senzorika potom garantuje maximálnu mieru komfortu a bezpečnosti až do bezpečnostnej triedy 4.

Schüco ASS 77 PD – produktová animácia

S posuvným systémom Schüco ASS 77 PD (Panorama Design) možno realizovať posuvné systémy so zasklením na výšku celého podlažia. Tento systém pôsobí presvedčivo vďaka štíhlym pohľadovým profilom, flexibilnými možnosťami usporiadania a optimálnej tepelnej izolácii splňujúcej akékoľvek nároky. 

Prehľad výhod

MAXIMÁLNE VOĽNÝ VÝHĽAD

 • Štíhle pohľadové šírky profilov a skrytý rám dverí zaručujú tomuto panoramatickému dizajnovému systému maximálnu priehľadnosť.


S MINIMÁLNOU POHĽADOVOU ŠÍRKOU

 • Tento panoramatický dizajnový systém boduje svojou úzkou pohľadovou šírkou v mieste zaháknutia (od 30 mm).

 
AŽ ZA ROH

 • Panoramatický dizajnový systém ponúka celosklenené fixné alebo otváravé 90° rohy pre viac voľného priestoru v rohových zónach, a to ako vnútri tak aj vonku.

RÔZNE TYPY OTVÁRANIA

 • Teraz je možné ešte flexibilnejšie realizovať presvetlené architektonické riešenia s maximálnou transparentnosťou – či už 90°-vé rohy alebo 2- či 3-koľajnicivé typy otvárania.

 

 FLEXIBILNÉ V USPORIADANIE KRÍDIEL

 • Podobe krídiel sa nestanovujú žiadne hranice. Podľa toho, akú architektonickú koncepciu sledujete, je možné symetrické alebo asymetrické usporiadanie krídiel.

  

KOMPATIBILNÉ S FWS 35 PD

 • Vďaka homogénnej kombinácii s posuvnými prvkami fasády FWS 35 PD môžete vytvoriť dizajnovo veľmi atraktívne rohové priestory s neobmedzeným výhľadom.

OVLÁDANIE STISNUTÍM TLAČIDLA

 • S osvedčenou technológiou KNX je možno ovládať posuvné krídla príslušným spínačom alebo pomocou mobilného zariadenia (napr. iPadu).

 

 INTEGROVANÉ MADLO S VÝŠKOU KRÍDLA

 • Komfortné manuálne ovládanie je podporené optimalizovanou koncepciou uzatvárania. Alternatívne je k dispozícii aj uzamykateľný variant.


INTELIGENTNÉ TECHNOLÓGIE

 • Inteligentná senzorická a softvérová technológia zaručuje maximálny komfort ovládania bez »prídavných bezpečnostných bŕzd

BEZŠVOVÝ

 • Znížená výška zabudovania osadzovacieho rámu (90 mm) sa postará o plochý prah a komfortný prechod zvnútra smerom von.

ODOLNÉ PROTI VLÁMANIU

 • Panoramatický dizajnový posuvný systém ponúka ochranu proti vlámaniu až do triedy RC 2. Na objednávku je k dispozícii aj alternatívna RC-výbava.

 

ENERGETICKY ÚSPORNÉ

 • Manuálnu verziu ocenili švajčiarskym certifikátom Minergie, celosvetovo uznávanou akostnou značkou pre novostavby aj staršie modernizované objekty všetkých kategórií.

Tri varianty: vhodné pre každú klimatickú zónu

systémový variant s maximálnou tepelnou izoláciou

Schüco ASS 77 PD.SI

Posuvný systém Schüco ASS 77 PD.SI (Super Insulation) umožňuje realizáciu veľkoformátových posuvných stien s profilmi z najmodernejšieho, pultrudovaného, sklenenými vláknami vystuženého plastu (GFK). Nové a moderné materiály a technológie ochranných povlakov zaručujú jedinečnú tepelnú izoláciu s parametrami od Uw = 0,85 W/(m2K). Elegantný posuvný systém pritom poskytuje maximálnu priehľadnosť a prísun svetla.

tepelne izolovaný systémový variant

Schüco ASS 77 PD.HI

Posuvný systém Schüco ASS 77 PD.HI (High Insulation) ponúka excelentný komfort s prakticky neobmedzenými možnosťami vzhľadu a s maximálnou priehľadnosťou. Veľmi efektívne spojenie hliníka s rôznymi plastmi umožňuje dosahovať vynikajúce tepelno-izolačné parametre od Uw = 1,0 W/(m2K). Zaujímavý vzhľad vytvára zdokonalený posuvný systém Schüco ASS 77 PD.HI manual s integrovaným ovládacím madlom výšky krídla. Vďaka tomu tento posuvný systém ponúka nielen pohodlné ovládanie, ale aj atraktívny vzhľad krídla.

neizolovaný systémový variant

Schüco ASS 77 PD.NI

Tento neizolovaný posuvný systém s tepelnou izoláciou od hodnoty Uw = 1,9 W/(m2K) je vhodný predovšetkým do teplejších klimatických zón a do vnútorných priestorov. Podobne ako pri ostatných systémových variantoch môžu architekti s posuvným systémom Schüco ASS 77 PD.NI (Non Insulation) realizovať najrôznejšie kreatívne riešenia svetlom zaliatych miestností.

Vyznamenaný

Ocenenia

Systém Schüco ASS 77 PD tvorí maximálne priehľadný veľkoformátový posuvný systém. Tento posuvný systém získal v roku 2012 hneď tri ocenenia: if product design award, if product design award gold a reddot design award best of the best.

Je presvedčivý vďaka pohľadovými šírkam od 37 mm v stredovom reze a skrytému, bezbariérovému rámu dverí. Ešte väčšiu priehľadnosť zabezpečuje celosklenené rohové riešenie. Inovačné riešenie vodiacich koľajníc pre krídla s hmotnosťou do 500 kg umožňuje pohodlné a tiché otváranie a zatváranie.

Mnohokrát ocenené

Posuvný systém Schüco ASS 77 PD získal mnoho prestížnych dizajnových cien. Okrem iných cenu Red Dot Design Award 2012 a iF Product Design Award 2012, najnovšie potom iF Desing Award 2018 a Red Dot Award 2018 za „Seamless Combination“ - kombináciu posuvného a fasádneho systému v dizajne Panorama.

Máte otázky?

Tešíme sa na Vaše otázky

Na všetky otázky, problémy a podnety máme pre Vás špecializovaných a spoľahlivých kontaktných partnerov.