1. Om os
  2. Kontakt
  3. Organisation Schüco Danmark

Organisation Schüco Danmark

Salg

Peter Nicolai Rasmussen

Country Manager // Area Sales Manager Sjælland/Fyn
Tlf.: 40 45 05 20
Mail: prasmussen@schueco.com

Carsten M. Johannsen

Area Sales Manager Jylland
Tlf.: 40 37 28 90
Mail: cjohannsen@schueco.com

Kasper S. Eskildsen

Area Sales Manager Sjælland // Jansen stål hele landet
Tlf.: 40 45 05 03
Mail: kseskildsen@schueco.com

Martina Weisser

Sales Backoffice / PA
Tlf.: 36 34 22 01
Mail: mweisser@schueco.com

Betina Hapiach-Skovmand

Sales Backoffice
Tlf.: 36 34 22 04
Mail: bskovmand@schueco.com

Projektrådgivning

Werner Paugan

Architectural Projects Manager Sjælland og øerne
Tlf.: 40 45 05 04
Mail: wpaugan@schueco.com

Kim A. Nielsen

Architectural Projects Manager Jylland og Fyn
Tlf.: 20 28 29 86
Mail: kanielsen@schueco.com

Teknisk afdeling

Miguel N. Iversen

Technical Manager
Tlf.: 36 34 22 05
Mail: mniversen@schueco.com

Morten W. Sørensen

Technical Advisor
Tlf.: 36 34 22 08
Mail: msoerensen@schueco.com

Søren H. C. Sørensen

Technical Advisor
Tlf.: 20 25 49 50 
Mail: shsoerensen@schueco.com

Økonomi

Elisabet Groth

Finance // Sales Backoffice
Tlf.: 36 34 22 02
Mail: egroth@schueco.com

Marketing

Nanna B. Boysen

Marketing Manager
Tlf.: 36 34 22 16
Mail: nboysen@schueco.com