1. APIE ĮMONĘ
  2. Apie Schüco
  3. Istorija

Svarbiausi etapai Schüco įmonės istorijoje

1951 m.: Schüco veiklos pradžia

Heinz Schürmann, jaunos federacinės respublikos pionierius, Porta Vestfalikoje įsteigia įmonę „Heinz Schürmann & Co.“. Mažame kieme jis su dar šešiais darbuotojais gamina vitrinas, markizes ir ritinines žaliuzes.

1954 m.: nauji namai Vakarų Vokietijos ekonominio stebuklo laikais tampa vis svarbesni novatoriški langai bei fasadai. Schüco gamina tokius langus bei fasadus. Naudodama lengvą ir šiuolaikišką medžiagą aliuminį, įmonė žengia koja kojon su laiku. Persikrausčiusi į Bylefeldą, Schüco čia surado naujus namus.

1955-1963: Peržengti sienas Dėl intensyvaus Schüco augimo buvo būtina ieškoti naujų prekybos kanalų. Prekybos atstovybės įsteigiamos Diuseldorfe, Frankfurte, Štutgarte ir Hamburge. Visos Europos mastu buvo plėtojamas bendradarbiavimas pasirašant licencijavimo bei atstovavimo sutartis su naujais partneriais. 1958 m. su „Alu König Stahl“ Schüco pasirašo bendradarbiavimo sutartį, kuri galioja iki šiol.

1964 m.: tvirti ryšiai iki šiol Po pardavimo technologijų vystymo įmonei „OTTO FUCHS KG“ Schüco atsivėrė naujos ekonominės ir techninės galimybės. Schüco steigėjas Heinz Schürmann perdavė įmonės vadžias dr. inž. Ernst von Wedel.

1964-1969: bendras pakilimas Schüco stiprina tarptautinę plėtrą. 1964 m. Prancūzijoje, Olandijoje ir Danijoje įsteigiamos antrinės įmonės. Tais pačiais metais Borgholchauzene įsteigiama „Schüco Design“.

1970 m.: lydimi sistemų

Schüco tampa aliuminio langų ir durų profilių sistemų gamintoju. Įmonė visoje Vokietijoje steigia naujus biurus, atstovybes bei ir nuolat plečia pardavimų tinklą.

1970-1971: lenkianti laiką Aliuminio langai, durys ir fasadai, taip pat didelio formato slankiosios sistemos, pasižyminčios puikia šilumine izoliacija: dar prieš du metus iki naftos krizės Schüco su inovatyviais produktais ėmė galvoti apie klimato apsaugą ir išteklių tausojimą.

1972: klientas yra karalius Klientų aptarnavimo veiklos sritis tampa vis svarbesnė. Schüco ir čia buvo viena iš pirmųjų. Įsteigiama šimtaprocentė antrinė įmonė „Schüco​ Service​ GmbH​“, kurioje dirbo trys darbuotojai, Sukurtos programinės įrangos pagalba įmonė konsultuoja savo metalo konstrukcijų pirkėjus rengiant sąmatas ir projektus.

1975: pokyčiai vadovybėje Prie įmonės vairo stoja asmeniškai atsakingas narys Günter Reinecke.

1980-ieji: pasaulinis veikėjas su naujoviška medžiaga

Schüco plečia savo veiklą įvairiose Europos šalyse pasirašydama licencijavimo sutartis. Be to, įmonė pakankamai anksti pripažino universalios medžiagos plastiko potencialą ir papildė savo asortimentą plastikiniais langais.

1980: žingsnis po žingsnio Nuo 1970-ųjų vidurio per Vakarų Vokietijos regionus Schüco rieda ekspresas. Apsilankę jo vagonuose klientai gali susipažinti su naujausiomis langų bei fasadų technologijomis. Tai-unikalus produktų pristatymo būdas.

1982: žingsniu priekyje Daugelį metų Schüco sėkmingai vykdo triukšmo bei aplinkos apsaugos reikalavimus. Pasiūliusi rinkai pirmąją sertifikuotą priešgaisrinę sistemą, įmonė nustatė naujus standartus ir saugumo srityje.

Pateikimas į rinką Schüco pristato naują aliuminio langų sistemą ISKOTHERM. Termoizoliuoti stiklo paketai naudojami daugiausia statant gyvenamuosius bei renovuojant senus pastatus.

1989: nauja medžiaga Schüco pradeda gaminti plastikinių langų sistemas.

1990-ieji: lūžis

Sugriuvus sienai, pastatų renovavimas naudojant aplinkai nekenksmingas statybines medžiagas tapo svarbiu uždaviniu Rytų Vokietijoje ir Rytų Europoje. Schüco pasinaudojo šia galimybe ir plečia veiklą tarptautinėse rinkose. Tuo pat metu įmonė pradeda veiklą stambių projektų bei saulės energetinių įrenginių gamybos srityse.

1990: istorinis rezultatas Rytuose augant statybų skaičiui, Schüco pirmą kartą pasiekia magišką vieno milijardo Vokietijos markių apyvartos ribą. Prekės ženklo pasiuntiniu tampa vienas iš geriausių šimtmečio futbolininkų Francas Bekenbaueris (Franz Beckenbauer).

1992: aukštai į viršų Bylefelde užbaigiama 81000 m  2 ​ ploto aukštųjų stelažų sandėlio statyba, kuriame telpa 22000 prekių vienetų.

1997: pokyčiai vadovybėje Tik trečią kartą per 45 metų Schüco gyvavimo istoriją pasikeičia įmonės vadovai. 1997 m. įmonės vairą iš Giunterio Reinekės (Günter Reinecke) perima Dirkas U. Hindrichsas (Dirk U. Hindrichs).

1999: benzinas, įaugęs į kraują Artėjant prie naujojo tūkstantmečio pradžios Schüco pradeda partnerystę su Formule 1. McLaren-Mercedes komandai priklausantis bolidas, ant kurio puikuojasi Schüco logotipas, visame pasaulyje užima pirmaujančias pozicijas karališkoje lenktynių klasėje.

Neišsemiamas energijos šaltinis Pradėjusi gaminti saulės energijos ir fotoelektros įrenginius, savo asortimentą Schüco papildė trečia veiklos kryptimi ir prisiėmė atsakomybę už tvarią ateitį.

Glaudus bendradarbiavimas Įsteigiama bendra plieno konstrukcijų pardavimo organizacija Vokietijai ir Šveicarijai „Schüco​ Stahlsysteme​ Jansen“.

2000-ieji metai: susijungimų ir išteklių tausojimo laikotarpis

Schüco pasinaudojo globalizavimo teikiamomis galimybėmis ir savo veiklą išplėtė į JAV, Pietų Ameriką bei Kiniją. Trijose - metalo konstrukcijų, plastiko ir saulės energetikos - veiklos srityse įmonė specializuojasi ieškodama ilgalaikių sprendimų, susijusių su visa pastato išorės konstrukcija.

2005: itin didelis produktyvumas 2005 m. Schüco technologijų centras akredituojamas kaip nepriklausoma ir sertifikuota pastato išorinių konstrukcijų eksperimentų ir bandymų laboratorija.

2008: dėmesio centre-sportas Schüco pradeda remti golfo varžybas. Tinkamas derinys: tikslumas ir tobulumas, derantys su gamta ir technologijomis. Po vienerių metų pirmą kartą rengiamas golfo turnyras „Schüco​ Open“, kuriame dalyvauja būrys tarptautinio lygio golfo žvaigždžių.

Inovacijos iš aliuminio Langų bei durų sistema „Schüco AWS / ADS“ padėjo nustatyti naujus standartus ir pakeitė pripažinimo sulaukusią sistemą „Royal S“.

2009: temperatūros reguliatorius Parodojoe BAU 2009 Schüco pristatė 2° programą, skirtą pastatų išorinėms konstrukcijoms. Sukūrusi pažangias, energetiškai efektyvias technologijas įmonė svariai prisidėjo prie siekio apriboti klimato atšilimą 2 laipsniais.

2011: pažangus tinklas Parodos BAU​ 2011 lankytojams ​Schüco pristatė nulinės energijos pastato koncepciją „Schüco​ Energy3​ Building“. Langai, durys ir fasadai yra sujungti į tinklą, todėl pastato pagaminamos energijos kiekis viršija jos sąnaudas.

2012: komandinė dvasia ir pasitikėjimas Birželio mėnesį dr. inž Hinrichas Mėlmanas (Hinrich Mählmann) perima „Schüco International KG“ vairą į savo rankas. Jis yra asmeniškai atsakingas Schüco ir pirminės bendrovės „OTTO FUCHS KG“ narys.

Spalio 1 d. naujuoju direktorių tarybos pirmininku išrenkamas Andreas Engelhartas (Andreas Engelhardt).

2013: Žmogus. Gamta. Technika. Su šiuo šūkiu Schüco dalyvauja parodoje BAU​ 2013. Keturiuose teminiuose stenduose Schüco interaktyviai pristatė produkciją ir leido betarpiškai pajausti jos privalumus. Miunchene vykusioje stambiausioje pasaulinėje architektūros, medžiagų ir sistemų parodoje įmonė užmezgė per 11 tūkst. kontaktų. Tai-lankymo rekordas!

Gera investicija Veisenfelse 6300 m² plote statomas naujas gamybos cechas, kuriame bus įrengta 11 aukšto automatizavimo lygio kaširavimo automatai, skirti spalvotų plastikinių profilių padengimui plėvele ir plėvelės klijavimui.

2014: stiprūs kartu Jau 50 metų tęsiasi sėkmingas bendradarbiavimas tarp „OTTO FUCHS KG“ ir „Schüco International KG“.

Dėmesys ateičiai Rugsėjo mėn. Andreas Engelhartas (Andreas Engelhardt) pradeda eiti vadovaujančiojo ir asmeniškai atsakingo akcininko pareigas.

Technika, kurią galima paliesti Bylefelde Schüco atidarė demonstracijų salę, kurioje demonstruojami interaktyvūs metalo konstrukcijų produktai. 800 m² plote Schüco pristato užburiančias technologijas bei įspūdingas sistemas iš aliuminio.

2015: Inovacijų keliu Siaurų pločių dizaino fasadas Schüco FWS 35 ir stumdomos konstrukcijos ASS 77 PD užtikrina kone berėmį skaidrumą. Fasadų sistema FWS 60 CV stebina paslėptai montuojamais varstymo elementais. Sukūrusi parametrinę sistemą, 2015 metais Schüco pasiūlė pirmąją trimatę fasadų sistemą, kurioje visas pridėtinės vertės kūrimo ciklas yra skaitmenizuotas.

2017: Pasikliauti ateitimi Investavusi 95 milijonų eurų į strategiškai svarbų statybos projektą Bylefelde, Schüco sukūrė būtinas prielaidas tolesnei plėtrai. Planuojama, kad čia įsikurs šiuolaikiškas technologijų parkas su naujais gamybos cechais.

Mes žinome, kaip Miunchene surengtoje pasaulinio lygio parodoje BAU 2017 Schüco švenčia 66-ąsias įmonės veiklos metines ir pristato naująją apsaugos nuo gaisro ir dūmų platformą „FireStop“ su atviru profilio grioveliu. Kitos naujienos – tekstilinis fasadas FACID bei per visą aukštį einantys skaitmeniniai sprendimai, skirti visoms tikslinėms grupėms.

Išlaikyti pusiausvyrą Nuo pirmosios tvarumo ataskaitos pagal standartą „GRI 4“ paskelbimo Schüco viena iš pirmųjų ėmėsi iniciatyvos statybų sektoriuje ir savo veiklą grindžia efektyvaus išteklių naudojimo principais. Pagal „Cradle to Cradle“ reikalavimus sertifikuotos sistemos užtikrina, kad statybose naudojamos natūralios ir atsinaujinančios medžiagos „iš lopšio į lopšį“.