1. Firma
  2. Informacje ogólne
  3. Ochrona danych

Ochrona danych osobowychDrukuj stronę

Witamy Państwa na naszej witrynie internetowej i cieszymy się z zainteresowania naszą firmą. Ochrona danych osobowych ma dla firmy Schüco International KG wielkie znaczenie, stąd związanym z nią kwestiom poświęcamy szczególną uwagę. Nasze zasady ochrony danych osobowych są zgodne z obowiązującymi w tym zakresie przepisami dotyczącymi Ochrony Danych Osobowych, szczególnie przepisami niemieckiej Ustawy o Ochronie Danych Osobowych (BDSG) oraz Ustawy dot. Usług Medialnych (TMG).

Poniżej zamieszczone zasady ochrony danych osobowych pozwolą Państwu na uzyskanie informacji do jakich celów wykorzystujemy Państwa dane osobowe.

Ponieważ wraz ze zmianą sposobu prezentowania naszych stron internetowych konieczna była także zmiana niektórych zasad ochrony danych osobowych, zalecamy ponowne zapoznanie się z nimi.

Dowiedz się więcej

REJESTRACJA PAŃSTWA DANYCH OSOBOWYCH

Podczas wizyty na naszych stronach internetowych z reguły nie potrzebujemy od Państwa żadnych danych osobowych. Jedynie dla celów statystycznych rejestrowane są informacje dotyczące dostawcy usług internetowych, strony internetowej, z której odwiedziliście Państwo naszą stronę oraz czasu i daty wizyty. Jako użytkownicy internetu pozostajecie Państwo anonimowi. Jeżeli potrzebujemy danych, które umożliwiają identyfikację personalną (dane osobowe) lub nawiązanie z Państwem kontaktu, to zapytanie w tej sprawie jest zawsze jawne. Dane służą udostępnieniu Państwu żądanej usługi lub umożliwieniu przeprowadzenia żądanej transakcji. Może chodzić przy tym o otrzymanie informacji dotyczących wyrobów i usług firmy Schüco, które dotyczą ogłoszenia konkursu, abonamentu biuletynu, niedostępnej ogólnie usługi Schüco, zgłoszenia imprezy lub szkolenia lub pobierania i/lub zamawiania wyrobów Schüco i/lub informacji dotyczących tych wyrobów. Rejestrowane u nas dane osobowe mogą dotyczyć nazwiska, firmy, handlowego adresu e-mail, numeru telefonu oraz adresu.

Informacja: Osoby poniżej 18 lat nie powinny przekazywać nam żadnych danych osobowych bez zgody rodziców lub opiekunów. Nie wymagamy podawania danych osobowych przez dzieci i młodzież.

WYKORZYSTANIE PAŃSTWA DANYCH OSOBOWYCH

Dane osobowe gromadzone na stronie internetowej wykorzystywane są wyłącznie w celu zapewnienia prawidłowego funkcjonowania strony internetowej i przygotowania usług lub informacji, których Państwo wymagają lub które Państwo potwierdzili.

Jeżeli wykorzystujemy Państwa dane osobowe do przygotowania Wam informacji odnośnie stosowanych przez Was lub interesujących Was wyrobów Schüco, czynimy to zawsze za Państwa zgodą, którą możecie w każdej chwili odwołać. Ponadto przekazujemy - oczywiście tylko i wyłącznie za Państwa zgodą - odpowiednie informacje partnerom firmy Schüco, aby umożliwić im przekazanie żądanych informacji dotyczących wyrobów Schüco.

Okazyjnie Schüco zleca innym przedsiębiorstwom świadczenie usług dla Schüco w ograniczonym zakresie. Należą do tego usługi takie jak hosting strony internetowej, udzielanie odpowiedzi klientom na zapytania dotyczące wyrobów i usług, przekazywanie informacji na temat wyrobów Schüco, akcji specjalnych itp. Przedsiębiorstwom tym udostępniamy z naszej strony wyłącznie takie informacje, które są niezbędne do zrealizowania odnośnych usług. Przedsiębiorstwa te zobowiązane są poufnie traktować Państwa dane i nie są uprawnione do wykorzystywania informacji w innych celach.

KONTROLA PAŃSTWA DANYCH OSOBOWYCH

Dane osobowe, które zostały wprowadzone na stronę internetową Schüco, nie są przekazywane dalej bez Państwa zgody, o ile nie ustalono inaczej w ustawowych przepisach o ochronie danych osobowych.

W każdej chwili istnieje możliwość wglądu, zmiany lub odwołania zgody na wykorzystanie zapamiętanych danych poprzez proste wykorzystanie adresu e-mail service@schueco.com, bez jakichkolwiek dalszych kosztów. Także rezygnacja z Newslettera możliwa jest poprzez link znajdujący się na końcu każdego wydania Newlettera.

Oczywiście można zwracać się również w danych kwestiach do Schüco International KG, Karolinenstr. 1-15, 33615 Bielefeld drogą pocztową.

Na Państwa żądanie jesteśmy zobowiązani do zablokowania bądź skasowania Państwa danych osobowych, o ile nie pozostaje to w sprzeczności z innymi regulacjami prawnymi. Jeżeli odwołają Państwo zgodę na wykorzystanie danych, niestety nie będziemy mogli udostępniać Państwu usług, które wymagają podania przez Państwo danych osobowych.

PRZEKIEROWANIA DO INNYCH STRON WWW

Przekierowania na inne strony znajdujące się na stronach internetowych firmy Schüco (tzw. linki) mogą przekierowywać Państwa na strony innych przedsiębiorców. Firma Schüco nie odpowiada za treści zamieszczane na tych stronach oraz za strategie ochrony danych osobowych realizowane przez właścicieli tych stron.

ZASADY ZACHOWANIA ZASAD BEZPIECZEŃSTWA

Staramy się zagwarantować pełną ochronę przekazywanych nam przez Państwa danych osobowych tak, aby zabezpieczyć je przed ewentualnymi manipulacjami, ich utratą, uszkodzeniem lub innymi działaniami osób trzecich. W tym celu stosujemy ogólnie uznane i stosowane standardy zabezpieczeń. Podejmowane przez nas działania zabezpieczające są stale poprawiane w miarę postępu rozwoju technologicznego.

Luty 2013