1. Architekti
  2. Mé pracoviště
  3. Videokonferenční technika
  4. Video Live Chat

Video Live Chat

V rámci Video Live Chat jsou moderátoři snímáni velmi kvalitní video a audiotechnikou. Chat se tak stává televizním zážitkem s vysokou autentičností. Dotazy jsou vznášeny přes internet, „On-Air-Moderátor“ je může se svým chatových hostem zodpovídat živě před kamerou. Paralelně lze přepínat také mezi různými prezentacemi, výkresy nebo filmy. Pro pomalé internetové připojení jsou generovány dodatečné streamy s menším objemem dat, resp. také speciální streamy pro tablety a SmartPhony.

V rámci videochatu mohou specalisté komunikovat s přizvanými hosty a zodpovídat jejich dotazy, lze ho použít rychle a globálně, a umožňuje také čistě textové diskuse. Jeho veká výhoda: K jeho účasti není zapotřebí žádného rychlého internetového připojení. Uživatelé potřebují jen některý z moderních webových prohlížečů, jako např. Firefox, Chrome, Safari nebo Internet-Explorer.

Definice Livestream a Web TV

Web-TV, IPTV, VoD, Livestreaming; tyto pojmy v posledních letech zaujaly veřejné mínění a znamenají především jedno: živý přenos z akcí po internetu nebo poskytování Video on demand. Možnosti jsou přitom prakticky neomezené: od živého přenosu koncertů, konferencí nebo online-reklamy, interaktivních vědomostních formátů či globálních videokonferencí až po velké sportovní události.

Co je to Livestream?

Rozumí se tím přenos živě konaných akcí v reálném čase po digitálních sítích. Tato technologie a její struktura je srovnatelná s živým vysíláním televize – jiná je pouze použitá přenosová technologie. U televizního vysílání je živý signál přenášen např. z přenosových vozů nebo ze sítě optických vláken do satelitu resp. nějakého vysílacího studia. U Livestreamu je oproti tomu signál přenášen po internetu na online přehrávač. Výhodou Live-Streamingu je, vedle obrovské úspory nákladů, integrace feedbackových a interaktivních kanalů s celosvětovým publikem.

Schüco využívá svého vlastního videocentra (LiveSize), které umožňuje záznamy v rozlišení Full HD. V současnosti se Videostreamu může současně zúčastnit až 3.000 uživatelů. S technologií používanou společností Schüco lze zaznamenávat a streamovat jak videa, tak paralelně i různé prezentace. Uživatel může v rámci streamingu volit mezi různými dispozicemi. Principiálně lze celosvětově přenášet jakoukoliv akci: workshop, školení, přednášku... – přitom jsou současně generovány 4 streamy různé kvality resp. pro různé koncové přístroje, PC, mobily apod. Pomocí jednoduchého odkazu lze tyto streamy resp. jejich záznamy spustit i později.

Pokud byste chtěli Livestream​ resp. Recording​pro Vaše akce využívat i Vy, nebo máte nějaký dotaz ohledně tohoto tématu, obraťte se na pana Ralfa Hausera z oddělení Marketingu/Videokomunikace: rhauser@schueco.com, +49 521 783 7698