1. Privátní zákazníci
  2. Výrobky
  3. Posuvné dveře
  4. Posuvné dveře - lexikon

Posuvné dveře - lexikon

Od B jako Biometrika až po Ř jako Řízení – zde naleznete vysvětlení všech odborných pojmů. Lexikon definuje a vysvětluje odborné pojmy v souvislosti s posuvnými dveřmi.

B

Biometrie

Tento pojem pochází ze staré čečtiny. Je to složenina dvou slov - života a rozměru. Biometrie popisuje proces měření a vyhodnocování. 

E

e-slide

e-slide je název ovládacího systému pro systémy posuvných dveří. 

I

Infračervená senzorika

Infračervené senzory svým infračerveným paprskem snímají nejbližší okolí. Infračervené záření jsou elektromagnetické vlny. 

Izolační můstek

Izolační můstek je konstrukční prvek oken a dveří, který optimalizuje tepelnou izolaci. 

O

Ochrana proti přivření

Ochrana proti přivření brání pohmoždění především prstů a paží, ke kterému může dojít při nekontrolovaném zavírání dveří a oken.

P

PASK

Zkratka pro paralelně odstavné posuvné sklopné dveře.

Posuvné dveře

Posuvné dveře vytváří velmi příjemnou atmosféru. Ve většině domů je lze instalovat bez větších stavebních zásahů. Posuvné dveře jsou k dostání - podle požadované funkčnosti a daných místních podmínek - jako paralelně posuvné dveře, posuvné dveře se zdvihem, posuvné sklopné dveře se zdvihem nebo jako shrnovací dveře.

Posuvné dveře se zdvihem

Posuvné dveře se zdvihem lze otevřít do strany nebo ze středu. Až tři kolejnice umožňují velké rozteče otevření a tím i flexibilní použití v oblasti velkooformátových skleněných konstrukcí, např. u zimních zahrad. 

Profil s dutými komorami

Rozměrem křídla se rozumí rozměry příslušného stavebního dílu. Například rozměry okenního nebo dveřního elementu. 

R

Řízení

Řízením je příslušný systém uváděn ze stávajícího stavu do jiného požadovaného stavu.

Rozměr křídla

Rozměrem křídla se rozumí rozměry příslušného stavebního dílu. Například rozměry okenního nebo dveřního elementu. 

S

Shrnovací dveře (faltovačky)

Shrnovací dveře se skládají z několika dveřních elementů. Tyto elementy se při otvírání pohybují směrem k sobě. Tímto způsobem vzniká skládaný vzor. 

T

Těsnost

U okenního a dveřního kování je rozhodující těsnost proti povětrnostním podmínkám. Rozhodujícím prvkem je přítlak křídla resp. jeho strany. 

KONTAKTUJTE NÁS

Rádi Vám poradíme

Pokud máte otázky k našim produktům, prospektům, obraťte se přímo na nás. Rádi Vám poradíme na tel. čísle 233 081 425 nebo na emailu.

Kontaktovat