Môj nápad. Okná od Schüco

Schüco LivIng. Vyvinuté pre splnenie Vašich nárokov

S výrobkami Schüco LivIng si vytvoríte domov presne podľa svojich požiadaviek: komfortne, bezpečne a energeticky efektívne. Okná a dvere z nového plastového systému Schüco LivIng Vám ponúkajú rozmanité možnosti stvárnenia čo do formy, farby a povrchového dizajnu.

Objavte odskúšanú kvalitu výrobkov Schüco s dlhou životnosťou!

Okná pre pocit pohody a komfortu

Moderné plastové okná dnes dosahujú životnosť 30 a viac rokov. Je dobré, ak všetky jednotlivé komponenty okna fungujú rovnako dlho - ako napríklad okenné tesnenia. Lebo tie rozhodujúcou mierou prispievajú k zachovaniu funkčnosti okna. S oknami Schüco LivIng získate najlepšiu kvalitu až do najmenšieho detailu: Sú do nich integrované vysokokvalitné tesnenia EPDM. EPDM je tesniaci materiál extra triedy a na základe svojich vynikajúcich materiálových vlastností nachádza uplatnenie v mnohých oblastiach, ako napr. v medicíne, v sektore leteckej dopravy alebo v automobilovom priemysle.

Kvalita až do detailu

Aj pri výrobe okien sa kladú vysoké požiadavky na tesnosť, trvalú funkčnú bezpečnosť a ochranu pred poveternostnými vplyvmi. Už 50 rokov sa aj v tomto segmente etabloval kaučuk EPDM ako najlepší materiál. Tesnenia EPDM poskytujú vynikajúcu obnovu elasticity, ktorá zaručuje najlepšiu tesnosť okien počas ich celej životnosti. Časovo náročná a drahá výmena tesnení nie je nutná.

Okná Schüco LivIng sú vybavené najnovšou tesniacou technológiou, ktorá generuje maximálny tesniaci účinok dokonca aj v kritickej oblasti rohov okna. Pre Vás to znamená predovšetkým jedno: maximálny komfort bývania s pocitom pohodlia.

Užite si svoj pokoj

S oknami Schüco LivIng zostane rušivý hluk vonku. Plastový okenný systém a inovatívna tesniaca technológia EPDM, kombinovaná so zvukovo-izolačným zasklením, sa postarajú o excelentnú ochranu pred hlukom až do 47 dB. Budete sa cítiť dobre medzi svojimi 4 stenami a stres z hlasitých zvukov, napríklad susedovej kosačky na trávu, z ulice pred domom, staveniska za rohom alebo z blízkeho letiska, bude patriť minulosti.

Vaše okná budú vetrať samé od seba

Koniec dusným miestnostiam, nedostatku kyslíka alebo tvorbe plesní v dôsledku nedostatočného vetrania. Pretože so systémom Schüco LivIng budú teraz Vaše okná vetrať samé od seba: Motorom poháňaný vetrací systém Schüco VentoTherm sa tak napríklad postará o kontinuálnu výmenu vzduchu pri zatvorenom okne a poskytne prostredníctvom zabudovaného peľového filtra alergikom možnosť voľnejšieho dýchania. Prievan a obťažovanie hlukom a hmyzom budú rovnako pasé.

Pocit bezpečia

Aby ste sa doma vždy cítili príjemne a bezpečne, oplatí sa investovať do vlastnej bezpečnosti. Okná Schüco LivIng sú dostupné s najmodernejšími uzatváracími systémami a rôznymi voliteľnými možnosťami vybavenia, aby bola Vaša domácnosť prispôsobená Vašim osobným potrebám bezpečnosti.

Pocit bezpečia vo dne i v noci

S oknami Schüco LivIng môžeme svojou troškou prispieť k tomu, aby sme Vám dali pocit bezpečia tým, že skomplikujeme život vlamačom a zlodejom premyslenou technikou. Okrem vysokej odolnosti plastového materiálu, ponúkajú okná plastového systému Schüco LivIng nadpriemernú stavebnú hĺbku s ďaleko vo vnútri umiestnenými kovaniami. Zlodeji tak nájdu málo východiskových bodov pre svoje konanie. Moderná technika kovaní s uzatváraním pomocou čapov s hríbovým zaistením a oceľovými kovaniami znemožnia vypáčenie Vašich okien. Aj navŕtanie kovaní sa v kalenej oceli sotva podarí. Tak môžete byť vždy úplne bez starostí.

Ochrana pred vlámaním podľa Vašich potrieb

Ako účinne okno chráni pred pokusom o vlámanie, zistíte podľa triedy odolnosti (RC), ktorú definujú európske normy. Zákonom normované triedy odolnosti podávajú informáciu o tom, ako dlho odolávajú okná alebo dvere pri použití rôznych nástrojov pokusu o násilné vniknutie. Ak pokus o vlámanie trvá dlhšie ako jednu minútu, ukončí veľa páchateľov svoje konanie zo strachu, že budú odhalení. Preto platí, čím vyššia trieda odolnosti, tým vyššia ochrana pred vlámaním.

 

Žiadna trieda odolnosti:
Bez dodatočnej ochrany majú zlodeji uľahčenú robotu.

RC1N: 
Základná bezpečnosť poskytuje dobrú ochranu pri pokusoch o vlámanie.

RC2N:
Zvýšená ochrana pri pokusoch o vlámanie s jednoduchým nástrojom. S dodatočným bezpečnostným sklom sa dosiahne trieda bezpečnosti RC 2.

Vynikajúca energetická bilancia

Teplo zostane vo vnútri, chlad vonku. Sedem komôr v rámci rámového profilu dosahuje tepelnú izoláciu až na úrovni pasívneho domu, ktorá doposiaľ nebola mysliteľná bez nákladných dodatočných opatrení.

S oknami Schüco LivIng môžete pri výmene starých okien za nové výrazne znížiť Vašu doterajšiu spotrebu energie. Okrem úspory vykurovacieho oleja to súčasne znamená zníženie emisií CO2. Usporíte tak energiu a tým náklady na vykurovanie - a zároveň urobíte niečo pre ochranu klímy.

Dobré tepelno-izolačné vlastnosti robia z okien Schüco LivIng ozajstné okná poskytujúce pocit komfortu - pretože teplota vnútornej strany rámu neklesá ani v najtuhšej zime citeľne pod teplotu vnútorného priestoru. Prefukovaniu a tvorbe kondenzátu sa tak trvalo účinne zabraňuje. Okrem toho sa cez sklenené plochy nestráca takmer žiadna vykurovacia energia. Cez plochy okna sa však dostane do vnútra cenné slnečné teplo.

Úspora energie so Schüco LivIng: veľmi jednoducho

  • Individuálne možnosti zasklenia izolačnými a funkčnými sklami  s hrúbkou od 24 mm do 52 mm.
  • 7-komorový profilový systém s vynikajúcimi izolačnými vlastnosťami pre hodnoty Uf až do 1,0 W/(m²K), resp. 0,96 W/(m²K).
  • Dve, resp. tri úrovne tesnenia zabezpečujú optimálnu ochranu pred vetrom, dažďom a hlukom.
  • Štíhle pohľadové šírky pre maximálny dopad svetla a vysoká dodatočne získaná solárna energia.
  • Klasická geometria krídel so svojim jasným a nadčasovým vedením línií spĺňa podmienky modernej architektúry.

Investícia, ktorá sa vyplatí

Infračervené snímky a termografie jasne ukazujú, kde dom nekontrolovateľne stráca energiu. Po dôkladnej montáži nových okien z okenného systému Schüco LivIng termografia dokazuje vysoký energetický osoh investície. Pôvodnej energetickej strate sa takmer úplne zamedzí.

Individuálna sloboda stvárnenia

Individualita zjavná na prvý pohľad: Okná Schüco LivIng spájajú funkcionalitu s nadčasovým dizajnom. Harmonická súhra s rozmanitými tvarovými a farebnými možnosťami prepožičia každému domovu nezameniteľný štýl. Pretože okná netvoria len fasádu, ale predovšetkým aj atmosféru interiéru. "Zinscenujete" si výhľad von do okolitého sveta - v ideálnom prípade hneď s dobre zvoleným rámom obrazu.

Rozmanité možnosti

Vhodne k trendu podľa rôznych odtieňov sivej farby v architektúre je Schüco LivIng k dostaniu aj zo sivého plastu. Ten sa postará o harmonický vonkajší vzhľad, zvlášť pri otvorenom okne.

Brilantné metalické farby

Charakter domu prirodzene ovplyvňuje najmä výber farieb. Vašim prianiam ohľadne stvárnenia sa pri oknách a dverách Schüco LivIng nekladú žiadne medze: Exkluzívna povrchová technológia Schüco AutomotiveFinish stvárni Vaše okná a dvere v brilantnom metalickom dizajne, ktorý je inak možné nájsť len v automobilovom priemysle.

Individuálny dizajn pre Vaše okná Schüco LivIng

Sortiment fólií Schüco s viac než 170 unifikovanými farbami a drevenými dekormi ponúka rozmanité možnosti výberu pre každý vkus. Avšak okná netvoria len fasádu, ale predovšetkým aj atmosféru interiéru. Povrchy profilov Schüco LivIng môžu mať vo vnútri inú farbu než zvonku, takže v interiéri môžete udávať iné farebné akcenty než v exteriéri, ktoré budú prispôsobené Vášmu štýlu bývania.

Naviac Vám sortiment rukovätí, zosúladený s vonkajším vzhľadom okien, ponúka ďalšie individuálne možnosti stvárnenia Vašich na mieru vyrobených okien Schüco LivIng.

Rozmanitosť tvarov pre individuálne stvárnenie fasády

Či už trojuholník alebo polkruhový oblúk - okno nemusí mať vždy len štyri rohy. S výrobkami Schüco LivIng stvárnite Vaše okná celkom podľa Vašich osobných predstáv a prianí. Štýlovými prvkami, ako sú okenné priečky alebo zasklievacie lišty, udáte Vašim oknám dodatočný akcent a spravíte ich  tak pútavé.

Made in Germany

Existuje množstvo dobrých dôvodov, prečo sa rozhodnúť pre plastové okná Schüco LivIng: Jedným z nich je presvedčivá kvalita systémov Schüco. Všetky plastové systémy Schüco sa vyvíjajú a vyrábajú v Nemecku v lokalite Weißenfels. Plast, ktorý sa na to používa, spĺňa najvyššie požiadavky na kvalitu, je ekologicky stabilizovaný na báze vápnika a zinku, je stály na svetle a odolný voči poveternostným vplyvom, odolný proti nárazu a aj pri vyšších teplotách je mimoriadne tvarovo stabilný. Kovania a rukoväte sú zapečatené proti korózii. Náklady na údržbu a tým následné výdaje za opravu okien Schüco LivIng sa vďaka tomu redukujú na minimum.  

Máte otázky?

Tešíme sa na Váš dopyt

Naši spoľahliví zamestnanci Vám radi poradia pri riešení otázok, problémov či podnetov.