1. O firmě
  2. O Schüco
  3. Historie

Milníky historie společnosti Schüco

1951: založení společnosti Schüco

Heinz Schürmann zakládá firmu Heinz Schürmann & Co. v Porta Westfalica. V jednom zadním dvoře vyrábí se šesti spolupracovníky výkladní skříně, markýzy a rolovací mříže.

1954: Nový domov V časech západoněmeckého ekonomického zázraku jsou stále žádanější inovační okna a fasády. A Schüco je dodává. S lehkým materiálem hliníkem tato společnost vychytala tu správnou dobu. Po přestěhování nalezla firma Schüco nový domov v Bielefeldu.

1955-1963: Překonání hranic Razantní růst společnosti Schüco vyžadoval nové odbytové cesty. V Düsseldorfu, Frankfurtu, Stuttgartu a Hamburgu vznikají nové obchodní pobočky. Licenční a zastupitelské smlouvy umožňují vytvořit nové evropské kooperace. V roce 1958 uzavírá Schüco partnerskou smlouvu s Alu König Stahl, která trvá do současnosti.

1964: Silná vazba – trvající až dodnes Prodejem firmy technologické společnosti OTTO FUCHS KG se pro Schüco otvírají nové ekonomické a technické perspektivy. Zakladatel Schüco Heinz Schürmann předává vedení společnosti Dr.-Ing. Ernstu von Wedelovi.

1964-1969: Společný rozvoj Schüco expanduje do zahraničí. 1964 vznikají sesterské společnosti ve Francii, Holandsku a Dánsku. V Borgholzhausenu je ve stejném roce založeno Schüco Design.

70tá léta: se systémy

Schüco se vyvíjí v systémového dodavatele hliníkových oken a dveří. Po celém Německu jsou zakládány nové pobočky a je kontinuálně rozvíjena prodejní síť.

1970-1971: Předbíháme dobu Hliníková okna, dveře, fasády a velkoformátové posuvné systémy s vynikající tepelnou izolací: už dva roky před ropnou krizí začalo Schüco zaměřovat své inovační výrobky na ochranu klimatu a úsporu financí.

1972: Pánem je zákazník Nabídka služeb se stává čím dál důležitější. Také zde je Schüco průkopníkem. Se třemi spolupracovníky je založena stoprocentní sesterská společnost Schüco Service GmbH. Společnost podporuje vlastní kovozpracující zákazníky pomocí kalkulačních a konstrukčních softwarů.

1975: Výměna vedení Günter Reinecke přebírá, coby společník s osobním ručením, vedení podniku.

1980-90: Globální hráč s novými materiály

Schüco se se svými evropskými partnery stále větší měrou zaměřuje na mezinárodní trhy. Společnost kromě toho včas rozpozná potenciál všestranného plastového materiálu a rozšiřuje výrobní portfolio o plastová okna.

1980: Vlak za vlakem Schüco Express brázdí od poloviny 70tých let Západním Německem. Uvnitř vagonů zákaznící mohou obdivovat nejnovější okenní a fasádní techniku značky Schüco – jedinečnou formou prezentace výrobků.

1982: O krok napřed Schüco plní již dlouhé roky všechny požadavky zvukové izolace a ochrany životního prostředí. První schválený protipožární systém značky Schüco nyní nasazuje měřítka také v oblasti bezpečnosti.

Zavedení značky Schüco prezentuje nový hliníkový okenní systém ISKOTHERM. Tepelně izolované profily jsou vhodné především pro oblast bytové výstavby nebo renovace.

1989: Nový materiál Schüco začíná prodávat systémová plastová okna.

1990-2000: Změna století

Ve východním Německu a Evropě jsou po pádu železné opony velkou výzvou sanace budov pomocí ekologických materiálů. Schüco rozpoznává tuto šanci a dále rozšiřuje mezinárodní obchod. Společnost se současně zapojuje do podnikání se solární energií a účastní se velkých projektů.

1990: Historický zážitek Díky stavebnímu boomu na Východě dosahuje Schüco poprvé magické hranice obratu jedné miliardy německých marek. Příhodně k tomu je jako zástupce a propagátor značky získán fotbalista století Franz Beckenbauer.

1992: Do výšky V Bielefeldu vzniká na 81.000 m2 nový výškový sklad, který poskytuje 22.000 skladovacích míst.

1997: Nástupnictví Potřetí v 45leté historii podniku dochází u Schüco ke změně vedení. 1997 nastupuje Dirk U. Hindrichs na vedoucí místo za Güntera Reineckeho.

1999: Benzín v krvi Krátce před přelomem století vstoupilo Schüco do formule 1. Sponzorovaná stáj McLaren-Mercedes s logem Schüco dominuje tomuto královskému závodnímu sportu.

Nevyčerpatelný zdroj energie Se solární termikou a fotovoltaikou doplňuje Schüco své portfolio výrobků o třetí podnikovou divizi a přebírá zodpovědnost v oblasti udržitelného zítřka.

Silná kooperace Pod názvem Schüco ocelové systémy Jansen vzniká společný odbyt pro Německo a Švýcarsko.

Od roku 2000: Společný růst a šetření financí

Schüco rozpoznává šance v oblasti globalizace a rozšiřuje své aktivity do USA, do Jižní Ameriky a Číny. Ve všech třech divizích, kovových konstrukcích, plastu a solárních energiích, je podnik specialistou pro udržitelná řešení kompletního fasádního pláště.

2005: Extrémní výkonnost Technologické středisko Schüco získává v roce 2005 akreditaci nezávislé a certifikované testovací a zkušební laboratoře pro fasádní pláště.

2008: Zaměření na sport Schüco se angažuje v golfovém sportu. Tato kombinace je příznačná: preciznost a dokonalost - v souladu s přírodou a technikou. O rok později se koná první glolfový turnaj Schüco Open s celou řadou mezinárodních golfových hvězd.

Inovace z hliníku Okenní a dveřní systém Schüco AWS / ADS nasazuje nová měřítka a nahrazuje renomovaný systém Royal S.

2009: Regulátor teploty Schüco představuje na veletrhu BAU 2009 svůj 2° koncept pro fasádní pláště. S touto progresivní, energeticky účinnou technologií přispívá společnost ke snížení ohřevu země o 2 stupně celsia.

2011: Inteligentní zesíťování Na veletrhu BAU 2011 nadchlo Schüco návštěvníky svým energeticky soběstačným programem Schüco Energy3 Building. Pomocí zesíťovaných oken, dveří a fasád produkuje více energie, než spotřebuje.

2012: Týmový duch a důvěra Dr.-Ing. Hinrich Mählmann přebírá v červnu vedení podniku Schüco International KG. Stává se osobně ručícím společníkem firmy Schüco a mateřské společnosti OTTO FUCHS KG.

1. října se novým CEO stává Andreas Engelhardt.

2013: Člověk. Příroda. Technika. S tímto motem se Schüco prezentuje na veletrhu BAU 2013. Schüco zde nabízí interaktivní a emoční zážitky ve čtyřech tématických studiích. Na předním mnichovském mezinárodním veletrhu architektury, stavebních materiálů a systémů zaznamenala firma rekorních více než 11.000 návštěvníků.

Dobrá investice Ve Weißenfelsu vzniká na ploše 6.300 m² nová výrobní hala s 11 vysoce automatizovanými kašírovacími linkami pro nanášení barevných fólií a kašírování plastových profilů.

2015: Nové inovace Úzké pohledové šířky nového fasádního systému FWS 35 a posuvného systému ASS 77 PD umožňují téměř dokonalou transparentnost. Fasádní systém FWS 60 CV pak přesvědčuje díky skrytým otvíracím prvkům. Parametrický systém uvedený na trh v roce 2015 je první trojrozměrný fasádní systém dodávaný systémově.

2017: Zaměření na budoucnost Schüco zahájilo investici ve výši 95 Mil. € do své nové centrály. Výstavbou nového moderního kampusu pro své zaměstnance myslí především na budoucnost. 

Víme jak Na veletrhu BAU 2017 v německém Mnichově Schüco oslavilo 66 let založení firmy. Mimo jiné zde představilo nový systém protipožárních a protikouřových profilů FireStop. Další novinkou byla pak textilní fasáda FACID nebo nové digitální nástroje pro všechny cílové skupiny.

Vyváženost Zveřejněním první zprávy o trvalé udržitelnosti podle standardů GRI 4 se Schüco postavilo do čela podobných aktivit ve stavební branži. Princip Cradle to Cradle - od Kolébky do kolébky potvrzuje náš přístup k recyklaci a využití přírodních zdrojů.

2018: Spojené síly Schüco rozšiřuje své portfolio: Díky účasti ve firmě Sälzer GmbH z Marburgu posílilo Schüco svoji roli ve speciálních bezpečnostních konstrukcích. Akvizicí švýcarské firmy Soreg AG pak i v hig end produktech posuvných systémů.

Jít s dobou V dubnu odstartoval první ročník IHK certifikačního kurzu pro "digitální zpracovatele kovových konstrukcí" ve spolupráci s "Digital v NRW" a Obchodní a průmyslovou komorou Východního Westfálska.

Dobré nastavení pro budoucnost

2018 Schüco rozšiřuje své portfolio produktů: Podílnictvím na společnosti SÄLZER GmbH v Marburg usiluje Schüco o značné rozšíření obchodní činnosti v oblasti vysoce bezpečnostních systémů. Se získáním společnosti Soreg AG ve Švýcarsku je středem zájmu odbyt a uvedení posuvných systémů High End na trh.

2019 Schüco přebírá zodpovědnost také při změně klimatu. Společnost vypracovává společně s WWF (World Wide Fund for Nature) náročné cíle snížení emisí CO2, které mají přispět k tomu, aby se ohřev Země omezil na 1,5 stupně.

2020 Nová forma služeb: S vytvořením výroby KIT k prefabrikaci konstrukčních celků pro designové posuvné prvky pokládá Schüco základní kámen pro zavedení vynikajících služeb.

2021 V kampusu Schüco v Bielefeldu a mimo něj vznikají moderní pracovní světy, nové výrobní závody a také inovační showroomy, které staví do popředí užitek pracovníků a zákazníků a vytváří základ pro úspěšnou budoucnost.

Z této rubriky

Další informace

Firemní hodnoty
Profil firmy
Skupina OTTO FUCHS