1. Yatırımcılar
  2. Sürdürülebilirlik
  3. Değer odaklı bakış açısı

Yeşil binalar için değer odaklı bakış açısı

1972'de Club of Rome'dan "Limits of Growth", 1992'de Rio de Janeiro'daki iklim konferansı veya iklim hedeflerine sahip 1997'deki Kyoto protokolü gibi global politik gelişmeler, güncel sürdürülebilirlik konusu için temel oluşturur. Bunlar, global, Avrupa ve ulusal seviyede sürdürülebilir gelişme, çevre yönetmelikleri, düzenlemeler ve standartların oluşmasına neden oldu.

Almanya'daki binaların % 80'inden fazlası 25 yaşından daha eskidir ve enerji tüketimleri ile EnEv'de talep edilen seviyenin çok altındadır. Güncel olarak enerji ihtiyacının % 40'ı ve bununla bağlantılı olarak CO2 salınımı binalara aittir. Böylece bunlar, iklim hedefleri için açıklanan önlemlerin ağırlık noktasını oluşturmaktadır. Bu arada daha da katılaştırılan gereksinimlere sahip EPBD 2010 ve ENEV 2012 ve Haziran 2013 tarihinden itibaren yeni temel gereksinim olarak sürdürülebilirliği alan yapı ürünleri düzenlemesi gibi yasal temeller ve ayrıca enerjinin daha da azaltılması ve pahalanması, pazarda belirleyici unsurdur.

En üst seviyede kalite ve çevre standartları

Ayrıntılı bilgi edinin

Referanslar

Schüco ile sürdürülebilir inşa edilmiş

Daha fazla bilgi edinin

İletişim

Schüco'da sürdürülebilirlik

Schüco'da sürdürülebilirlik konusu ile ilgili sorularınız mı var? Schüco'daki ilgili muhatap kişiler ile doğrudan iletişim kurun.

İletişime geçin