1. Privátní zákazníci
  2. Výrobky
  3. Vchodové dveře
  4. Vchodové dveře - lexikon

Vchodové dveře - lexikon

Zde naleznete vysvětlení všech odborných pojmů. Lexikon definuje a vysvětluje odborné pojmy v souvislosti s vchodovými dveřmi.

H

Hodnota U

Hodnota U udává, jak vysoká je tepelná ztráta u příslušných dveří. Tato hodnota se zjišťuje mezi vnitřní a venkovní stranou, na čtverečním metru plochy za hodinu, při teplotním rozdílu mezi vnitřkem a venkem v hodnotě 1° kelvina. Hodnotu U lze zjistit pomocí měřícího zařízení nebo vypočítat podle DIN EN 674.

I

Izolace

Pro kvalitu tepelné izolace je, vedle příslušné dveřní výplně, rozhodující konstrukce rámu křídla a samotných dveří. U vchodových dveří Schüco je rám vyroben z nejmodernějších 3komorových hliníkových profilů: vzduch v za sebou uspořádaných komorách vytváří izolační bariéru mezi vnitřní a venkovní teplotou. Hodnotu tepelné izolace lze dále optimalizovat použitím různých pěnových výplní střední komory profilu. Skvělkých hodnot je dosaženo díky kombinaci vysoce tepelně izolovaného profilového systému s uzavřenou vysoce izolační výplní. Systém SI (Super Insulation) s excelentní hodnotou U nasazuje zcela nová měřítka.

O

Otisk prstu

Schüco nabízí do dveřního profilu integrovaný biometrický systém s čtečkou otisků prstů, který Vás bezpečně ochrání před nežádanými návštěvami. K odblokování dveří dojde výhradně po identifikaci prostřednictvím otisku prstu.  Tato technologie nabízí maximálně možnou ochranu – manipulace je vyloučena!

P

Profilová vložka

Profilová vložka je typem zámkové vložky a nejpoužívanější formou bezpečnostních dveřních zámků. Volit můžete mezi standardní profilovou vložkou a bezpečnostní profilovou vložkou s odolností proti vniknutí. Klíč bezpečnostní vložky prakticky nelze zfalšovat a vložka je navíc vybavena účinnou ochranou proti mechanickým účinkům venkovního navrtání a rozlomení.

R

Rám křídla

"Rámem křídla" se označuje rám, který lze - oproti dveřnímu rámu pevně spojenému s venkovní zdí - otevřít.

Rozměr křídla

Rozměr křídla udává, jak maximálně široké a vysoké může dveřní křídlo být.

T

Třída odolnosti

Jak účinné jsou vchodové dveře proti vniknutí zvenčí je definováno tzv. třídou odolnosti (WK), která je upravena evropskými normami. Schüco nabízí bezpečnostní komponenty s třídou odolnosti WK 1 až WK 3.

U

Uzamykací systém

Uzamykací systém Schüco SafeMatic při každém uzavření či zabouchnutí dveří automaticky aktivuje vícebodový zámek. To zvyšuje odolnost proti vniknutí.

V

Vrchní zavírač dveří

Vrchní zavírač dveří zajišťuje samočinné zavření vchodových dveří po jejich manuálním otevření. Poskytuje optimum komfortu a bezpečnosti. Sílu a rychlost zavření lze nastavit individuálně.

Vstup bez klíče (Keyless Entry)

Pro větší komfort nabízí Schüco odemykací a uzamykací systémy bez použití klíče, kdy dům jednoduše odemknete nebo uzamknete pomocí otisku prstu nebo dálkového ovladače. U biometrického systému s čtečkou otisků prstů Schüco dochází k identifikaci naskenováním otisku prstu. Předem definovaní uživatelé jednoduše přejedou svým prstem přes termický čtecí proužek a vchodové dveře se automaticky odemknou. Alternativně můžete vchodové dveře otevřít pomocí dálkového ovladače. Přijímač signálů je skrytě instalován ve dveřním rámu a tím je také optimálně chráněn před venkovními vlivy.

Vyhláška o úspoře energií

Kdo plánuje novostavbu, nástavbu, přístavbu či modernizaci objektu, musí dodržet platnou vyhlášku o úspoře energií (EnEV). V současnosti platí EnEV 2009, avšak v Německu plánují její novelu, aby bylo možno realizovat evropskou směrnici pro energeticky efektivní domy z roku 2010. Ta povoluje od roku 2021 již jen energeticky pasivní novostavby.

Výkyvné pojistky

Výkyvné pojistky jsou přídavné blokovací body v rámci příslušného dveřního zamykacího sytému. Čím více těchto bodů, tím větší je ochrana vchodových dveří proti pokusům o vniknutí. Bezpečnostní program Schüco obsahuje zámky s jednobodovou, tříbodovou a pětibodovou blokovací uzávěrou. U tříbodové uzávěry jsou vchodové dveře zajištěny dalšími 2 výkyvnými pojistkami nad a pod hlavní zamykací západkou.

KONTAKTUJTE NÁS

Rádi Vám poradíme

Pokud máte otázky k našim produktům, prospektům, obraťte se přímo na nás. Rádi Vám poradíme na tel. čísle 233 081 425 nebo na emailu.

Kontaktovat