1. Architekti
  2. Mé pracoviště
  3. Videokonferenční technika
  4. Augmented Reality

Augmented Reality

Pod pojmem Augmented Reality (rozšířená realita), zkráceně AR se rozumí počítačem rozšířené a upravené vnímání reality - pomocí dodatečných informací a virtuálních, nebo také interaktivních objektů. Tyto aplikace obohacují naše reálné okolí obrazy, trojrozměrnými tvary nebo videozáznamy.

Proč AR?: Augmented Reality umožňuje uživatelům prožívat rozšířenou realitu, která často přesahuje jejich vlastní představivost. Proto se skvěle hodí pro podporu aktivit v oblasti vývoje, prezentace a prodeje výrobků.

• Nový, překvapivý a nezaměnitelný účinek na uživatele (efekt “překvapení”)
• AR výrobky a jejich funkce oživí, rozhýbá a udělá interaktivními
• Ukazuje uživateli možnosti, které by ho předtím ani nenapadly
• Pomáhá uživateli rozšířit jeho představivost
• Má enormní potenciál zapamatovatelnosti
• Umožňuje vytvořit dojem autentičnosti v místě prodeje nebo na výstavách

Pro využití Augmented Reality potřebujete tři základní věci. Za prvé kameru, která buď rozpozná a následně rozšíří příslušný předmět, nebo uživateli poskytne obraz. Za druhé tzv. Tracking Software, který kameře pomůže rozpoznat v okolí příslušné předměty resp. indikátory. Nakonec je zapotřebí aplikační software, který ovládá požadovaný program.

U Schüco je možno prostřednictvím videokonferenční techniky využívat AR s každým partnerem Schüco, na každém stanovišti Schüco a dokonce v kombinaci s technologiemi Streaming a Live Chat! Pokud byste chtěli Augmented Reality využívat i Vy, nebo máte nějaký dotaz ohledně tohoto tématu, obraťte se na pana Ralfa Hausera z oddělení Marketingu/Videokomunikace: rhauser@schueco.com, +49 521 783 7698