Schüco ASE 60/80

HLINÍKOVÉ POSUVNÉ SYSTÉMY

DOZVEDIEŤ SA VIAC!

Platforma posuvného systému Schüco ASE 60/80

Nová dimenzia architektonickej slobody

Nové požiadavky moderného bývania a života si vyžadujú premyslené a kreatívne riešenia. S novou generáciou posuvného systému Schüco ASE 60/80 možno individuálne splniť prakticky akékoľvek požiadavky – absolútnu bezbariérovosť, vysoký komfort a klasický dizajn.

Schüco ASE 60/80 - produktová animácia

Nové požiadavky moderného bývania a života vyžadujú premyslené a kreatívne riešenia.

Schüco ASE 60/80 nastavuje celkom nové kritériá

Schüco kontinuálne a veľmi dôsledne optimalizuje jestvujúce osvedčené produkty. Výsledkom tohto nepretržitého vývoja je nová platforma posuvného systému ASE 60/80 (Aluminium Sliding Element). Pri koncepčnom návrhu pritom bola na prvom mieste nielen myšlienka jednotnej platformy, ale aj optimalizácie spracovania. Schüco tak s touto novou platformou preniká do celkom nových dimenzií: profilové systémy s optimalizovanými izolačnými zónami výrazne zvyšujú tepelno-izolačné parametre pri všetkých stavebných hĺbkach, a to až na úroveň pasívneho domu (pri stavebnej hĺbke 80). Všetky spôsoby realizácie tohto systému – 1-, 2- a 3-koľajnicové sú okrem toho založené na multifunkčných profiloch, ktoré umožňujú optimálne použitie rovnakých dielov. Aj modulárny systém kovania možno použiť tak pri posuvných, ako aj pri zdvižno-posuvných systémoch. Konštrukčné komponenty sú pri oboch stavebných hĺbkach okrem malého počtu dielcov identické. Rozšírené spektrum veľkostí, atraktívny vzhľad profilov a riešenie pre zamedzenie bimetalových efektov doplňujúce najmodernejšiu tepelnú izoláciu – vďaka týmto výhodám možno realizovať najrôznejšie architektonické požiadavky.

Dizajn a komfort

Úzky profil na zaháknutie Design Line
Pre zaistenie maximálnej transparentnosti je alternatívne k dispozícii veľmi úzky profil pre zaháknutie so šírkou iba 40 mm. 

Systémová bezbariérovosť
S prahom Design Line v úrovni dlážky možno ľahko zabezpečiť bezbariérový prístup zvnútra von.

Redukovaná pohľadová šírka
Redukovaná pohľadová šírka rámu vytvára celkovo veľmi atraktívny vzhľad.

Úplne zakrytie drážky na upevnenie kovania
Na zdôraznenie pohľadového dizajnu sú všetky komponenty kovania na krídle zakryté lemovkou. 

Flexibilné možnosti uzatvárania
Na zachovanie klasického vzhľadu možno uzamykacie čapy alternatívne upevniť do rámu krídla namiesto upevnenia do rámu dverí. 

Schüco SmartStop/SmartClose
Integrované moduly SmartStop a SmartClose mäkko pribrzďujú krídlo. A čo viac: podľa príslušnej verzie sa krídlo pritiahne do uzatvorenej pozície, čím sa uľahčí jeho uzamknutie.

Architektúra a technológia

POSUVNÝ A ZDVIŽNO-POSUVNÝ SYSTÉM SCHÜCO ASE 80.HI

Posuvný a zdvižno-posuvný systém Schüco ASE 80.HI je kombináciou hliníka s najmodernejšou tepelnou izoláciou na úrovni pasívneho domu pre trvalo udržateľnú architektúru. Táto generácia sa vyznačuje vyššou hmotnosťou a väčšími rozmermi krídla, v kombinácii s vynikajúcim dizajnom a komfortom.

POSUVNÝ A ZDVIŽNO-POSUVNÝ SYSTÉM SCHÜCO ASE 60

Nový posuvný a zdvižno-posuvný systém Schüco ASE 60 je presvedčivý excelentnými tepelno-izolačnými parametrami a širokou ponukou architektonických variantov, dizajnu a komfortu. Vďaka tomu možno realizovať najrôznejšie individuálne požiadavky na veľkoformátové elementy.

Rôzne spôsoby otvárania
Nové typy otvárania 1-, 2- a 3-koľajnicových systémov rozširujú ponuku najrôznejších úprav.

Maximálna transparentnosť
Veľkoformátové elementy krídiel rozmerov až 3,5 m x 3,2 m alebo 3,2 m x 3,5 m vytvárajú príjemnú atmosféru izbovej klímy. 

Modulárny profilový systém
Všetky varianty systému sú založené na profilových moduloch s minimálnym počtom profilov – vďaka tomu možno modulárne a flexibilne realizovať najrôznejšie riešenia prvkov.

Vysoké hmotnosti krídiel
K dispozícii sú tri hmotnostné triedy až do 600 kg. Vďaka vysoko akostným komponentom možno pohodlne ovládať aj veľkoformátové krídla. 

Vysoká bezpečnosť
Moderné kovania so zvonka neviditeľnými bezpečnostnými komponentmi zaručujú maximálnu mieru zabezpečenia, bez toho, aby ste sa museli zriecť estetického dizajnu. 

Väčšia flexibilita
Vďaka najnovšej platforme kovania možno pomocou malého počtu systémových komponentov zrealizovať dve rozdielne možnosti ovládania – posuvné a zdvižno-posuvné riešenie.

Modulárny a modifikovateľný profilový systém so skvelou tepelnou izoláciou

Modulárny a modifikovateľný profilový systém platformy posuvného systému ASE 60/80 ponúka možnosť realizácie určitých stupňov tepelnej izolácie. Pre vysoké nároky na tepelnú izoláciu – až na úrovni pasívneho domu – je k dispozícii stavebná hĺbka 80. Došlo k celkovému zjednodušeniu manipulácie a spracovania: rôzne varianty otvárania možno v rámci príslušnej stavebnej hĺbky realizovať pomocou minimálneho počtu profilov. Vďaka možnosti integrácie ďalších najrôznejších funkcií, poskytuje táto nová platforma posuvného systému maximálnu mieru modularity.

Ocenenia

Posuvný systém Schüco ASE 60/80 získal ocenenie Red Dot Design Award 2018. Kvalitný dizajn je zdôraznený skrytými komponentmi kovania na krídle a čistým vzhľadom osadzovacieho rámu s nevyčnievajúcimi zamykacími prvkami a skrytými drážkami aj v otvorenom stave. Modulárny a modifikovateľný profilový systém okrem toho umožňuje optimálne prispôsobenie tepelnej izolácie až do úrovne pasívneho domu.

Máte otázky?

Tešíme sa na Vaše otázky

Na všetky otázky, problémy a podnety máme pre Vás špecializovaných a spoľahlivých kontaktných partnerov.