1. Privátní zákazníci
 2. Výrobky
 3. Vchodové dveře
 4. Vlastnosti

Vlastnosti, kterými se vyznačují naše okna

Jaké vlastnosti by měly mít Vaše vchodové dveře? Další informace.

ENERGETICKÁ ÚČINNOST

Začíná již u dveří

Teplo zůstává uvnitř, chlad venku. Vchodové dveře Schüco nabízí tepelnou izolaci, která již dnes splňuje všechny zákonné požadavky zítřka. Optimální úsporu energií lze docílit sladěním vchodových dveří, oken, posuvných elementů apod. Výsledkem pak jsou nízké energetické výdaje. Ochrana klimatu tak začíná již u vchodových dveří.

Konstantní obytné klima

Tepelně izolované vchodové dveře Schüco Vám zajistí permanentní pohodové obytné klima za každé venkovní teploty. V zimním období zůstává teplo uvnitř a v létě pak horko venku. Ušetříte tak drahou energii vynaloženou za vytápění a klimatizaci - a navíc přispějete k ochraně klimatu. Schüco Vám garantuje maximální tepelně-izolační hodnoty za každého počasí. Naše dveřní prahy Vás navíc ochrání před průtržemi mračen a průvanem.

Průběh izotermy to jasně dokládá: i za venkovních mínusových hodnot panuje uvnitř i těsně za vchodovými dveřmi příjemná pokojová teplota. Vchodové dveře Schüco samozřejmě splňují všechny legislativní požadavky, jako např. vyhlášku o úspoře energií (EnEV) platnou od 1. října 2009.

Kontaktujte nás pro další informace

Řez hliníkovými dveřmi Schüco s vysokou úrovní tepelné izolace. Průběh izotermy ukazuje, že i přes mrazivé vnější teploty panuje na vnitřní straně dveří příjemná pokojová teplota.

Dveřní prahy: perfektní ochrana před větrem a nepříznivým počasím

Podlahové ukončení energeticky úsporných vchodových dveří značky Schüco tvoří tepelně izolované prahy. Brání nákladným energetickým ztrátám a vytváří na podlaze spolehlivou ochranu před průtrží mračen a průvanem. Schüco nabízí různé varianty prahů, které se díky své minimální výšce pouhých 20 mm hodí také k bezbariérovému bydlení.

 • Tepelná izolace s certifikátem pasivního domu: Schüco ADS 112 IC (Insulation Cover)

  Pro plánování Vašich nových vchodových dveří Schüco máte k dispozici hned několik různých řad profilů, které splňují různé požadavky na tepelnou izolaci, např. nejmodernější řadu profilů Schüco ADS 112 IC, která je jako první opatřena tepelnou izolací s certifikátem institutu Passivhaus a je vhodná především pro použití v energeticky účinné, luxusní bytové výstavbě.

  Systém SI (Super Insulation) s excelentní hodnotou Ud = 0,74 W(m²K) nasazuje zcala nová měřítka. Těchto hodnot je dosaženo díky kombinaci vysoce tepelně izolovaného profilového systému s uzavřenou vysoce izolační výplní. Hodnota Ud popisuje tepelně-izolační vlastnosti kompletního dveřního systému. Vyjadřuje, kolik tepla uniká z vnitřku domu směrem ven. Čím nižší tato hodnota je, tím větší je tepelná izolace a tím vyšší je také úspora výdajů na topení.

 • Maximální energetická efektivita a bezpečnost: Schüco ADS 90 PL.SI

  Dovnitř otvíravá konstrukce vchodových dveří Schüco ADS 90 PL.SI, která je sladěna se všemi speciálními požadavky trhu s vchodovými dveřmi, splňuje nejvyšší nároky kladené na její funkčnost a design. Zvláštní architektonické možnosti v oblasti dveřního rámu a zasklívacích lišt nabízí designová varianta Soft Line (SL) se svými elegantně zaokrouhlenými konturami profilů. Dosahuje excelentních hodnot tepelné izolace (Uf = 1,4 W/(m²K)). K dispozici je také odolnost proti vniknutí až třídy RC3 (WK3) a zvýšená zvuková izolace. V nabídce jsou mimo to také jednoduše instalované komfortní a bezpečnostní funkce.

0/0

BEZPEČNOST

Schüco zanechává nebezpečí venku

Pocit bezpečí během dne i v noci. Schüco neposkytuje jen pocit bezpečí, dodává jistotu. A to svou inovační technikou, která je neviditelná, ale přesto znatelná. Svými automatickými uzamykacími a kontrolními systémy. A vchodovými dveřmi, které mohou být vybaveny dle Vašich zcela osobních bezpečnostních požadavků.

Schüco nabízí nejmodernější uzamykací systémy a doplňkovou výbavu, se kterou si své nové vchodové dveře můžete zcela individuálně přizpůsobit Vašim osobním bezpečnostním potřebám. Jak účinné jsou vchodové dveře proti vniknutí z venčí poznáte podle odolnostní třídy RC (WK), která je definována evropskými normami. Schüco nabízí pro Vaše dveře bezpečnostní komponenty s třídou odolnosti až RC3 (WK3). Policie doporučuje pro vchodové dveře třídu odolnosti 2. Nechte si podrobně poradit od Vašeho nejbližšího partnera Schüco, který Vám rád sestaví vhodný bezpečnostní balíček.

Větší ochrana s dveřními zámky odolnými proti vniknutí

Bezpečnostní program Schüco obsahuje zámky s 1-, 3- a 5-bodovým blokovacím mechanismem. Můžete si tak zvolit stupeň odolnosti proti vniknutí zcela dle Vašich osobních bezpečnostních požadavků. Nakolik jsou vchodové dveře chráněny proti vniknutí, závisí v podstatě na typu blokovacího mechanismu a počtu blokovacích bodů.

 • Zámek s výkyvnou pojistkou

  Doplňkové výkyvné pojistky s 3-bodovým blokovacím mechanismem zvyšují ochranu proti vniknutí. Oproti jednoduchému zámku s jednou uzamykací západkou ve středu dveří jsou vchodové dveře zajištěny dalšími výkyvnými pojistkami nad a pod hlavní zamykací západkou.

 • Čepový zámek s výkyvnou pojistkou

  Vynikající zabezpečení 5-bodovým uzamykacím mechanismem s výkyvnými pojistkami a ocelovými čepy. Kromě hlavní zamykací západky ve středu dveří vyjíždí nahoře a dole - kromě obou výkyvných pojistek - ještě další dva čepy z tvrzené oceli, a vytváří tak na vchodových dveřích celkem pět blokovacích bodů.

 • Schüco SafeMatic

  Čtyři závorovací střelky a hlavní zámek garantují optimální zabezpečení proti vniknutí. Automatický zámek Schüco SafeMatic uzamyká dveře na čtyřech bodech bez klíče již při zabouchnutí dveří. Otočíte-li ještě klíčem, zvýší se počet uzamykacích bodů na pět.

 • Bezpečnostní profilová vložka

  U bezpečnostní výbavy vchodových dveří hraje důležitou roli profilová vložka dveřního zámku, neboť právě ten je hlavním cílem při pokusu o vniknutí. Bezpečnostní profilová vložka značky Schüco Vám poskytuje tu nejlepší ochranu.

0/0

KOMFORT

U Schüca zcela automaticky

Klíč si můžete zapomenout, vlastní prst však nikoliv. Otevření dveří pomocí otisku prstu je jen jedna z mnoha možností, jak si zvýšit komfort bydlení. Schüco nabízí systémová řešení, která je možno integrovat do jakéhokoliv domu, jako např. elektrické otvírače dveří, automatické zamykací systémy či dálkové bezdrátové ovladače. Tyto systémy Vám navíc zvýší hodnotu nemovitosti.

Komfort díky automatizaci

Automaticky řízené fasádní pláště jsou výzvou s velkou budoucností. Aby bylo možno optimalizovat spotřebu energií, je nutno vzájemně sladit řadu funkcí, jako ventilaci, regulaci pokojového klimatu, zastínění, zabezpečení a produkci energií. To zajišťují automatické otvírací a uzavírací systémy pro okna, dveře, posuvné systémy a protisluneční ochranu, které řídí přirozené cykly větrání, a stínící systémy závislé na intenzitě slunečního záření a denního světla, které jsou v ideálním případě propojeny s vnitřním osvětlením a ovládáním topení a klimatizace. Vnější nebo integrované pohony otvíravých dveří zajišťují bezbariérový přístup. Kromě toho je možná také úplná absence prahu - např. díky použití automatického podlahového těsnění.

Schüco Door Control System DCS - dokonalý vstup do Vašeho domu

Je dobré vědět, že i po stránce komfortu lze nové vchodové dveře vybavit zcela dle Vašich individuálních potřeb a požadavků. Schüco v této oblasti nabízí řadu inteligentních systémových řešení, které zajistí větší kvalitu života a bydlení a zvýší také hodnotu Vaší nemovitosti, např. Schüco Door Control System (DCS). DCS se vyznačuje vysokou funkčností a individuálně volitelnými moduly v moderním designu. Spojuje styl s komfortem a bezpečností. Tento systém ovládání dveří nabízí nejrůznější možnosti zabezpečení Vašeho domu, od efektivní kontroly oprávnění vstupu pomocí otisků prstů nebo zadávání kódu, až po rozsáhlý dveřní komunikační systém s videokamerou, domovním telefonem a zvonkem. Vstupní prostor mimo to lze funkčně a vzhledově zdokonalit diodovým osvětlením, podsvíceným domovním číslem a pohybovým hlásičem.

DCS moduly se lícovaně montují do dveřního profilu. Vysoce kvalitní povrch z černého skla dodává tomuto systému velmi ušlechtilý charakter. Jednotný, nadčasový design modulů a jejich variabilní uspořádání poskytuje velkou koncepční volnost. Další individualizaci umožňují dekorovací prvky, které jsou na objednávku k dispozici ve všech barevných odstínech RAL.

V roce 2012 získal Schüco Door Control System ocenění if product design award a reddot design award za vynikající designový výrobek.

DESIGN

Vchodové dveře Schüco
Vnitřní pohled na Schüco Door Control Systém (DCS)

Individualita, která je vidět dříve, než vstoupíte do domu. Schüco Vám nabízí možnost zkombinovat si tvar, barevné provedení a výbavu vchodových dveří zcela podle vašich osobních požadavků. Bezpočet našich designových variant Vám umožní vytvořit stylový vstup do Vašeho domu. Každý objekt tak může projevit svůj vlastní nezaměnitelný charakter.

Individuální barevné a tvarové provedení

Vzhledově perfektní dveřní design vzniká vzájemnou kombinací dveřního rámu, dveřního křídla a jeho výplně. Výplň rámu pohyblivého dveřního křídla je přitom nejdůležitějším stylovým dekoračním prvkem, pomocí kterého můžete - s využitím nejrůznějších barevných a tvarových variant - dodat Vašim dveřím nezaměnitelný vzhled. Váš nejbližší partner Schüco pro Vás má připraven rozsáhlý sortiment nejrůznějších dveřních výplní. Ať již chcete vytvořit jakýkoliv důraz, Schüco nabízí prakticky neomezený výběr barevného provedení: od eloxovaných povrchů přes metalické tóny a barvy RAL až po opískované strukturové efekty. Další designové možnosti nabízí rozdílné barevné provedení vnitřní a venkovní strany dveřního rámu a dveřní výplně.

Kontury profilů jako designový prvek

Neobyčejné architektonické možnosti, speciálně pro stylové renovace starých staveb, nabízí varianty profilů Residential Line (RL) s výrazně zkosenou a Soft Line (SL) s elegantně zaoblenou konturou profilů. V kombinaci se širokou nabídkou dveřních výplní lze vytvořit neobyčejně zajímavou vnější podobu vašeho domu. Vnitřní stranu vchodových dveří pak lze opticky zatraktivnit různými zasklívacími lištami.

Zvýraznění zapuštěnou nebo předsazenou výplní dveří

Vaší kreativitě při plánování nových vchodových dveří nestojí nic v cestě: vyberte si z naší rozsáhlé palety dveřních výplní pro Vás to nejlepší řešení. K dispozici jsou tři varianty: vsazené výplně a jednostranně nebo oboustranně křídlo překrývající výplně, nazývané také předsazené výplně. Výhodou křídlo překrývající výplně je průběžný, velkoformátový vzhled, kdy vchodové dveře působí elegantněji a dělají širší dojem, což je důležitý koncepční prvek především při renovování úzkých vchodových dveří. Při volbě obosustranně předsazené výplně je opticky rozšířena nejen venkovní strana dveří, ale i z vnitřní strany působí celoplošný vzhled velkorysým dojmem.

Dveřní madla: venkovní i vnitřní designové prvky

S vhodým dveřním madlem, klikou a odpovídající rozetou decentně podtrhnete architektonické křivky Vašich vchodových dveří, a to jak zvenčí, tak i zevnitř. Pro venkovní stranu dveří je k dispozici rozsáhlý sortiment madel, dveřních koulí a tyčových rukojetí. Ať již z oválných či okrouhlých trubek, z ušlechtilé oceli, plastu nebo slitiny – všechna madla přesvědčují tvarovým designem, perfektním zpracováním a dlouhou životností. Dveřní klika na vnitřní straně dveří je pak protikusem venkovního madla. Také zde nabízí Schüco široký výběr tvarů, velikostí a barev, díky čemuž si můžete zvolit variantu perfektně ladící se vzhledem vnitřní strany dveří.

Dveřní závěsy: bezpečné spojení dveří a rámu

Dveřní závěsy musí nést celou hmotnost dveřního křídla, dlouhodobě zajišťovat spolehlivou funkčnost a přitom ještě dobře vypadat. Tato kritéria suveréně splňují dveřní závěsy značky Schüco. Při plánování vchodových dveří lze volit ze tří variant: pro čistý vzhled dveří bez viditelných prvků kování jsou nejlepší volbou zcela skryté dveřní závěsy. Štíhlé vyklápěcí dveřní závěsy svým vzhledem skvěle ladí s dveřními profily. Předsazené dveřní závěsy jsou klasickou variantou a elegantním designovým detailem. Všechny dveřní závěsy prokázaly v intenzivních zátěžových testech nejlepší kvalitu a robustnost.

LEXIKON

Vysvětlení základních pojmů

Od H jako Hodnota U až po V jako Výkyvné pojistky - jednoduchý slovníček základních pojmů.

KONTAKTUJTE NÁS

Individuální poradenství

Pokud máte otázky k našim produktům, prospektům nebo hledáte firmu, která Vám naše produkty nainstaluje, obraťte se přímo na nás. Rádi Vám poradíme na tel. čísle 233 081 425 nebo na emailu.

Kontaktovat