1. Privátní zákazníci
  2. Výrobky
  3. Zimní zahrady
  4. Zimní zahrady a balkóny - lexikon

Zimní zahrady a balkóny - lexikon

Od A jako Automatizace až po T jako Tepelná izolace – zde naleznete vysvětlení všech odborných pojmů. Lexikon definuje a vysvětluje odborné pojmy v souvislosti se zimními zahradami a balkóny.

A

Automatizace

Zimní zahrady Schüco lze vybavit řízením, které v době Vaší nepřítomnosti zajistí automatické odvětrávání a zastínění. Sensor kontroluje světelné podmínky, vzduch a teplotu a podle toho zajišťuje otevírání a zavírání ventilačních střešních oken a spouštění a vytahování žaluzií. 

B

Belüftung

Ein Balkon ist eine Plattform an einem Gebäude, die über dem Geländeniveau liegt und aus dem Baukörper hinausragt. Ein Balkon wird von einer Brüstung oder einem Geländer eingefasst. 

L

Lüftung

Bei der Belüftung handelt es sich um den Austausch der Raumluft in geschlossenen Räumen. Die moderne Bauweise sieht nahezu luftdichte Gebäudehüllen vor. Deshalb müssen ausgeatmetes Kohlendioxid,  Gerüche und Schadstoffe sowie die Luftfeuchtigkeit, die innerhalb der Wohnung freigesetzt wird, über Lüftungselemente (Fenster, Oberlichter, Klimaanlagen, etc.) abgeführt werden.

P

Průhledná střešní konstrukce

Průhledné střešní konstrukce často zastřešují větší části budov nebo vnitřní dvory. Zajišťují optimální přívod přírodního venkovního světla. 

S

Samočistící sklo

Přesně vzato jedná se o sklo se samočistícími vlastnostmi. U takovéhoto skla je jeho povrch - oproti normálnímu sklu - upraven tak, aby nedocházelo k usazování nečistot na tomto povrchu a při dešti docházelo k jeho omytí stékající vodou. To zpomaluje jeho znečištění a usnadňuje číštění. 

Sonnenschutzglas (Wärmeschutz)

Sonnenschutzglas ist ein Mehrscheiben-Isolierglas mit speziellen Sonnenschutz-Eigenschaften. Es mindert den Lichteinfall und dient gleichzeitig als Wärmeschutz. Man unterscheidet Absorptionsglas oder Reflexionsglas. 

Absorptionsglas ist meistens eingefärbt (bronze, grün oder grau). Es  nimmt die Wärmestrahlung der Sonne auf und gibt sie zum Teil an den Innenraum ab. Reflexionsglas ist mit einer Metallbedampfung im Scheibenzwischenraum ausgestattet (Gold, Silber, Bronze) und reflektiert die Wärmestrahlung.

Studená zimní zahrada

Takzvaná studená zimní zahrada není vybavena topením či izolací. Slouží spíše k ochraně před větrem a deštěm. Nehodí se však k přezimování některých rostlin. 

Světlík

Světlík je stropním okenním otvorem. Zajišťuje přívod denního světla do interiéru. Má jen tuto omezenou funkci. Neumožňuje výhled do okolí.

V případě výměny oken by měly být světlíky provedeny jako otvíravé, jinak hrozí při jejich čištění nebezpečí úrazu. Světlík se dá ovládat buď normálně klikou nebo také pomocí klikového převodu či elektricky. 

T

Tepelná izolace

Energetické ztráty přestárlými okny a dveřmi lze v současnosti bez problému zastavit. Progresivní okenní systémy se svými tepelně-izolačními vlastnostmi splňují požadavky energetických úspor a ochrany životního prostředí. Izolační skla, těsnící systémy a vícekomorové rámy vytváří společnou účinnou jednotku. 

Tepelná ochrana

Protisluneční sklo je několikavrstvé izolační sklo se speciálními protislunečními vlastnostmi. Snižuje dopad světla a současně slouží jako tepelná ochrana. Rozlišuje se mezi absorpčním sklem a reflexním sklem. 

Absorpční sklo je většinou tónované (bronzově, zeleně nebo do šeda). Absorbuje tepelné záření slunce a část pak předává do interiéru. Reflexní sklo je v prostoru mezi skly naplněno metalurgickým plynem (zlatavým, stříbřitým, bronzovým) a odráží tepelné záření.

Tvary střech

Tvarem střechy se rozumí vnější podoba střechy. Jaký tvar střechy bude u novostavby zvolen závisí na následujících kritériích: na lokalitě, ekonomičnosti, územním plánu, sousední zástavbě, geometrii objektu nebo architektonických podmínkách. 

W

Wettersensoren

Bei Wettersensoren handelt es sich um unterschiedliche Messinstrumente die eingesetzt werden, um Fensteranlagen abhängig von der Wetterlage zu steuern. Wichtigste Sensoren sind Windmesser, Niederschlagsmesser und Thermometer.

Z této rubriky

Přečtěte si dále

KONTAKTUJTE NÁS

Rádi Vám poradíme

Pokud máte otázky k našim produktům, prospektům, obraťte se přímo na nás. Rádi Vám poradíme na tel. čísle 233 081 425 nebo na emailu.

Kontaktovat