1. Privátní zákazníci
 2. Výrobky
 3. Okna
 4. Vlastnosti

Vlastnosti, kterými se vyznačují naše okna

Jaké vlastnosti by měla mít Vaše okna? Další informace.

ENERGETICKÁ ÚČINNOST

Obrovský potenciál úspor

Při izolování Vašeho domů nepřistupujte na žádné kompromisy. Okna Schüco Vám garantují maximální energetickou účinnost. Jejich prostřednictvím výrazně snížíte své výdaje za vytápění. Další úspory dosáhnete cíleným větráním. I zde má Schüco vhodná řešení.

Nejvyšší izolační hodnoty

Okna Schüco dosahují vynikajících izolačních hodnot Uf = 0,8 až 1,6 W/(m2K). Těchto špičkových hodnot je např. u hliníkových oken dosaženo dodatečnou izolační zónou s izolačním můstkem vyplněným pěnou, optimalizovaným středovým těsněním a novým principem tepelné izolace v zasklívací drážce.

Kolik můžete ušetřit

U rodiného domu s užitnou plochou 143,8 m2 a okenní plochou 26,4 m 2, rok výroby cca. 1980, můžete se systémem Schüco AWS 90.SI+ ušetřit až 51kWh/(m2a) resp. 730 litrů topného oleje ročně. Úspora 730 litrů topného oleje představuje roční úsporu 2t emisí CO2, které by se jinak dostaly do ovzduší (to odpovídá cca. 10.000 km jízdy autem nebo objemu 1.250 m3 CO2).

Kontaktujte nás pro další informace

 • Schüco AWS 112 IC – nekompromisní úspora energií

  Hliníkový okenní systém Schüco AWS 112 IC (Isulation Cover) je celosvětově prvním hliníkovým oknem, které splňuje přísná kritéria certifikace pasivního domu. Jeho mimořádná tepelná izolace a atraktivní design vytváří příjemné pokojové klima.

  • Jedinečná tepelná izolace: hodnota Uf = 0,8 W/(m2K)
  • Certifikace pasivního domu
  • Nový design rámu analogický s blokovým designem s úzkými pohledovými šířkami
 • Schüco AWS 90.SI+ Green – maximum tepelné izolace

  Hliníkové okno Schüco AWS 90.SI+ Green (Super Insulation) je vysoce tepelně izolované okno na úrovni pasivního domu s podílem obnovitelných surovin. Kombinace přesvědčivých vlastností hliníku umožňuje realizaci nejrůznějších architektonických řešení a trvalého stavitelství zaměřeného na budoucnost.

  • Plastové díly z obnovitelných surovin
  • Vysoká tepelná izolace při stavební hloubce 90 mm: hodnota Uf = 1,0 W/(m2K)
  • Velmi pohodlné ovládání s různými typy otvírání
  • Rozsáhlý sortiment profilů umožňující realizaci nejrůznějších architektonických variant
 • Schüco LivIng – energeticky úsporná okna vyvinutá přímo pro Vás

  Schüco LivIng je nový profilový systém, který vytváří nové standardy pro oblasti komfortu, bezpečnosti, energetické účinnosti a designu. Díky stavební hloubce rámu 82 mm a tepelně izolačním vlastnostem na úrovni pasivního domu splňuje již nyní nároky kladené na úsporná okna budoucnosti. Nová technologie těsnění nabízí velmi účinnou ochranu proti průvanu, vlhkosti a hluku - a to po celou dobu životnosti okna. Kvalita "Made in Germany" a ochrana proti vloupání do třídy RC 2 jsou další argumenty, díky kterým se snáze rozhodnete pro okna Schüco LivIng.   

  • 7-komorový okenní systém s vynikajícími tepelně izolačními vlastnostmi a hodnotou Uf až 0,96 W/(m²K)
  • Certifikát pasivního domu dle zkušebny ift Rosenheim
  • K dispozici se dvěmy nebo třemi úrovněmi těsnění
  • Široká nabídka designů


  Více informací najdete na naší nové webové stránce:
  www.schueco.cz/living-okno

0/0

BEZPEČNOST

Jednoduché vyloučení rizik

Dobrý pocit bezpečí vyplývá z jistoty, že jste dobře chráněni před větrem a dalšími povětrnostními vlivy, ale také před zloději. Bezpečnost přitom zajišťují neviditelné, přesto však velmi účinné systémy Schüco. Vždyť efektivní zabezpečení proti vniknutí by nemělo být na úkor estetiky. Základní ochranu nabízí hliníková okna Schüco se skrytým kováním „AvanTec SimplySmart“, které s dodatečnými uzamykacími prvky může vytvořit zabezpečení třídy 3 (RC3). Nabídku pak doplňují uzamykatelné kliky jednotného designu Schüco a komfortní kontrola uzavření a uzamčení oken s hlášením při opouštění domu.

Kontaktujte nás pro další informace

 • Skryté kování Schüco AvanTec SimplySmart

  Systém Schüco AvanTec SimplySmart s úzkým, skrytým kováním umožňuje vytvářet čisté a ladné linie. Skryté závěsy usnadňují číštění ploch – již jen hladký povrch bez lapačů prachu. Kování AvanTec navíc boduje dlouhou životností a minimální údržbou.

  • Jednoduchá obsluha a variabilní nastavení
  • Tvarově dokonalá klika, uzamykatelná nebo s tlačítkem
  • Modulární, několikastupňový bezpečnostní koncept až třídy WK3/(RC3)
 • Okno zabezpečené uzamykatelnou klikou

  Zvýšení bezpečnosti nabízí uzamykatelné kliky v jednotném designu Schüco. Použitím dodatečných uzamykacích prvků lze odolnost oken proti vniknutí zvýšit až na úroveň třídy 3 (RC3). Okna této třídy odolávají pachatelům, kteří se snaží vniknout do uzamčeného prostoru pomocí dvou nástrojů, jako např. šroubováku a páčidla.

 • Kontrola uzavření pomocí Schüco TipTronic

  Již normální okenní profil značky Schüco představuje pro lupiče výrazný problém. A pokud by Vám to nestačilo, Schüco nabízí také integrovanou kontrolu uzavření s hlášením do elektronické kontroly uzamčení při opouštění domu (pomocí magnetického spínače). Tím lze zcela individuálně zvýšit požadované zabezpečení.

0/0

KOMFORT

U Schüca zcela automaticky

Zvýšený komfort bydlení si zajistíte automatizací objektu. K otevření a zavření okna stačí jedno stisknutí prstem. A jedním pohledem zkontrolujete, zda je vše zavřeno. Technologie Schüco nabízí celou řadu řešení pro privátní bydlení. Systémy Schüco tak umožňují elektronickou kontrolu otevření a uzamčení oken, přirozené a automatické větrání a motoricky řízenou protisluneční a pohledovou ochranu.

Uživatelské výhody:

 • větší pohoda v příjemném pokojovém klimatu
 • znatelná úspora energetických výdajů
 • zvýšení bezpečnosti a komfortu

Kontaktujte nás pro další informace

AUTOMATIZACE

Uzavírání oken je nyní pohodlnější. Jestliže se venku zhorší počasí, uzavře povětrnostní senzorika zcela automaticky všechna okna. I velké, těžké posuvné elementy lze otvírat a zavírat stisknutím knoflíku. Systém Schüco Wireless Control System zajišťuje funkční ovládání mechatronických výrobků, jakými jsou např. protisluneční clony a osvětlovací jednotky. Vybavit jimi lze i modernizované objekty.

KLIMATIZACE a VENTILACE

Je konec se zatuchlými prostory, nedostakem kyslíku a snížením soustředění. Neboť nyní jsou k dispozici senzory, které upravují klima přes přirozenou okenní ventilaci nebo okenní ventilaci Schüco VentoTherm, která zajišťuje energeticky účelné větrání. Schüco VentoTherm umožňuje kontrolovanou výměnu vzduchu bez nutnosti otvírání oken. Energetická spotřeba, pokojové klima a kvalita vzduchu jsou udržovány na optimální úrovni. Ventilační systémy Schüco lze využít jak v novostavbách, tak i v renovovaných objektech.

DESIGN

Individuální podoba Vašeho domova

Individualita, která je vidět na první pohled. Okna ze systémů Schüco spojují funkčnost s nadčasovou estetikou. Inteligentní technika v harmonické souhře s nejrůznějšími tvary a barevným provedením. Každý objekt tak může projevit svůj vlastní nezaměnitelný charakter. Okna značky Schüco jsou zárukou inovace, kvality a rozmanitosti. U hliníku, plastu a oceli lze různě kombinovat nejrůznější tvary, barvy a designové elementy. Dodejte svému domu atraktivní barevný ráz! K našim oknům nabízíme široké spektrum nejrůznějších designových řešení. Podle použitého materiálu rámů lze využít různých povrchových úprav.

Kontaktujte nás pro další informace

ARCHITEKTONICKÁ VOLNOST

Jednotný vzhled oken a dveří, zevnitř i zvenčí: to umožňuje designová řada klik značky Schüco.

 • Jednotná designová řada klik pro okna, vchodové dveře a posuvné dveře
 • Pohodlné ovládání otvíravých elementů - a to mechanické i elektronické
 • Exkluzivní a velmi luxusní vzhled funkčního designu

LEXIKON

Vysvětlení základních pojmů

Od A jako Automatizace až po U jako Uzavírací mechanismus - jednoduchý slovníček základních pojmů.

K lexikonu

KONTAKTUJTE NÁS

Individuální poradenství

Pokud máte otázky k našim produktům, prospektům nebo hledáte firmu, která Vám naše produkty nainstaluje, obraťte se přímo na nás. Rádi Vám poradíme na tel. čísle 233 081 425 nebo na emailu.

Kontaktovat