1. Yatırımcılar
  2. Sürdürülebilirlik
  3. Sertifikalar

Sorumluluk almak

Schüco, üretim yapan bir şirket olarak kendi ticari etkinliklerinin çevreye etki edeceğinin bilincindedir ve böylece doğaya ve gelecek nesillere karşı kaynakları ve çevreyi koruyan faaliyetlerin sorumluluğunu almaktadır. Bu nedenle sürdürülebilir ürün geliştirmenin temel prensiplerine sadece Schüco sistemleri tabi değildir, aynı zamanda çalışanlar da çevre kirliliğinin en aza indirilmesi için günlük işlerindeki sorumluluk sahibi faaliyetleri ile katkıda bulunurlar.

Bu çabaların odak noktasında şirketin Carbon Footprint'i bulunmaktadır. Schüco, ilk defa 2011 yılında Alman konumları için Carbon Footprint belirlemesi gerçekleştirdi ve CO2'e eş değer olan 74.292 tonluk bir değer tespit etti. Artık hedef, bu yıllık değerin yeniden belirlenmesi ve çevreyi koruyan önlemlerle sürdürülebilir bir şekilde azaltılmasıdır.

Ayrıca, Bielefeld'deki şirket merkezinde Schüco International KG'nin çevre yönetimi sistemi, uluslar arası çevre yönetimi standardı ISO 14001 ve kalite yönetimi ISO 9001 kalite yönetim standardı uyarınca sertifikalandırılmıştır.

Ayrıntılı bilgi edinin