1. Yatırımcılar
  2. Teknoloji Merkezi
  3. Bağımsız üretim laboratuvarı

Bağımsız üretim laboratuvarı

Schüco Teknoloji Merkezi (TZ); bina kabuğu için dünyanın önde gelen test merkezlerindendir. Böylece Schüco, hemen her ürün geliştirmenin başlangıcında yeni sistemlere, bireysel bileşenlere veya özel çözümlere teknik üretim ve test bakımından eşlik eder, onları her zaman iyileştirir ve sonuçları sürekli olarak doğrular.

TZ, Almanya Federal Cumhuriyeti'nin ulusal yetkilendirme kurumu (DAkkS) tarafından bağımsız üretici laboratuvar olarak yetkilendirilmiştir. Tüm testler, gereken şeffaflık ile sürdürülmektedir. Schüco Teknoloji Merkezi, 2014 sonbaharından beri artık EMC (elektromanyetik uygunluk) alanı için sektördeki ilk ve tek test laboratuvarı olarak da yetkilendirilmiştir ve böylece elektromanyetik bileşenleri de uygun şekilde test ve optimize edebilir. 40'dan fazla çalışan, küçük bileşenlerden başlayarak komple cephe ünitelerine kadar yılda birkaç yüz test yaparlar.

Dünyadaki farklı iklim bölgelerindeki koşulları güvenilir şekilde karşılayabilmek için bileşen ve ham madde testleri ile çeşitli çevre simülasyon testleri, merkezi olarak gerçekleştirilir.

Ayrıca, son derece güvenli bileşenlerin kurşun geçirimsizliği belirlenir veya çok çeşitli akustik, sızdırmazlık, güvenlik ve dayanıklılık süresi testleri yardımı ile Schüco ürünlerinin standarda uygun kalitesi arttırılır. Bunun için tüm numuneler kendi numune atölyesinde oluşturulur. TZ, aynı zamanda kendi stajyerleri ve çalışan üniversite öğrencileri için son derece modern bir merkez olarak hizmet vermektedir.

Yetkilendirme ile ilgili bilgiler

Alman Yetkilendirme Kurumu GmbH, yetkilendirme belgesi ile Schüco International KG teknoloji merkezinin DIN EN ISO/IEC 17025:2005 uyarınca aşağıda belirtilen testleri uygulamaya yetkili olduğunu onaylar.

Bunun için yetkilendirme belgesini okuyun (pdf, 1.5 MB)

Bu bölümden

Okumaya devam etmek için

Uzmanlık alanları
Meslek Eğitimi
Tarihçe