1. Yatırımcılar
  2. Sürdürülebilirlik
  3. Değer odaklı bakış açısı
  4. Değerli madenler

Değerli ham maddeler

Alüminyum, PVC-u

Alüminyum

Alüminyum ham maddesi, sonsuz şekillendirilebilirliği ve yüzey işlemesindeki çeşitli seçenekler ile mimarlar için geleceğe yön veren ve geleceğe uygun binaların planlanmasında mümkün olan en geniş tasarım özgürlüğünü sunar ve ekolojik olarak değerlidir. Alüminyumdan modern cephe elemanları, düşük U değerleri ile öne çıkmaktadır. Böylece bir binanın önemli ölçüde pozitif bir ekolojik bilançoya sahip olmasını sağlar. Sistemlerin konstrüksiyonu sırasındaki ideal malzeme kalınlıkları, düşük ham madde tüketimi sağlar ve mekanik dayanıklılık ve ayrıca korozyon dayanımı, uzun bir kullanım ömrü ve böylece daha yüksek sürdürülebilirlik sağlar. Alüminyum malzemesi insan için tamamen zararsızdır. Bir defa elde edildikten sonra istenildiği kadar geri dönüştürülebilir ve ham madde döngüsünde tüm orijinal kalite özelliklerini korur. Hatta çapakları dahi yeniden değerlendirilebilir.

PVC-u

Yarının dünyası için ön koşul, en yüksek talepleri karşılayan ham maddelerdir. PVC-u bu tür bir ham maddedir ve pozitif özellikleri sayesinde gün geçtikçe pencere ve kapı elemanlarının üretimi için daha fazla kullanılmaktadır. Böylece PVC-u profilleri iyi yalıtım özellikleri sunar ve binalarda pozitif bir enerji bilançosuna katkıda bulunur. Ayrıca uzun ömürlüdür. Bu, sadece PVC-u'nun kötü hava koşullarına karşı olan mükemmel dayanımından dolayı değildir. Olağanüstü tasarım çeşitliliği ile PVC-U pencereler ve kapı elemanları geniş tasarım seçenekleri sunar. Böylece geleceğe yön veren ve gelecek için uygun binaların planlaması garanti altına alınmıştır. PVC-u pencere profillerinin en önemli özelliklerinden birisi, son derece iyi geri dönüştürülebilirliktir. Böylece bu profiller sorunsuz bir şekilde parçalarına ayrılabilir ve yeniden değerlendirilebilir. PVC-u pencere ve kapı elemanları planlandığında ve üretildiğinde, yüksek seviyede sürdürülebilirliğe katkı sağlanır.

Çelik

Çelik tüketilmez, daima kullanılır. % 100 geri dönüştürülebilirliği sayesinde kapalı ham madde döngüsüne sahip yenilenebilir bir yapı malzemesidir. Mimarlara, planlamacılara büyük genişlikler sayesinde en üst seviyede kullanmım esnekliği sağlar ve böylece inşaat sektöründe çok iyi fiyat performans oranına shaip ham maddelerden biridir. Ayrıca küçük enine kesitler sayesinde geniş yüzey verimliliği ekonomikliği arttırır. Düşük yaşam döngüsü maliyetlerinde çok uzun kullanım ömrü, bu ham maddenin benzersizliğinin altını çizer. Çelik, ayrılabilir statik bağlantılarda sorunsuz bir şekilde sökülebilir ve alternatif olarak sürdürülebilir planlanmış binalar için kolay kullanım dönüşümü sunar. Dokunsal olarak her türlü taleplere uyarlanabilen ve cam ve beton ile uyumlu kullanılabilen üniversal bir ham madde.