25 LAT SCHÜCO W POLSCE

Historia sukcesu opertego na partnerstwie

HISTORIA SUKCESU OPARTEGO NA PARTNERSTWIE

W tym roku mija ćwierć wieku od otwarcia pierwszej siedziby firmy Schüco International Polska, wiodącego dostawcy systemów fasad, okien i drzwi z PVC i aluminium. Od tamtej pory światowa marka o ugruntowanej i stabilnej pozycji rynkowej zyskała szerokie uznanie na polskim rynku, dzięki zrównoważonej strategii rozwoju produktu i usług oraz bliskiej współpracy z partnerami: producentami, architektami i inwestorami.

Dokładnie w kwietniu 1995 roku czterech pierwszych pracowników Schüco International Polska otworzyło biuro w pierwotnej lokalizacji firmy w Łodzi. Przemyślana synergia działań w obszarach produktów z PVC i aluminium, a także oferowanie rozwiązań wyprzedzających potrzeby odbiorców sprawiły, że dziś posiada ona stabilne podstawy finansowe i niezachwianą pozycję rynkową.

ZARZĄD I PRACOWNICY O FIRMIE

Beata Gajda – Dyrektor Finansowy, Prokurent​

"Swoją przygodę z Schüco rozpoczęłam 14 lat temu, kiedy to działy Logistyka i Księgowość zlokalizowane były w Łodzi. Gdy podjęta została decyzja o budowie Siedziby w Siestrzeni zdecydowaliśmy się z rodziną na przeprowadzkę w tę okolicę. Była to nie lada rewolucja w życiu prywatnym, ale nie żałuję tej decyzji, ponieważ mnie osobiście Schüco dało dużą możliwość rozwoju zawodowego.​

Na co dzień wspólnie mierzymy się z wieloma wyzwaniami, które wynikają z globalnego rozwoju firmy oraz sytuacji rynkowej. Nie ma tu czasu na rutynę czy nudę. Zajmując się nie tylko finansami, współpracuję bardzo ściśle z Szefami Działów Sprzedaży PVC i Aluminium. Współdziałanie, wymiana poglądów i wypracowanie kompromisu korzystnego dla wszystkich przynosi dobre efekty i pozwala unikać błędów.​

Uważam, że dużą wartością firmy są ludzie, którzy bardzo angażują się w swoją pracę. Większość osób jest zatrudnionych w Schüco powyżej 10 lat i miało do czynienia z najróżniejszymi sytuacjami. Niewiele jest w stanie nas zaskoczyć. Chętnie też korzystamy ze świeżego spojrzenia nowych pracowników, którzy podsuwają ciekawe pomysły. Takie połączenie doświadczenia i entuzjazmu daje bardzo dobre rezultaty."

Beata Gajda – Dyrektor Finansowy, Prokurent

Filip Gołąb – Dyrektor sprzedaży Systemów Aluminiowych, Prokurent

"W przyszłym roku firma Schüco świętować będzie jubileusz 70-lecia działalności.​
25 lat rozwoju spółki Schüco Polska, to zatem znaczący okres w naszej wspólnej historii.​

Cała moja kariera zawodowa związana jest z tą firmą. Pierwsze trzy lata w wykonawstwie, a od 22 lat jako etatowy pracownik spółki. Kilkanaście lat mojej pracy wiąże się nierozerwalnie z Panem Grzegorzem Gogolokiem, który jako Szef Sprzedaży Działu Aluminium w latach 1995-2013, wywarł znaczący wpływ na rozwój mojej wiedzy specjalistycznej i kariery zawodowej. To właśnie dzięki takim ludziom jak Grzegorz Gogolok, Michał Dudziak - inicjator budowy nowoczesnej siedziby w Siestrzeni i wieloletni Dyrektor Generalny, nasza firma wciąż się rozwija.​

Pamiętajmy, że Schüco Polska to kilkadziesiąt niezwykle zaangażowanych osób, z których każda przyczynia się do naszego wspólnego sukcesu.​

Jednym z wymiernych wskaźników tego sukcesu jest fakt, iż w ostatnich pięciu latach podwoiliśmy obroty. Nie byłoby to jednak możliwe, gdyby nie zaufanie i współpraca z klientami. Wszyscy razem, pracownicy i klienci, budujemy siłę marki Schüco na polskim rynku.​

Zdając sobie sprawę z faktu, że współpraca ze mną, z uwagi na mój specyficzny charakter, może być czasem trudna i stresująca, chciałbym zapewnić wszystkich, pracowników i klientów, o mojej życzliwości względem Państwa.​


Mam nadzieję, że nasza wspólna droga będzie kontynuowana przez kolejnych wiele lat.​"

Filip Gołąb – Dyrektor sprzedaży Systemów Aluminiowych, Prokurent​ ​

Marek Mędrek– Dyrektor sprzedaży systemów okiennych z PVC na Europę Wschodnią, Prokurent

"Moje stanowisko w Schüco objąłem 14 lat temu. Co zmieniło się od tamtej pory?

Przede wszystkim od roku 2006 poziom naszych obrotów wzrósł ponad 370% Na ten sukces składa się wiele czynników. W dużej mierze jest to zasługa doświadczonego, stale podnoszącego swoje kwalifikacje Zespołu.  Wysokiej jakości produkty jakie oferujemy to jedno, natomiast bardzo istotny jest również sposób przekazywania Klientom wiedzy na ich temat oraz jakość obsługi. Mając tę świadomość, dbamy o ciągły rozwój naszych Pracowników, umożliwiając im uczestnictwo w różnego rodzaju szkoleniach i coachingach.

Kolejnym, bardzo istotnym aspektem jest budowanie partnerskich relacji z naszymi Klientami. Przez lata obserwowaliśmy jak rosną w siłę razem z nami. Strategia Schüco opiera się przede wszystkim na oferowaniu wysokiej jakości rozwiązań klasy Premium dla bardziej wymagającej grupy Inwestorów. Zobowiązuje nas to jednak do wspomagania naszych Partnerów poprzez dzielenie się z nimi wiedzą i know-how podczas warsztatów handlowych, szkoleń technicznych i produktowych.

Pamiętam początki mojej kariery w Schüco. Wówczas mieliśmy zaledwie jednego dużego klienta, a konkurencja „spała spokojnie” w przekonaniu, że poziom cenowy jaki reprezentujemy, nie pozwoli nam na rozwinięcie sprzedaży na większą skalę. Nigdy nie ulegliśmy presji cenowej stawiając na jakość, innowacyjność, design oraz komfort użytkowania oferowanych rozwiązań PVC. Nasi Partnerzy również dostrzegli zmianę zachowań konsumenckich i wraz z nami, do dziś odpowiadają na ich potrzeby.

Dzięki naszej wspólnej determinacji w dążeniu do osiągania perfekcji rozwiązań, dziś mamy  przyjemność współpracować z wieloma wspaniałymi Producentami z pierwszych stron gazet, którzy przez lata partnerstwa z Schüco rozbudowali swoje siedziby, zakupili nowe maszyny, znacząco zwiększyli sprzedaż. Niektórzy z nich plasują się w pierwszej dziesiątce największych Partnerów Grupy  Schüco na całym świecie. Dziękuję za wieloletnią i owocną współpracę!"

Marek Mędrek– Dyrektor sprzedaży systemów okiennych z PVC na Europę Wschodnią, Prokurent

Andrzej Polijaniuk - Dyrektor ds. Produktu i Marketingu

"Do zespołu Schüco dołączyłem dokładnie 24 lata temu. Jako konstruktor i zarazem młody adiunkt PAN miałem spory dorobek naukowy. Moją dziedziną była fizyka eksperymentalna, mechatronika i mechanika ciała stałego. To był czas gwałtownych przemian gospodarczo-ekonomicznych. Dla wielu oznaczało to potrzebę odnalezienia się w nowej rzeczywistości. Ja zdecydowałem się podjąć nowe wyzwanie i wejść w zupełnie inną branżę, którą musiałem dopiero poznać. W stawianiu pierwszych kroków w firmie bardzo pomocne okazało się moje doświadczenie wyniesione z innego, bardzo konkurencyjnego środowiska. Dziś odczuwam pełną satysfakcję z tej decyzji. Swoją wiedzę konstruktorską i badawczą wykorzystuję w badaniach i ocenach technicznych technologicznie zaawansowanych produktów, zaś obycie konferencyjne i techniki komunikacji – w marketingu. Taka mieszanka obowiązków nie pozwala się nudzić. Poznaję ciekawe i silne osobowości. Każdy dzień przynosi nowe wyzwania wymagające krytycznego spojrzenia, doświadczenia i zróżnicowanych umiejętności."

Andrzej Polijaniuk - Dyrektor ds. Produktu i Marketingu

Grzegorz Golys – Kierownik działu aluminiowych konstrukcji specjalnych

W roku 1990 zostałem zatrudniony w Dziale Projektowym Schüco International KG. Rok później, w centralnej Polsce, rozpoczęły się prace nad nowymi, dużymi projektami. Byłem w nie zaangażowany, dlatego w celu ułatwienia procesu konsultacji, przeprowadziłem się z Bielefeld do Warszawy. W tamtym czasie opracowywaliśmy projekty takie jak WFC – Warszawskie Centrum Finansowe czy Giełda Papierów Wartościowych. Tak właśnie rozpoczęła się moja praca w Schüco Polska, która trwa do dziś.

W trakcie trwania mojej kariery pracowałem nad wieloma interesującymi projektami, ale dla mnie osobiście jednym        z najważniejszych był Metropolitan Tower, który otrzymał nagrodę Mipin w kategorii Centra Biznesowe. Budynek, który zlokalizowany jest w historycznym centrum Warszawy, posiada sześć różnych typów fasad przy czym na największych powierzchniach zastosowano opracowane przez Schüco rozwiązanie specjalne fasady elementowej. Jednym z projektów opracowywanych przeze mnie ostatnio jest Warsaw Hub. Kompleks składa się z dwóch 130 metrowych wież. Realizacja zaplanowana jest na połowę 2020 roku.

Grzegorz Golys – Kierownik działu aluminiowych konstrukcji specjalnych

Zbigniew Nowiński - Regionalny Manager Sprzedaży działu PVC

"Na samym początku, 25 lat temu, silna, cztero-osobowa załoga Schüco odpowiedzialna za sprzedaż i administrację na terenie całej Polski stała przed niejednym wyzwaniem. Walczyliśmy wytrwale o każdego klienta. Byłem zatrudniony na stanowisku Regionalnego Managera Sprzedaży, ale zakres moich obowiązków był znacznie szerszy. Pełniłem funkcję zarówno specjalisty technicznego, szkoleniowca jak i doradcy klienta. Początki nie były łatwe, ale entuzjazm, pozytywna energia i cel rozwoju firmy zawsze nas napędzały. Przez lata wiele osiągnęliśmy. Ciężka praca, rozwój technologiczny produktów, systemów kalkulacyjnych i rozbudowa struktury przyczyniły się do naszego sukcesu.

Na przestrzeni lat zaobserwowałem pewien trend – kiedyś managerowie sprzedaży byli odpowiedzialni za duże regiony z kilkoma klientami na ich terenie. Teraz sytuacja się odwróciła. Mamy mniejsze regiony sprzedaży, ale liczba klientów stale wzrasta.

To niesamowite jak wiele pozytywnych zmian nastąpiło w ciągu ostatnich 25 lat. Cieszę się, że jestem częścią zespołu Schüco Polska od samego początku."

Zbigniew Nowiński, Regionalny Manager Sprzedaży działu PVCWARTOŚCIĄ SĄ LUDZIE

Dziś firma zatrudnia 57 osób, będących najwyższej klasy specjalistami w swoich dziedzinach. W 2021 roku 9 z nich będzie współpracować z marką od 25 lat, a 31 – od dziesięciu. Dzięki ich prawdziwemu entuzjazmowi i konsekwentnej realizacji obranej strategii rozwoju firma tylko w ciągu ostatnich sześciu lat podwoiła swoją sprzedaż na polskim rynku. Jednak, jak podkreślają managerowie firmy, Schüco to coś więcej niż zaangażowani pracownicy. Prawdziwym DNA firmy są wszyscy ludzie, którzy wspólnie pracują nad kolejnymi, ambitnymi wyzwaniami projektowymi i z zaangażowaniem podchodzą do rozwiązywania problemów poprzez innowacje.

POWSTANIE SIEDZIBY

Kamieniem milowym w rozwoju firmy było otwarcie w 2010 roku nowoczesnej siedziby w Siestrzeni pod Warszawą, która do tej pory stanowi „namacalną” wizytówkę przyszłościowych technologii powłok budynków marki Schüco.

STABILNE FILARY

U podstaw działań Schüco International Polska od 25 lat pozostaje innowacyjność i konsekwentne udoskonalanie portfolio, zarówno w obszarze produktów z aluminium, jak i PVC-U. Przez ten czas technologie budowlane, wymagania prawne i oczekiwania rynku ulegały wielu zmianom, dlatego strategia firmy opierała się zawsze na przewidywaniu przyszłych potrzeb odbiorców i byciu o krok dalej niż inni. Jednocześnie podchodziła do formułowania swoich strategii w sposób holistyczny, oferując nie tylko nowoczesne systemy, ale także narzędzia ułatwiające producentom codzienną pracę.

NASZE CELE I WARTOŚCI

 • INNOWACYJNOŚĆ

 • PARTNERSTWO

 • PERFEKCJA

 • ODPOWIEDZIALNOŚĆ

 • Akademia Szkoleniowa Partnerów Schüco PVC
 • Szkolenie z zakresu budowy i montażu aluminiowych systemów okienno - drzwiowych.
 • Konferencja poświęcona najnowszym trendom w stolarce PVC
 • Architect Network Day - innowacyjne rozwiązania z Aluminium

DZIELIMY SIĘ KNOW-HOW, TECHNOLOGIĄ I DOŚWIADCZENIEM

W swojej siedzibie w Siestrzeni i u klientów firma prowadzi szkolenia teoretyczno-praktyczne dla producentów stolarki oraz architektów, nie tylko z zakresu technologii produkcyjnych, ale także zagadnień projektowych i prawnych. Tylko w ciągu ostatnich czterech lat przeszkolono tu blisko 1000 osób w zakresie systemów aluminiowych i PVC. Firma inwestuje także w przyszłość firm partnerskich, czego przykładem może być akademia szkoleniowa dla managerów firm produkujących stolarkę z PVC i ich następców. Schüco aktywnie współpracuje z architektami i inwestorami, stale rozszerzając swoje kontakty nie tylko poprzez doradztwo personalne, seminaria, konferencje czy webinaria, ale także współorganizację mistrzostw sportowych

RAZEM TWORZYMY ARCHITEKTURĘ

Nie osiągnęlibyśmy naszej obecnej pozycji, gdyby nie trwałe, wieloletnie relacje ze współpracującymi z nami producentami, biurami architektonicznymi i inwestorami, z którymi wymieniamy doświadczenia i wypracowujemy najlepsze rozwiązania. Wspólnie tworzymy architekturę przyszłości dla budownictwa mieszkaniowego, biurowego i usługowego.

 • Wizyta Producentów i Architektów z działem Aluminium w Schüco International KG
 • Uroczyste spotkanie Partnerów Schüco PVC
 • Q 22 – Warszawa - Aluminium – specjalne systemy fasad i drzwi Schüco
 • Dom prywatny – Zielonka – PVC – systemy okienne i drzwi przesuwne
 • Rezydencja prywatna - Gdynia - Aluminium - panoramiczne systemy przesuwne Schüco
 • Rezydencja prywatna – Szczecin - PVC- systemy okienne i przesuwne Schüco
 • Rezydencja prywatna - okolice Konina - Aluminium – systemy okien, drzwi i fasad Schüco
 • Osiedle mieszkaniowe – Katowice - PVC – system okienny Schüco
 • Narodowe Forum Muzyki - Wrocław - Aluminium – systemy okienne i drzwiowe Schüco
 • Dom szeregowy - okolice Krakowa - PVC – system okienny Schüco

GALERIA PRZYKŁADOWYCH REALIZACJI Z LOKALIZACJĄ W POLSCE

Spójna strategia działów Aluminium i PVC oparta na dostarczaniu sprawdzonej jakości, niezawodnych oraz innowacyjnych rozwiązań pozwoliła na stale rozrastające się portfolio obiektów referencyjnych Schüco. Rozwiązania dedykowane budynkom mieszkalnym i komercyjnym stosowane są w obiektach zlokalizowanych na terenie całej Polski.

MASZ PYTANIA?

Z PRZYJEMNOŚCIĄ NA NIE ODPOWIEMY