1. Investoři
  2. Trvalá udržitelnost
  3. Hodnotově zaměřené perspektivy
  4. Nová generace výrobků

Nová generace výrobků Schüco

S progresivními ekologickými materiály

Hliníková generace výrobků Green

Fasádní systém FW 50+.SI Green a hliníkový okenní systém AWS 90.SI+ Green obsahuje konstrukční součásti s podílem obnovitelných surovin, jako např. izolační můstky, těsnění nebo přítlačné profily. Díky tomu jsou částečně nahrazeny fosilní suroviny a snížena spotřeba energií související se zpracováním těchto surovin. Tento vývoj byl umožněn například díky rostlině druhu Ricinus communis. Ze semen tohoto stromu se produkuje kyselina sebaková, která se používá k výrobě polyamidů. Takto vyrobené polyamidy tvoří základ přítlačných profilů fasádního systému FW 50+.SI Green a „zelených“ izolačních můstků, které jsou integrovány v okenním systému Schüco AWS 90.SI Green.

Pro pěnovou výplň těchto izolačních můstků je použit dokonce olej z těchto semen bez chemické úpravy. Také u těsnění použitých u obou profilových systémů přispívá Schüco k prosazování biotechnologií: použitím EPDM (syntetický kaučuk) na bázi cukrové třtiny resp. bioetanolu. Díky plastu, který prokazatelně obsahuje významný podíl obnovitelných surovin, přispívají tato okna a fasády hned dvojnásobně k redukci skleníkových plynů, neboť vykazují také potenciál pro snížení „globálního oteplování“.

To znamená, že použitím obnovitelných surovin je během výroby do ovzduší uvolňováno méně skleníkových plynů – a kromě toho dochází k šetření přírodních zdrojů. Integrací obnovitelných surovin do hliníkových oken a fasád s tepelnou izolací na úrovni pasivního domu dokazuje Schüco své chápání energeticky efektivního a udržitelného stavitelství.

Kombinace udržitelnosti a energtické efektivity
Tepelná izolace je nejenom v Německu velkým tématem. Již v současnosti se řada obcí zavázala, stanovit při budování nových veřejných objektů jako standard tepelnou izolaci na úrovni pasivního domu. Přesně tyto požadvky splňuje jak okenní systém Schüco AWS 90.SI+ Green, tak i fasádní systém FW 50+.SI Green. Obě konstrukce se vyznačují výhodami hliníkového materiálu s dlouhou životností a tepelnou izolací na úrovni pasoivního domu, šetrností přírodních zdrojů a snižováním emisí CO2. Díky plastu, který prokazatelně obsahuje významný podíl obnovitelných surovin, přispívají tato okna a fasády hned dvojnásobně k redukci skleníkových plynů, neboť vykazují také potenciál pro snížení „globálního oteplování“. To znamená, že použitím obnovitelných surovin je během výroby do ovzduší uvolňováno méně skleníkových plynů – a kromě toho dochází k šetření přírodních zdrojů. Integrací obnovitelných surovin do hliníkových oken a fasád s tepelnou izolací na úrovni pasivního domu dokazuje Schüco svou angažovanost v oblasti energeticky efektivního a udržitelného stavitelství.

Plast: ekologické systémy s přínosem v oblasti udržitelnosti

Plastové systémy Schüco jsou 100% recyklovatelné. Díky tomu je možné bezproblémové zapojení do systému recyklace materiálů. Kromě toho Schüco od roku 2010 nepoužívá v PVC olověné stabilizátory. Namísto toho jsou používány produkty bez obsahu těžkých kovů na bázi sloučenin vápníku a zinku. Plastové systémy Schüco tak neobsahují olovo. Díky tomu Schüco dosáhlo již dnes cílů stanovených v dobrovolném závazku odvětví zpracovatelů PVC „Vinyl 2010“, podle kterého by do roku 2015 mělo být zrušeno používání materiálů obsahujících olovo.  

Schüco Alu Inside
U profilového systému Schüco Alu Inside využívá Schüco patentované kombinované hliníkové konstrukce. Ta redukuje tepelné mosty a dělá z profilového systému Schüco Alu Inside okenní systém s perfektní tepelnou izolací a certifikací pasivního domu. 

Schüco SI 82
Okenní systém Schüco SI 82 vhodný pro pasivní domy se vyznačuje 6 komorovou technologií a zvětšenou stavební hloubkou 82 mm, což zajišťuje jeho velmi dobré tepelně-izolační vlastnosti. Díky tomu tento systém umožňuje instalaci okenních a dveřních elementů do nízkoenergetických staveb bez nákladných dodatečných úprav.