1. Privátní zákazníci
 2. Výrobky
 3. Posuvné dveře
 4. Vlastnosti

Vlastnosti, kterými se vyznačují naše posuvné dveře

Jaké vlastnosti by měly mít Vaše posuvné dveře? Dozvědět se více.

ENERGETICKÁ ÚČINNOST

Velmi snadná úspora energie

V zimě zůstává chlad venku. V létě pak horko. Posuvné dveře značky Schüco jsou opatřeny tepelnou izolací až na úrovni pasivního domu a proto v každém období zaručují příjemné pokojové klima. Pro dobrý pocit během topné sezóny. Pro nižší výdaje za klimatizaci v horkém letním období. Zkrátka pro zodpovědné nakládání s energiemi.

Úspora energií neznamená jen přínos v oblasti ochrany klimatu, ale také finanční úsporu – a to je s ohledem na prudce rostoucí ceny energií v zájmu každého stavebníka.

Posuvné a shrnovací dveře musí splňovat vysoké požadavky v oblasti tepelné izolace, a to především tam, kde jsou žádány velkoformátové konstrukce. To znamená vysoký komfort bydlení zajištěný příjemným, konstantním pokojovým klimatem. Mimo to dochází k úspoře drahocenných energií a snížení vysokých nákladů. A to nejen v zimním, ale také v letním období. Neboť v létě nedochází k pronikání vedra dovnitř, díky čemuž lze výrazně snížit výdaje spojené s klimatizací prostoru.

To znamená perfektní kombinace optimálního komfortu bydlení a obrovského potenciálu úspory energií.

Kontaktujte nás pro další informace

 • Posuvné dveře se zdvihem Schüco ASS 70.HI

  Hliníkové profily s tepelně-izolačními můstky jsou opatřené izolátory a velmi efektivním těsněním. V kombinaci s kvalitním izolačním sklem lze dosáhnout vynikající tepelné izolace. Posuvné dveře se zdvihem ASS 70.HI tak bez dalšího splňují veškeré požadavky vyhlášky o úspoře energií (EnEV).

 • Shrnovací dveře Schüco ASS 80 FD.HI

  Jedinečné shrnovací dveře, které bezezbytku splňují požadavky EnEV (vyhlášky o úspoře energií). Přesvědčují svými úzkými pohledovými šířkami profilů a velkou nabýdkou nejrůznějších typů. Řada​ Schüco​ ASS​ 80​ FD.HI​ nabízí​ vysoce​ tepelně​ izolované​ shrnovací​ dveře,​ které​ dosahují​ hodnot​ Uf až 1,7 W/(m2K) a Uw < 1,3 W/(m2K).

0/0

BEZPEČNOST

Jednoduché vyloučení rizik

Posuvné dveře značky Schüco splní všechny požadavky v ohledu na funkčnost, konfort a design - a kromě toho vyhoví také vysokým bezpečnostním požadavkům.

Obrovskou výhodou je mimořádná pevnost hliníkových profilů, které přispívají ke zvýšené ochraně proti vniknutí. Zde je, v závislosti na zvoleném vybavení příslušného systému posuvných dveří, možno realizovat ochranu proti vniknutí až do třídy 2 (RC2).

Také pro motoricky ovládané posuvné elementy je k dispozici vhodný bezpečnostní systém: Schüco e-Slide disponuje spolehlivou ochranou proti přivření prostřednictvím inteligentního softwaru. Ten vrátí křídlo okamžitě do otevřené polohy, pokud narazí na nějakou překážku, jako např. člověka či nějaký předmět. S alternativní přídavnou infračervenou senzorikou může být taková zábrana rozpoznána již během přibližování posuvného elementu.

Kontrola otevření a uzávření

A pokud chcete být zcela zabezpečeni, Schüco nabízí také integrovanou kontrolu otevření a uzavření s hlášením do elektronické kontroly uzamčení při opouštění domu.

Tento kontrolní systém kromě toho obsahuje rozhraní pro napojení na automatizaci objektu a navíc ho lze kombinovat s různými poplašnými systémy. Tím lze zcela individuálně zvýšit zabezpečení Vašeho domu a rodiny.

Kontaktujte nás pro další informace

KOMFORT

U Schüco zcela automaticky

Zvýšený komfort bydlení si zajistíte automatizací objektu. K otevření a zavření velkých dveří stačí jeden prst. Jedním pohledem zkontrolujete, zda jsou zavřeny všechny dveře. A stačí jeden telefonát Vašemu nejbližšímu partnerovi Schüco, abyste ještě znásobili kvalitu Vašeho bydlení: se systémy posuvných dveří Schüco.

Schüco e-slide - jednoduché ovládání stisknutím knoflíku

Čím snadněji se dá s posuvnými dveřmi se zdvihem pohybovat, tím lépe se s nimi žije. Proto Schüco vyvinulo technologii e-slide. S ní lze plně automaticky, velmi tiše a rychle pohybovat křídly o hmotnosti až 250 kg či elementy o rozměrech až 3 x 3 metry. Ocení to především děti a starší nebo tělesně postižené osoby. Skrytě uložená automatika e-slide je ovládána pomocí tlačítek umístěných na křídle či kdekoliv v pokoji, nebo centrálně (při napojení na automatizaci objektu). Zní to komplikovaně? Je to tak snadné, že to prakticky nelze zkazit.
Schüco e-slide je k dispozici pro posuvné systémy a posuvné dveře se zdvihem. Díky příslušnému inteligentnímu“ softwaru disponuje pohon e-slide integrovanou ochranou proti přivření.

Energie díky automatizaci

Automaticky ovládané fasádní pláště jsou výzvou s velkou budoucností. Aby bylo možno optimalizovat spotřebu energií, je nutno vzájemně sladit řadu funkcí, jako ventilaci, regulaci pokojového klimatu, zastínění, zabezpečení a produkci energií. To zajišťují automatické otvírací a uzavírací jednotky pro posuvné systémy, které řídí přirozené cykly větrání, a stínící systémy závislé na intenzitě slunečního záření a denního světla, které jsou v ideálním případě propojeny s vnitřním osvětlením a ovládáním topení a klimatizace.
Centrálně ovládaná okna a dveře slouží k úspoře energie, a kromě toho lze kontrolovaným otvíráním v nočních hodinách bránit přehřívání vnitřku objektu. Deklarovaným cílem Schüco je elektronické zesíťování a automatické řízení všech aktivních prvků fasádního pláště. Tím lze komplexně využít energetický potenciál moderního fasádního pláště. Pro modernizaci objektu se hodí radiový systém Schüco Wireless Control System, který umožňuje automatizaci bez nutnosti instalace kabelových rozvodů. S ovládáním přes komunikační moduly, jakými jsou iPad, iPhone, Blackberry apod., se otvírají zcela nové možnosti pro protisluneční clony, ochranu proti oslnění či regulaci osvětlení a klimatizace.

Kontaktujte nás pro další informace

DESIGN

Individuální podoba Vašeho domova

Individualita, která je vidět na první pohled. Schüco Vám nabízí možnost libovolné kombinace tvarů, funkcí, barev a techniky Vašich posuvných dveří, které pak lze harmonicky sladit s Vašimi okny. Každý objekt tak může projevit svůj vlastní nezaměnitelný charakter.

Kontaktujte nás pro další informace

Rozmanité varianty otvírání

Systémy posuvných dveří značky Schüco přesvědčují perfektní funkčností – a díky rozmanitým variantám otvírání navíc nabízí zcela mimořádné konfigurační možnosti:

 • Posuvné dveře
 • Posuvné dveře se zdvihem
 • Paralelně odstavné posuvné sklopné dveře (dveře PASK)
 • Shrnovací dveře (faltovačky)

Díky velkému výběru barev a profilů lze transparentní posuvné konstrukce jak zevnitř, tak i zvenku perfektně sladit s architekturou domu či zimní zahrady. Lze tak vytvořit celkový harmonický obraz a dát mu opticky ho zdůraznit.

Posuvné dveře - velkorysé průchody

Je zapotřebí dveří, které se v případě potřeby jednoduše odsunou stranou a vytvoří se tak velkorysý průchod o velikosti až dvou třetin šířky elementu? Posuvné dveře Schüco se velmi tiše pohybují po nerezových kolejnicích z ušlechtilé oceli.

Všechny posuvné elementy běží v jedné rovině – bez rušivých, do prostoru vyčnívajících dveřních křídel. S posuvnými dveřmi Schüco se podstatně zvětšuje prostor pro nápady ohledně uspořádání prostoru. Podle potřeby lze vzájemně kombinovat až šest zasklených rámů.

Posuvné elementy jsou ideální i k transparentnímu a flexibilnímu dělení interiéru. Jejich barevná rozmanitost je tak velká, že zcela určitě naleznete barvu vhodnou k Vašemu stávajícímu vybavení.
Posuvné dveře se zdvihem - perfektní těsnost

Je překvapivé, jak snadno se dá pohybovat s posuvnými dveřmi se zdvihem z hliníkových profilů. V uzavřeném stavu přesvědčují perfektní těsností a poskytují skvělou tepelnou a zvukovou izolaci. Jejich odolnost proti vniknutí navíc zvyšuje pocit osobní bezpečnosti. Posuvné dveře se zdvihem lze otevřít posunem do jedné strany nebo ze středu. Až tři kolejnice umožnují velké rozteče otevření a tím i flexibilní použití u velkoformátových skleněných konstrukcí, např. u zimních zahrad.
Paralelně odstavné posuvné sklopné dveře (dveře PASK) - s možností sklopení

Optimální kombinace posuvných dveří a otvíravě sklopných oken poskytuje komfortní možnosti využití a jednoduchého ovládání. Za účelem větrání lze jednoduše sklopit pouze jedno křídlo okenních dveří PASK nebo lze otevřít celou plochu. Křídla PASK jsou v rámech osazena tak, že zvenku plošně lícují a zevnitř jsou s přírazem, takže je zajištěna optimální těsnost.

Shrnovací dveře - neskutečná úspora místa

Se shrnovacími dveřmi Schüco lze otevřít prakticky kompletní skleněné stěny. Jednotlivé elementy se rychle a kompaktně poskládají ke straně do úzkého svazku. Podle oblasti použití jsou k dispozici dvě varianty:

Vysoce tepelně izolované shrnovací dveře pro venkovní prostředí

Svazky křídel těchto tepelně-izolovaných dveří je možné velmi snadno shrnout dovnitř či ven resp. posunout doprava nebo doleva. Křídla se přitom pohybují téměř nehlučně po vodících lištách. Jištěny jsou bezpečně nahoře i dole. Tím je vytvořeno perfektní propojení venkovního a vnitřního prostředí.

Neizolované shrnovací dveře do interiéru

V oblastech, kde je použita dodatečná tepelná izolace, jsou neizolované shrnovací dveře tou nejlepší volbou. K rozšíření obytného nebo kancelářského prostoru lze dveřní systém kompletně otevřít.

Neomezená paleta barev

Barevnému provedení našich posuvných dveřních a okenních systémů nejsou dány žádné hranice.

Povrchy profilů mohou mít jiné barevné provedení z vnitřní i vnější části, což uspokojí i ty největší individuální nároky. Nejbližší partner Schüco Vám rád osobně poradí.

LEXIKON

Vysvětlení základních pojmů

Od B jako Biometrie až k T jako Těsnost - jednoduchý slovníček základních pojmů.

Zum Lexikon

KONTAKTUJTE NÁS

Individuální poradenství

Pokud máte otázky k našim produktům, prospektům nebo hledáte firmu, která Vám naše produkty nainstaluje, obraťte se přímo na nás. Rádi Vám poradíme na tel. čísle 233 081 425 nebo na emailu.

Kontaktovat