Můj nápad. Okna od Schüco

Schüco LivIng. Vyvinuto ke splnění Vašich nároků

S Schüco LivIng vytvoříte domov přesně podle svých nároků: pohodlný, bezpečný a energeticky efektivní. Okna a dveře z nového plastového systému Schüco LivIng Vám nabízejí četné možnosti ztvárnění díky široké nabídce tvarů, barev a povrchových designů.

Objevte dlouhodobou a osvědčenou kvalitu Schüco!

Okna pro dobrý pocit

Moderní plastová okna dnes dosahují životnosti 30 a více let. Je dobré, když všechny jednotlivé komponenty okna fungují stejně dlouho - jako například okenní těsnění. Pak významně přispívají k zachování funkce okna. S okny Schüco LivIng obdržíte nejlepší kvalitu až do detailu: Jsou v nich integrovaná vysoce kvalitní těsnění EPDM. EPDM je těsnicí materiál extra třídy a nalézá kvůli svým znamenitým materiálovým vlastnostem využití v mnoha oblastech, např. v medicíně, v leteckém sektoru nebo v automobilovém průmyslu.

Kvalita až do detailu

I ve výrobě oken jsou kladeny vysoké nároky na těsnost, trvalou funkčnost a ochranu proti povětrnostním vlivům. Již 50 let se při tom osvědčuje EPDM kaučuk jako nejlepší materiál. Těsnění EPDM nabízejí znamenitou pružnost. Nejlepší těsnost oken pak zaručuje dlouhou životnost oken, časově náročná a drahá výměna těsnění není tedy potřebná.

Okna Schüco LivIng jsou vybavená nejnovější technologií těsnění, která i v kritické oblasti rohů okna vytváří nejvyšší těsnicí účinek. Pro Vás to znamená především jedno: maximální komfort bydlení s dokonalým pocitem pohodlí.

Užijte si svůj klid

S okny Schüco LivIng zůstává rušivý hluk venku. Plastový okenní systém a technologie těsnění EPDM, kombinované se zasklením izolujícím zvuk, zajišťují znamenitou protihlukovou ochranu do 47 dB. Budete se cítit dobře mezi svými 4 stěnami a stres z hlasitých zvuků například od sekačky sousedů, z ulice před domem, ze staveniště za rohem nebo z blízkého letiště patří minulosti.

Vaše okna větrají zcela sama

Konec se zatuchlými místnostmi, nedostatkem kyslíku nebo tvorbou plísně kvůli nedostatečnému větrání. Neboť s Schüco LivIng větrají nyní Vaše okna zcela sama: Tak zajišťuje například motorově poháněný ventilační systém Schüco VentoTherm neustálou výměnu vzduchu při zavřeném okně a nabízí díky zabudovanému pylovému filtru alergikům možnost volně dýchat. Průvan a obtěžování hlukem a hmyzem jsou rovněž pasé.

Pocit bezpečí

Abyste se doma vždy cítili dobře a bezpečně, vyplatí se investovat do vlastní bezpečnosti. Okna Schüco LivIng jsou k dostání s nejmodernějšími uzavíracími systémy a různými volitelnými možnostmi výbavy, aby byla Vaše domácnost přizpůsobená Vašim osobním potřebám bezpečnosti.

Pocit bezpečí během dne i v noci

S okny Schüco LivIng můžeme kouskem přispět tomu, abychom Vám dali bezpečný pocit tím, že ztížíme lupičům a zlodějům promyšlenou technikou život. Vedle vysoké odolnosti plastového materiálu nabízejí okna plastového systému Schüco LivIng nadprůměrnou stavební hloubku s dalece uvnitř umístěným kováním. Zde naleznou zloději málo výchozích bodů pro své řádění. Moderní technika kování s hřibovým zajištěním a ocelovým kováním maximálně znemožní vypáčení Vašeho okna. I navrtání kování se v tvrzené oceli sotva zdaří. Tak můžete být vždy zcela bezstarostní.

Ochrana proti vloupání podle Vašich potřeb

Jak účinně chrání okno proti pokusům o vloupání, poznáte podle třídy odolnosti (RC), která je definována evropskými normami. Právně normované třídy odolnosti podávají informaci o tom, jak dlouho okna nebo dveře při použití různých nástrojů odolají pokusu o násilné vniknutí. Trvá-li pokus o vloupání déle než jednu minutu, mnoho pachatelů přestane ze strachu, že budou odhaleni. Proto platí, čím vyšší třída odolnosti, tím vyšší ochrana proti vloupání.

 

Žádná třída odolnosti:
Bez dodatečné ochrany mají zloději snadnou práci.

RC1N: 
Základní zabezpečení nabízí dobrou ochranu při pokusech o vloupání.

RC2N:
Zvýšená ochrana při pokusech o vloupání s jednoduchým nástrojem. S dodatečným bezpečnostním sklem je dosaženo bezpečnostní třídy RC 2.

Znamenitá energetická bilance

Teplo zůstává uvnitř, chlad venku. Sedmikomorový profil dosahuje tepelné izolace až na úroveň pasivního domu, která dříve bez nákladných dodatečných opatření nebyla myslitelná.

S okny Schüco LivIng můžete při výměně starých oken za nová výrazně snížit svoji dosavadní spotřebu energie. To znamená vedle úspory topného oleje současně snížení výstupu CO2. Tak ušetříte energii a tím náklady na topení - a zároveň něco uděláte pro ochranu klimatu.

Dobré tepelně izolační vlastnosti činí Schüco LivIng pravými wellness okny - neboť teplota rámu na vnitřní straně neklesne ani v nejtužší zimě citelně pod teplotu interiéru. Výskytu průvanu a kondenzátu je tak trvale účinně zabráněno. Navíc se přes skleněné plochy neztrácí téměř žádná topná energie. Skrz okenní plochy však dovnitř proniká cenné sluneční teplo.

Úspora energie s Schüco LivIng: velmi snadná

  • Individuální možnosti zasklení pro izolační a funkční skla s tloušťkou od 24 mm do 52 mm.
  • 7komorový profilový systém s vynikajícími izolačními vlastnostmi pro hodnoty Uf až do 1,0 W/(m²K), resp. 0,96 W/(m²K).
  • Dvě, resp. tři těsnící úrovně zajišťují optimální ochranu před větrem, deštěm a hlukem.
  • Tenké pohledové šířky pro maximální dopad světla a vysoké výtěžky solární energie.
  • Geometrie křídel Classic se svým čistým a nadčasovým vedením linií splňuje podmínky moderní architektury.

Investice, která se vyplatí

Infračervená snímání, termografie zřetelně ukazují, kde dům nekontrolovaně ztrácí energii. Po pečlivé vestavbě nového okna z okenního systému Schüco LivIng dokazuje termografie vysoký energetický užitek investice. Původní energetické ztrátě je téměř zcela zabráněno

Individuální svoboda ztvárnění

Viditelná individualita na první pohled: Okna Schüco LivIng spojují funkčnost s nadčasovým designem. Harmonická souhra s rozmanitými možnostmi tvarů a barev propůjčuje každému domovu nezaměnitelný styl. Neboť okna neutvářejí jen fasádu, nýbrž především také atmosféru interiéru. "Inscenují" pohled ven do vnějšího světa - v ideálním případě rovný dobře zvolenému obrazovému rámu.

Rozmanité možnosti

Vhodně k trendu nyní aktuálních šedivých odstínů je k dostání Schüco LivIng také z šedého plastu. To zajišťuje harmonický vzhled, zvláště při otevřeném okně.

Brilantní metalické barvy

Charakter domu je samozřejmě ovlivněn zvláště výběrem barev. Vašim požadavkům na ztvárnění nejsou u oken a dveří Schüco LivIng kladeny žádné meze: Exkluzivní povrchová technologie Schüco AutomotiveFinish utváří Vaše okna a dveře v brilantním metalickém designu, jaký lze jinak najít jen v automobilovém průmyslu.

Individuální design pro Vaše okna Schüco LivIng

Sortiment fólií Schüco s více než 170 unifikovanými barvami a dřevěnými dekory nabízí rozmanité možnosti výběru pro každý vkus. Okna přece neutvářejí jen fasádu, nýbrž především také atmosféru interiéru. Povrchy profilů Schüco LivIng mohou být uvnitř i vně utvořené různobarevně, takže můžete ve vnitřní oblasti, podle Vašeho stylu bydlení, zvolit jiné barevné akcenty než ve venkovní oblasti.

Navíc Vám ke vzhledu okna vyladěný sortiment klik nabízí další individuální možnosti utvoření Vašich na míru vyrobených oken Schüco LivIng.

Rozmanitost tvarů pro individuální ztvárnění fasády

Ať trojúhelník nebo kruhový oblouk - okno nemusí mít vždy čtyři rohy. S Schüco LivIng utvoříte svá okna zcela podle svých osobních představ a přání. Se stylovými prvky jako příčkami nebo zasklívacími lištami dosadíte dodatečné akcenty a učiníte svá nová okna poutavými.

Made in Germany

Existuje množství dobrých důvodů, proč se rozhodnout pro plastová okna Schüco LivIng: Jedním z nich je přesvědčivá kvalita systémů Schüco. Všechny plastové systémy Schüco jsou vyvíjeny a vyráběny v Německu ve Weißenfelsu. K tomu používaný plast splňuje nejvyšší požadavky na kvalitu, je ekologicky stabilizovaný na bázi vápníku a zinku, odolný vůči světlu a povětrnostním vlivům, odolný proti úderu a i při vyšších teplotách krajně tvarově stálý. Kování a kliky jsou zapečetěné proti korozi. Náklady na údržbu a tím následné výdaje za opravy oken Schüco LivIng se díky tomu snižují na minimum.

Máte dotaz?

Budeme se těšit na Vaše dotazy

Naši spolehliví zaměstnanci Vám rádi pomohou s Vašimi dotazy, problémy či podněty.